logo_domanskyblock.jpg


Roky: 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023

leden Portály 11. a 12. únor březen Portálový update. duben květen Jak server začal? červen červenec srpen září říjen listopad U nás na ShitCraftu. Vánoce a Silvestr. prosinecrok 2017

prosinec

07.01.2017 Vánoční web update, prosinec 2017.


Track2rack, Sarikata, T0m1kZ3m1k - ze zbrusu nových staveb, s velkým náskokem nejlepší.
domanskyblock
domanskyblock domanskyblock


vichrzhor a její dokončená Temná Věž.

domanskyblock
domanskyblock domanskyblock


Epapagajos a jeho drak prolétající duhou. FllareCZ
domanskyblock domanskyblock
Dancing_Denzel Robokop21
domanskyblock domanskyblock
Terezka14 a její východní chrám. Hendryxova sopka začíná pomalu zarůstat.
domanskyblock domanskyblock
G4v3N kalibo007
domanskyblock domanskyblock
Joedmin580 gywer
domanskyblock domanskyblock
T3T_Sunka_Pro Mayari a její kubizmus.
domanskyblock domanskyblock
_NeJDeX_ radek12345678
domanskyblock domanskyblock
KubiSwK Elied_
domanskyblock domanskyblock
Magneziium_ Lara203
domanskyblock domanskyblock
D3amonPlay EnerKo
domanskyblock domanskyblock
__ScreeDy__ SeddnydCz
domanskyblock domanskyblock
SengaCZE zTeddyBear
domanskyblock domanskyblock
janchichi Powerack_CZ
domanskyblock domanskyblock
03.01.2018

Vánoce a Silvestr.

Vánoce a Silvestr na DomanSKYblock.


Svátky proběhly velmi dobře, na serveru byl každý den takový nával, že náš hosting se začal viditelně zadýchávat a na sledování tps, už jsem radši úplně rezignoval. Dokud se server nechystal spadnout, neřešil jsem. Ačkoli jsem se upřímně o svátky nijak nestaral (pro nával jiné práce na serveru), zbytek admin týmu se činil a postarali se o svátky sami, dobrá práce (i když s dárky nám to díky nedorozumění nevyšlo úplně podle představ, jak píšu dále). Kupodivu jsem zase dostal obligátní otázku, proč nezvýším sloty. Psal jsem ticket na fakahedu, že hosting nestíhá a jestli by se nedalo zaplatit víc paměti a vůbec výkonu. Vypadá to, že do 30 slotů servery jedou na stejném hardware. Jenže při silné aktivitě hráčů, mi server málem padal už na 24 slotech. Takže další zvýšení asi nepřipadá v úvahu. Našel jsem zajímavé stránky na výrobu ohňostrojů, takže jsem si pár rachejtlí o Silvestru osobně vyzkoušel. No a na Nový rok 2018, jsme se na Zimním spawnu i vyfotili. A to na té fotce zdaleka nejsme všichni. Tak, všechno nejlepší do Nového Roku lidi, ať se vám všem daří, jako ještě nikdy!

domanskyblock domanskyblockJak zlý Joďák ukradl Vánoce.

Ale po svátcích se děly i věci méně příjemné. Pojďmež tedy kousnout do onoho kyselého jablka, ačkoli se mi do toho ani trochu nechce. Nikdo není rád, když musí přiznat svou chybu. Co se tedy vlastně stalo. Jako každý rok, jsme tu zase měli Vánoce. Moje plány na Vánoce, by se daly nejlépe popsat výrazem "ŽÁDNÉ." Ale aspoň už jsem přes svátky nechtěl vypínat server, tak jako minulý rok. Jája54321 server o Vánocích téměř kompletně bojkotovala, ale přišla aspoň na Silvestra. Tangred neměl moc času, i přesto stihl pěkně vánočně vyzdobit hlavní spawn a admin _NikeWray_ se postaral o dárky pro věrné hráče, které jsem si prohlédl pochválil jej za to, že se o to stará a schválil jejich rozdání. O Silvestru byl tradiční ohňostroj a sraz na Jájině Zimním spawnu. Ano, přesně na tom, kde se nás marně pokoušel trollit youtuber Moon. Vše proběhlo ke spokojenosti zúčastněných, nečekal jsem potíže. Po svátcích jsem začal dělat na web update a procházel jsem ostrovy. Sem tam jsem nahlédnul i do truhlic. Proč že lezu hráčům do truhlic? Inu, to je tak. Pokud vidím malý a navíc i delší čas opuštěný ostrov, samozřejmě takové mažu. V rozhodování jestli smazat nebo ne, mi pomůže, pokud se kouknu do truhel. Když vidím hromadu věcí, řeknu si, přičinlivý člověk, tomu to místo ještě chvíli podržím. Ale když vidím ostrov, kde v truhlici jsou 2 dřeva a 1 cobble, je samozřejmě jasné, že se hráč moc nesnažil a je bez milosti smazán pro neaktivitu. Přišlo mi divné, že na docela malých ostrovech jsou truhlice nacpané cennými věcmi. Dokonce jsem narazil na ostrov, který byl postaven z relativně cenných bloků, ačkoli tam jinak nebylo zhola nic. Už jsem byl asi ve čtvrtině práce, když jsem si uvědomil, že mám průšvih. Ty nacpané truhly, to jsou truhly s Vánočními dárky. A jsou na VŠECH ostrovech. Třeba i na těch, co jsou už rok a půl opuštěné a zachovávám je jen z nostagických důvodů. Nike, jako správný hodný Ježíšek, "spravedlivě" rozdal dárky absolutně všem. Prostě nedorozumění v admin týmu. Měl jsem se tomu věnovat. Měl jsem se o to zajímat. Neměl jsem nechávat všechno jen na něm. Myslel jsem ale, že se rozumí samo sebou, že se dárky budou rozdávat jen v určenou hodinu o Vánocích, 24.12.2017. A to jen hráčům, přítomným na serveru. Dárky se v real světě taky nerozdávají úplně všem, ale jen rodině a možná užšímu kruhu přátel. To si člověk může plíce vymluvit a prsty upsat, jak vysvětluje, že givování je špatné a teď takové nadělení. Ach Bože, co teď.

Měl jsem dvě možnosti. Nechat to tak, nebo se pokusit napravit co se dá. Nezbylo mi, než se stát zlým Grinchem a začít v roli Zlého Ježíška dárky zase brát. Začal jsem truhlice s dárky mazat, zároveň jsem to oznámil i admin týmu, aby je mazali, pokud je uvidí, protože dárky byly poměrně cenné a byla jich plná truhla. Těm, co jejich truhla vypadala netknutě, jsem je smazal. Těm, co si už dárky uklidili, jsem je nechal. Proč? Na serveru je cca 700 ostrovů, je zcela vyloučeno, abych přes Prism dohledával, kde všechny ty dárky skončily. Bože, to je zase nadělení. No, stalo se stalo, nedá se odestát. Snad to hráči pochopí, jedná se přece jen o dárky, není to nic důležitého. Nepochopili. Ukázalo se bohužel, že si to někteří hráči vzali osobně a demonstrativně ze serveru odešli. Bylo mi řečeno, že nepovažují za fér, aby jedni dostali a druhým se to sebralo (šanci si dárky odebrat, ale měli všichni a to hned několik dní). Samozřejmě si neodpustili ani "tradiční" rýpání do pravidla číslo jedna (admin má vždycky pravdu). Bylo mi řečeno, že si dají od serveru pauzu a že čekali z mé strany dospělejší jednání. Ach Bože. Myslí si někdo, že admin tým nesmí nikdy udělat chybu? Admin tým jsou lidi, jako každý jiný a chyby se prostě stávají. Věnoval jsem vysvětlování celé té věci dost času a zbytečně. Začínám pomalu chápat podobenství o dělnících na vinici Páně ("Příteli, nekřivdím ti! Nesmluvil jsi se mnou denár za den? Vezmi si, co ti patří, a jdi!"). Já nejsem Bůh, nikdy nemůžu být absolutně spravedlivý ke všem. Pokud se někdo naštval, že jiným jsem dárky nechal a jejich dárky vzal a nepřijali mé vysvětlení, že jsem neměl jinou možnost, protože nejsem všemocný a vševědoucí, pak mi asi nezbývá, než nad nimi zlomit hůl a říct, že mě to sice mrzí, ale jsem jen člověk a dělám chyby. Jako admin se do jisté míry musím spoléhat na určitou velkomyslnost hráčů, že přehlédnou bugy, lagy, problémy serveru a že budou mít lidské pochopení. Pokud takováto velkomyslnost hráči schází, pak s tím nic neudělám.

domanskyblock


Přechod na verzi 1.12.

Jak jistě víte, už delší čas se pokouším o přechod na 1.12, čistě jen proto, abychom byli připravení. Samozřejmě, ŽÁDNÉ WIPE. Všechno co na serveru hráči mají, budou mít i pod 1.12. Pamatuju si na jeden server, kde jsem začínal, jehož evoluce by se dala popsat: Cože? Málo hráčů? Uděláme wipe. COŽE? Ještě míň hráčů? Zachráníme server tak, že bude další wipe. Cože? Jak to, že na server už nikdo nechodí? Tak uděláme další wipe a přepneme na premium, třeba se to zlepší. Dneska na tom serveru není ani noha. Takhle bychom samozřejmě skončit nechtěli, takže opakuji, NO WIPE! Náš testovací server pod verzí 1.12, běží na IP adrese: 82.208.17.44:27548. Je určen pouze pro testování, to znamená, že nebude spuštěn trvale. Zatím mě 1.12 moc nenadchla a zdá se, že ani hráče ne. I když server vytrvale inzeruji, nebyl na něm zatím skoro nikdo. Usuzuji z toho, že o přechod na 1.12 je mizivý zájem, ačkoli by to s jistými úskalími už šlo. Jako hráč jsem si na serveru vyzkoušel úplný začátek hraní, od základního ostrova a otestoval první dva porty. Ano, bez fly a cobble jsem kopal pěkně ručně. Co říkám na 1.12? Zatím dost hrůza. Už jsem kdysi psal, proč server jede na 1.8.x, když už dávno byla k dispozici 1.9. Ten problém se jmenoval Combat update s jeho divnými zvuky, cooldown na sekyře a podstatně zvýšené obtížnosti. S tím cooldown bych se ještě smířil, ale zkusil jsem první port a pro nováčka se zlatým brněním a kamenným mečem, byl nehratelně těžký. Byla to sice super rubačka a musím pochválit své dílko, protože boj v temných chodbách, taktizování a stavba zábran proti silným potvorám, mě velmi bavily. Asi na pátý pokus (no ano, musel jsem se do portu párkrát vracet, trochu cheat, ale jen v rámci testování) jsem se proboural zdmi Chrámu až k truhle a pak vystřílel nepřátele. Největší problémy dělali Endermani, jakmile nějaký zaútočil, bylo po mě. Pokusím se je vypnout v adventure světě. Boj byl tedy moc těžký, takže jsem tam šoupnul plugin Old Combat. Jeho mnohem stahovanější bratříček totiž vyhazoval nebezpečně vyhlížející errory v konzoli.

S použitím pluginu, už boj nebyl tak těžký a portály se udělat daly. Navíc nám zůstal i sweep attack mečem. Tak jsem se pustil do vaření lektvarů a zase jsem se pěkně naštval, protože mi weakness nešel udělat. Až Tangred mi poradil, abych použil na vaření láhve s čistou vodou a do varného stojanu dát blaze prach. Nedělalo se to dřív jinak? No nic. Pak jsem si šel chytit nějakého zombie vesana. Na serveru často slýchám nářky, jak je to těžké. Nevím s čím má kdo potíže, protože se mi ještě nestalo, abych ho v trapce neměl do 15 minut. Pak už stačí jen nad něj dát kostky, aby shora nepadaly další potvory, opatrně to kolem něj vybít (ne mečem se sweep útokem, pokud možno) a vybouranými kostkami na něj hodit lektvar a kliknout na něj zlatým jabkem (mějte v ruce jen jedno, dobrá rada). Prostě brnkačka, jako vždy. Problém nastal po přeměně na vesničana. Zjistil jsem, že s ním nejde posouvat. Ani s vozíkem nejde posouvat. CO JE TOHLE ZA DEBILNÍ VYMYŠLENOST!!!!!! KTERÉHO DEBILA TOHLE NAPADLO!!!!! No, nedá se nic dělat, s vozíkem se dá hýbat pouze s pomocí napájených kolejnic, NIJAK JINAK. A vesničana na koleje neposunete, NIJAK. Ach jo. Tak jsem vesničana nechal volně pobíhat po ostrově, vyléčil druhého a doufal, že zalezou do množičky sami, což se s příchodem noci potvrdilo. Nicméně, postavil jsem úkryt pro vesany moc blízko cobble genu. A pak už jsem jen sledoval, jak to všechno hoří. Tak, znovu a lépe. Vyléčení dalších vesanů už bylo bez problémů a množení v nově postavené množičce pak proběhlo standartně a rychle. Chvilku jsem maturoval s odvozem vesanů do iron golem farmy. Učil jsem se za chodu a postavil pod množičkou zařízení, kdy vesničan spadl na koleje a já jsem na něj odpálil tlačítkem vozík. Ono by to fungovalo, ale na koleje mi shora z množičky, přes trap door spadlo jak naschvál 5 vesanů najednou. Věřte, že dostat je do vozíků a poslat je dál, byla fuška, jako ještě nikdy. Vola, který tohle vymyslel, jsem stokrát proklel. I pak, když jsem to přestavěl, takže padali jen po jednom, stávalo se, tak v jednom případě z deseti, že ať jsem do vesana střílel vozíky jak chtěl, nedal se nabrat. Vozík se od něj odrážel. Nedalo se sním pohnout. Musel jsem čekat, až se pohne sám. Ale narozdíl od 1.8, kde jsou vesani v pohybu pořád, v 1.12 stojí na místě. Dlouho, velmi dlouho trvá, než se pohnou. Tohle přece nemůžeme předložit hráčům. Už teď se na naší 1.8.8, zdá manipulace s vesničany obtížná hodně lidem. Co proBoha budou říkat na tohle? Když s tím mám tak velké problémy i já? A co teprve, až si budou muset přepínat na verzi 1.12, aby se k nám vůbec dostali, sám tohle přepínání přímo nesnáším. Stojí nám těch pár nových kostek za to? Nenecháme ten update radši ještě chvíli spát? No, uvidíme.

domanskyblock domanskyblock26.12.2017

U nás na ShitCraftu.


domanskyblock Mám takovou úchylnou zábavu.
Pokud k nám na DomanSKYblock někdo přijde dělat reklamu, zapíšu si IP a jdu se tam podívat. Snažím se poučit, inspirovat se jejich dobrými nápady (těch je tam ale upřímně po čertech málo), popřípadě si promluvit s místním admin týmem, ale slušně a přátelsky. Nikdo přece nemůže za svoje hráče. Byly i případy, že někteří hráči z "pomsty" chodili SCHVÁLNĚ dělat reklamu na náš server, aby adminy z jiných serverů poštvali proti mě, věřili byste tomu?. Člověk se prostě neustále učí a dobré nápady nepadají z nebe. Často se učím z cizích chyb.

Víte třeba, jak mě napadlo postavit si holografické portály? Napadlo mě potom, co jsem pozoroval, jak se nějaký hráč marně pokouší vstoupit do obrázku na spawnu. Že mě to nenapadlo dřív, to je přece skvělý nápad! A bylo to. Nápad k nezaplacení, nikde jinde to nemají a je to super! Hráč přímo vidí, co je na druhé straně portu, vypadá to high tech. I když si nedělám iluze, nemáme na to patent, takže je jen otázka času, než nám to někdo zkopíruje a ukradne.

Ohledně těch krádeží nápadů. Před nedávnem dokonce, jsem s naprostým úžasem zjistil, že jistý nejmenovaný server, který právě přibyl v server listu (nebudu uvádět), si "vypůjčil" naše motto "Ten pravý Skyblock" a použil ho v server listu jako svůj NÁZEV, i když oficiálně se jmenoval úplně jinak. A jejich popis serveru? Zkopírovaný a zkrácený výcuc z našeho popisu.

Začátek popisu mého serveru:
Svět byl zničen. Zůstaly z něj jen ostrůvky nad černočernou prázdnotou a na nich pár přeživších lidí.

Popis jejich serveru:
Nastal koniec sveta, všetko je zničené, no však prežilo pár ľudí ktorým zostalo par ostrovčekov a musia bojovať o prežitie zo surovinamy v chestke.

Ach Bóoooože, to je taaaaak kreativní. A na jejich webu motto "My jsme Minecraft," ukradené z Gameteamu. Co se těm lidem "zamlouvalo," to si prostě přisvojili. Po stížnosti změnili název serveru na "Pravý Skyblock," no aspoň něco. Já osobně bych si netroufnul tvrdit, že náš server je pravý skyblock. Náš název je "Ten pravý Skyblock," ve smyslu "ten pravý skyblock pro tebe." V pravém skyblocku rozhodně nečekám shop a jobs a economy a peníze a VIP a bůhvíco. Musí být ta jejich reklama na server vážně tak prolhaná? Po mé stížnosti na server list, byl jejich server vyřazen ze seznamu, vzápětí ho obnovili a co byste řekli? Beze změn. Už nemám sílu se tím zabývat, nezbývá, než počkat, až jejich admin nabere trochu rozumu, nebo sám skončí, až ho to přestane bavit.

Jenže, to se asi načekám. Sám vím, jak to bylo se mnou. Když jsem server poprvé spustil a začali na něj chodit lidi, moje první myšlenka byla, "zatraceně, je to moc práce, jak to ukončit!" Jenže jsem si neuměl vymyslet důvod a tak jsem se musel (Vidíte to? Musel.) začít starat. A začátky byly krušné,velmi krušné. Minecraft vám nedá nic zadarmo. A když si už člověk dal takovou práci, nechce skončit. Nemůže skončit. Prostě to nejde, server si už žije vlastním životem a jediná možnost jak se ho zbavit je, hodit veslo jinému převozníkovi a utéct. Jedna možnost, jak server může skončit, ale přeci jen je. Když na něj přestanou chodit hráči. A to se může stát celkem snadno. Kdysi nám konkuroval server W....x, kam chodilo přes třicet lidí pravidelně. Dneska jsou rádi za pět. To samé K.....í N..a, kam se před dvěma lety pro nával hráčů ani nedalo dostat. Dneska? 2-3 hráči, mrtvý server. Nebo Craf..j, kdysi největší PVP server u nás, kam běžně chodilo přes 70 hráčů. Dneska? Nula nula nikdo. U nás s návštěvností nikdy problémy nebyly, server je unikátní a má to, co jinde nemají. Když svého času, po jedné těžké krizi a velké hádce v admin týmu, na server dlouho chodilo "jen" 12 hráčů, myslel jsem, že náš server už přestal lidi bavit. Dneska máme 2x tolik slotů a i tak dostávám stížnosti (někdy i dost agresívně), že je v neděli plno a nedá se k nám dostat.

Jenže jsou servery, kam hráči prostě nechodí. Nemají návštěvnost, není komu prodávat VIP, admin se nadřel se serverem, aby byl podle "poslední módy" a nikdo mu tam nechodí, nebo jen málo. Hlavně NESMÍTE mít lomené závorky v prefixech, protože je to přehlednější a lepší a to je špatně, protože.... eeeeee, nevím. Tak proto. Ono je to těžký, kolik je u nás MC serverů? Několik tisíc určitě. Jak se mají lidi dozvědět o vašem miniserveru, když jste v server listu někde na tisícím místě a není nikdo kdo by hlasoval a dostal vás vejš. A nápad je tu. Admin pak jde na servery, které návštěvnost mají a snaží se různými způsoby přesvědčit hráče o nekvalitách jejich serveru a zábavnosti toho svého. Někteří neponechávají nic náhodě a posílají nabídky v msg, aby byli nenápadní. Jiní nabízejí za přechod na jejich server rovnou odměnu, nebo funkci v admin týmu (dost smutné). Už jsem měl dokonce případ, že hráč u nás sháněl investora pro svůj server, který se teprve chystal koupit.

/msg xyz cau poslal by si mi 30kc abych udelal server dam ti tam sp.majitela

A tohle poslal postupně všem. Přišlo mi to tak legrační, že jsem to ani nebanoval. Jinak řečeno, ty to zaplatíš, jako spolumajitel mi tam budeš makat zadarmo, ale server bude můj. Trochu mi to připomíná jednoho dočasného kolegu, který jednou viděl slepici perličku, jak se popelí v trávě a říká "hele, skoč po ní, když ji chytíš, půjdem napůl." Jak asi každý tuší, s díky jsem tuto "výhodnou" nabídku odmítl. Zpět k tématu. Takový zkroušený a deprimovaný admin, kterému na server nikdo nechodí, pak provádí s pocitem hořké křivdy spanilou jízdu po cizích serverech, může se přetrhnout aby na svůj "kvalitní" server dostal lidi, ale místo vděku mu tam chodí jen nadávat, popřípadě rovnou hackovat. Pokud se v tomto nedej Bože poznáváte, radím vám dobře: VYKAŠLETE SE NA VÁŠ VLASTNÍ SERVER a buďte rádi, že máte svobodu a můžete si hrát kde chcete. Čas od času zabloudí podobný deprimovaný admin i na náš server a to se pak dějí věci. Posuďte sami.

lavag registered (nějaká IP)
nečum
NE !
JO !
nezdrav mě!
TWLLLLLL BOŽE TO NECHAPU NASERVER KDE ANI NEUMÍ NASTAVIT BARVY CHATU CHODI LIDI
A KDE JE PLNE VSE NASTAVENE NIKDO NECHODIO
A KDE JE PLNE VSE NASTAVENE NIKDO NECHODI
JE TO TAK SHITCRAFT TO TO
nwm jakej majitel neumí nastavit a dat priČ skurvene lomené závorky


banip lavag Nikto ťa tu nedrží...
name=Ragos Your IP address is banned from this server!
Reason: Nikto ťa tu nedrží...
Ragos registered (jiná IP adresa)

Ragos ALL NA play.xyz.cz MINIHRY, PLNĚ DOBŘE NASTAVENÝ SERVER, GAMBL LEPŠÍ, NEŽ TENTO SHITCRAFT!
Ragos ALL NA play.xyz.cz MINIHRY, PLNĚ DOBŘE NASTAVENÝ SERVER, GAMBL LEPŠÍ, NEŽ TENTO SHITCRAFT!
Ragos ALL NA play.xyz.cz MINIHRY, PLNĚ DOBŘE NASTAVENÝ SERVER, GAMBL LEPŠÍ, NEŽ TENTO SHITCRAFT!
Ragos ALL NA play.xyz.cz MINIHRY, PLNĚ DOBŘE NASTAVENÝ SERVER, GAMBL LEPŠÍ, NEŽ TENTO SHITCRAFT!
Ragos ALL NA play.xyz.cz MINIHRY, PLNĚ DOBŘE NASTAVENÝ SERVER, GAMBL LEPŠÍ, NEŽ TENTO SHITCRAFT!
atd, atd, atd.

Ragos lost connection: disconnect.spam
banip Ragos Reklama


domanskyblock Spravedlivě rozhořčený admin z cizího serveru, dostal tedy ban za spam a reklamu. Nuže, přátelé, měl jsem z toho těžkou hlavu a výčitky svědomí. Tenhle člověk určitě ví jak udělat kvalitní server, je to asi profík, věří si a má to v malíku a náš server tak kvalitně nastavený není, přeci jenom, znám se, že. Zajdu tedy na onen server, abych se kajícně poučil, jak se to má správně dělat a jak se má server správně nastavit. Každý musí občas do Canossy. Jdu tedy na onen server. Při prvním přihlášení rudý error přes půl obrazovky. Začínám se smát. Supeeeeer, tak má vypadat správně nastavený server, jen tak dál. Ale dobrá, může se stát, jedna chybka, to jsou mušky.

Jsem tedy ve hře, na tuctovém zimním spawnu. Na onom "dobře nastaveném" serveru není kromě mě ani noha. Vpravo mám klasické okno featherboardu, zakrývající výhled, které přímo nesnáším. Tady je ještě "vylepšeno." Každá cca 3 vteřiny se updatuje a blikne. Zároveň s tím se cukne celý server. Utíkám tryskem, CUK, na půlsekundu stop, zase utíkám tryskem, CUK, stop, opakujte do zblbnutí (To lagování pak po mých stížnostech zrušili, tleskám). Ach. Zkouším se dostat do menu. V inventáři jsou klikací předměty, které po kliknutí vykonají nějaké příkazy. Zkouším VIP. Nejde. Žádné z těch klikátek nejde, jsou tam jen pro parádu. To je síla, pánové. (Po delším vyptávání, mě naučili ty itemy v invu používat. Není to úplně špatné, ale dle mého názoru zbytečná kravinka jen na parádu.)

Na onom "dobře nastaveném" serveru, se objevuje hráč ode mě, Powerack, taky se přišel podívat na tu krásu. Posílám mu zprávu a jdu do kolen. Zpráva je černá, na pozadí nejde vůbec vidět. Po mých stížnostech ji pak změnili na přijatelnější šedou. Ano, měl jsem radši držet hubu a nepomáhat jim, ale jak vidím něco blbě, nemůžu si pomoct. Proto už zásadně odmítám žádosti, abych šel někomu pomáhat s jejich serverem.). Nepsal u nás ten reklamátor náhodou, že jako admin neumím ani nastavit barvy v chatu? Směju se a sebevědomí se mi spravuje. Tohle není server, to je přímo ukázkový příklad toho, jak to nedělat. Obdivuju odvahu lidí, kteří vytvoří takový server a pak na něj jdou dělat reklamu. To je krutý prank, když člověk čeká perfektně fungující, bezvadně nastavený server, jak bylo inzerováno v reklamě a dostane tohle.

Na závěr se tam objevil sám velký ozajstný Majitel, obvinil mě z jakéhosi hackování serveru (evidentně nevěděl o čem to mele, ale tuším, že to mělo souvislost s forge v mém klientovi, které jako admin používám) a i když jsem se choval slušně, udělil mi ban. Ty krááááso, tohle je teda prémiový server pro ty nejlepší hráče, jen co je pravda. Z tohoto serveru by bylo super natočit video. To by bylo výživné. Umím si o tom představit celý seriál, mohlo by se to jmenovat třeba: U nás na SHITCRAFTu. Kde je ten Moon, když ho člověk potřebuje? Nebo že by snad přece?

ahop já som moon mám 150k subs a chcem youtubera alebo op, mám tu lagy, máte fakt na pí.u sever, jste včíchni kookomn,tjnm o, naujšč tese gramytyki, ¨á kmám 16, hnmusněš nsxpawnm, jsteš sráčujnm rf, jsem pnešhjn jbmšweaswlkkjmn ů,lkm njfhrbeěbnk iukmolnsm---lepsšéí, čáu kokote, máš hlavu do kokota, mám lepší ostrov, na minikraftu, fuj kencr na tvoje gule ne sorry ty žádné nemáš, xyz jsi pí.a, i když na playminity nemáš ani koule, jojo warezáku protože by mi praskli oči stoho jakej jsem amater, a napí.u jméno, prosim tě kdyý máš ,,origo,, proč hraješ na takom pí.u servery, pojd 1v1 ty sračko, wow na pí.u server, není pro origa, jen tak jsem si zašel na hosting server stránku a tam jsem viděl tuhle starou rašpli, ne pí.u já jsem duch já tu nejsem a jsem k tomu -,-, kkti warezádcký, xDDDDDDDDDDD hraju CS:GO mám gold 3 ;)))), jo to ty nevíš co to znamená ;) ;***, skolil jsem tvou mámu, jojo přemýšlej trochu ;))), jop jinak v životě nic nedokážeš no nic jdu Rust páčko, kokoti majnkraftoví, ;))))) kidíčku, pojd 1v1 uvidíme kdo je tu sra.ka, no je vidět že se máš co učit klůoučku, kktek si vzal věci pojd ruky, hraju na xyz xzy, tsko vlastním ty imbecile, tvojí mámu ty sr.či pojd na tsko, řekni email pošlu ti screen z mého pohledu a s ,,heckama,,,

Hm, tak tohle asi Moon nebyl. I takoví jsou bohužel mezi námi a já jako admin se s tím musím zaobírat. Ještě někdo si myslí, že být adminem je jen samá sranda?


03.12.2017

listopad

Listopad 2017.

Nuže, co nového na serveru? Hráč Halolko se stal trojnásobným creatorem, když postavil už třetí portál. Porty 10. a 18. jsou celé Halolkova práce, port 19. je práce společná. Moje jsou deníky, příběh a téma, Hendryx dal dohromady hrubý vzhled stavby, Halolko stavbu předělal a vybavil interiéry, aby vypadala více v Nether stylu. Zpočátku se stavba spoléhala na přirozený spawn, ale rychle jsme zjistili, že tudy cesta nevede. Pokud předchozí hráč podráždil pigmany, zůstali podráždění a nově příchozí hráč neměl šanci. Vyřešil jsem to command blockem, který měl v určité vzdálenosti moby smazat a i když mě Halolko varoval, že si tam někdo může postavit hodiny, spoléhal jsem se na slušnost hráčů, jsme přece přátelský server (ano, jsem stále hodně naivní). Hned první hráč si tam pochopitelně postavil hodiny a na celém serveru mizeli mobové. Nevím proč, když tam byl daný rádius, ale mizeli všude. Hráče který ty hodiny postavil, moje rozčilení, ba vztek nevyvedl z míry a sdělil mi, že to není zakázané v pravidlech. Nemám rád takové chytračení. Mimochodem, na serveru jsme měli za poslední měsíc hned několik partiček trollů, kteří se zaměřovali na pravidla. S normálním člověkem se domluvíte, přátelsky a slušně. Ale u trollů, nějaké lidské pochopení nehledejte. Budou dorážet jak vosy, převracet každé vaše slovo, vysmívat se každé vaší drobné chybce a přitom si neustále dávat pozor, aby nenapsali něco na ban. Pak z nich vylezlo, že je na server poslal hráč, který sám dostal trest a tak pánové přišli, aby se za něho jako "pomstili". Pánové (celkem 3) měli dokonce i proměnlivou IP a tak mohli chodit na server dělat bordel vícekrát, ale není to nic, co by nespravil range IP ban. Poslední dobou začal server padat častěji, než by bylo zdrávo. Zjistil jsem, že jsou hack klienty, které nejenže "umí" hráče vybavit hromadou cheatů, ale dokonce dokážou i celkem snadno shodit server. Boty už posílají jen amatéři, s hack klientem dokáže nechráněný server shodit kdokoli, kdo umí stáhnout soubor. No super, tak si všichni navzájem poshazujme servery, všichni se navzájem znechuťme a nebude kde hrát. Spokojeni?

Kromě toho se nám zničeho nic zbláznil plugin Skinsrestorer a nejenže nedával skiny, ale navíc brutálně lagoval server. Vyzkoušel jsem další dvě verze, se stejným výsledkem. Takže jsem namísto skinsrestoreru nahodil plugin changeskin, který by snad byl dobrý, ale mezi hráči bylo několik mečů z portálů, které přidávaly zdraví. Changeskin při změně skinu updatoval srdíčka zdraví, nevím proč to dělal, ale výsledkem byl zabugovaný server, kde měli hráči 2x i 3x víc životů a nemizelo to ani po restartu. Následovala panika, hledání problému, hledání řešení, zabavování bugujících mečů, naštvaní hráči, úprava lootu z MythicMobs, aby bossové nedávali meče a nakonec editace přes NBT Explorer, abych hráčům vrátil zdraví do normálu. No radost. Changeskin se bohužel neosvědčil a pokusil jsem se nahodit čtvrtou verzi skinsrestoreru, která nějakým zázrakem funguje. Ani trochu se mi nelíbí, že je server závislý na jednom jediném použitelném pluginu. Kdybych tohle věděl před založením serveru, tak jednoznačně zvolím online=true. Co problémů jsem si díky tomu mohl ušetřit. Mimochodem, dozvěděl jsem se, že na jednom nejmenovaném serveru, kterému jsem kdysi dokonce pomáhal na nohy, mě z nějakých důvodů obviňují, že na ně posílám boty, přemlouvám prý jejich admin tým, aby zničil jejich server a posílám prý své hráče dělat u nich reklamu. Je to samozřejmě naprostá pitomost, o jejich server se naprosto nezajímám, nikoho z jejich admin týmu neznám, boty posílat neumím ani nechci umět a na "reklamu" nikdy nikoho nikam neposílám, ale vysvětlujte to lidem, kteří jsou přesvědčeni o své "pravdě." Ve skutečnosti si tihle lidé pletli náš server s nějakou arénou pro řešení svých vnitřních sporů a chodili se sem navzájem "trestat" tak dlouho, až mě to přestalo bavit. Admin toho serveru má u nás ban za reklamu jen na základě nepřímých důkazů, nicméně, mě ty důkazy stačily. Takže. Pokud na váš warez server zavítá zase nějaký fake jodo, nebo dokonce fake Jo_Do a bude dělat potíže, nebuďte naštvaní na mě. Já mám práce na svém serveru více než dost a na podobné hlouposti nemám čas. Pokud se taková věc stane, přijďte a zeptejte se mě. Nejsem žádný kanibal a mluvit se se mnou dá. Není nic jedovatějšího, než neléčená pomluva.

Dostávám dotazy, kdy přejdem na 1.12. Ještě hoodně dlouho ne. Samozřejmě, že jsem už zjišťoval co a jak, mám dokonce zkušební server, kde náš server na verzi 1.12 chvíli jel, ale problém je v tom, že některé pluginy jednoduše nejsou aktualizované a náhrada za ně zatím není. Vlastně už by to téměř všechno šlo, ale museli bychom oželet vanilla mapu a veškeré obrázky na ostrově Galerie. Jenže, než jsem vůbec stačil dořešit přechod na 1.12, už vydali 1.12.2, která není zpětně slučitelná s 1.12, takže na ní opět nefunguje žádný důležitý plugin. A musel bych přepsat několik stovek command blocků. Věřte nebo ne, ale udělal jsem to, přepsal jsem je. Jenže pak jsem se dověděl, že už se chystá 1.13 a dokonce už ohlásili, co bude v 1.14. Podmořský svět. Hmmmmm. Takže to, co jsme hráli už v 1.7.10 s mody, podmořský svět a koráli a rybičky, budeme hrát oficiálně. Až to vyjde. Nádavkem k tomu, jsem se s naprostým zděšením dočetl zprávu, že syntaxe command blocků bude změněna. Opět. Proč v Minecraftu neexistuje nějaký jednoduchý způsob hromadného skriptování, něco jako CSS na webu? Jinak, přechod na verzi 1.12 není větší problém, fakaheda to má zvládnuté dobře, je to na dva kliky myší a pak se updatují pluginy, pokud updatované jsou. Ale, i kdybysme přešli na 1.12, co přesně by nám to přineslo? Zatímco dneska se na server dostane každý s téměř jakoukoli verzí počínaje 1.8, kdyby se server updatoval na 1.12, museli by hráči přepínat na tuto verzi. Já osobně k smrti nesnáším přepínání verzí, rázem by nám ubyla půlka hráčů. Mimochodem, pokaždé když jdu na kostkuj, přepínám verze několikrát, protože na webu se píše 1.12 a server jede na 1.12.2. Vážně radost to pořád přepínat a restartovat hru. Stojí nám to za těch pár nových kostek? Myslím, že zatím ne. Už se nám tu vyskytnul i případ, že hráč asi po týdnu hraní začal najednou šílet, že nevěděl, že server jede na 1.8.8 a že na takovém "zastaralém a mrtvém" serveru on hrát nebude. Začal se vztekat, takže dostal na cestu ještě IP baník, aby si to náhodou nerozmyslel. Přitom při každém připojení na server viděl banner, na kterém je napsáno červeným písmem, 1.8.8. Opravdu brutální případ naprosté nevšímavosti.

Měl bych asi litovat, že jsem přišel o hráče, ale upřímně, jsem spíš rád, že ty plánované farmy na serveru nepostavil. Přímo k smrti nesnáším, když hráč přijde na server závodit o nejvyšší is level a místo hraní a zábavy, závodí o víc pater na trapce, víc iron golem farem, víc Víc Vííííííííc!!!!!!! A pak jen vidíte v chatu "kdo chce cenné kostky, mám jich hromady!!!" nebo: "kdo chce do portu, ještě je tu spousta všeho!!!" Takže jsem zavedl pravidlo, kdo bude vnucovat hráčům věci, nebo vstup do portálů a plést si server s charitou, dostane hodinové mute. A začal jsem to tvrdě trestat. Samozřejmě, bylo z toho velké pozdvižení. Jako admin dost těžko nesu, když někteří hráči nechápou o čem server je a spojí se proti mě. Že to nejsou závody do vrchu, ani soutěž o nejvyšší is level, ani charita pro "chudé" hráče. Ale že to má (nebo spíš měl) být přátelský server, kam se nikdo nebude muset bát chodit hrát vylepšený, zážitkový skyblock. Byli tu rekordmani s pětipatrovými mob trapkami, které braly spawn rate celému serveru, kterým se prostě NEDALO vysvětlit, že je to špatně. Jednoduše to nechápali. Byli tu závodníci s osmi iron golem farmami, kvůli kterým jsem musel předělávat a zpřísňovat pravidla (zobrazí se příkazem /rules). Server začínal jen s prvními třemi pravidly a myslel jsem, že to bude stačit. Ale nestačilo. Každé další pravidlo na serveru, je výsledkem nějakého průšvihu, nebo nevyřešeného problému. A už dost mých nářků, pojďme se podívat na novinky. Novým designerem se stává hráč Xayicek.Xayicek
domanskyblock
Jaja54321 Halolko a jeho kopce pod indiánským městem.
domanskyblock domanskyblock
_NikeWray_ Hejzi
domanskyblock domanskyblock
gywer G4v3N
domanskyblock domanskyblock
Lexa35 hhhnat
domanskyblock domanskyblock
dalilu Elesis
domanskyblock domanskyblock
Photoshop polokio
domanskyblock domanskyblock
BlokkoGaming flak
domanskyblock domanskyblock
Návštěvnost eventů je hojná, každý si rád odpočine od kopání cobble. Hráči připraveni u vchodu na event.
domanskyblock domanskyblock
Druhá PVP aréna, stavěl Tangred. Parkour. Stavěl tým hráčů a adminů.
domanskyblock domanskyblock
Halolko a jeho Výzkumná stanice v Endu. 18. portál. Až tam zavede hráče jeho pátrání, po původu zkázy světa. Halolko, Hendryx a jejich palác v Netheru, 19. portál. Co se v něm asi skrývá za tajemství? Deníky? Poklady?
domanskyblock domanskyblock
11.11.2017

říjen

Říjen 2017.
Máme sychravo, vlhko, zimu, ranní mrazíky a mlhy. Listí už leží na zemi a do lesů se nesmí, kvůli myslivcům. Ideální čas na to, zasednout k počítači a něco postavit. Co se událo v měsíci říjnu? Návštěvnost serveru dosahovala maxima, přibývala spousta nových ostrovů. Abych server udržel v rozumných mezích, byl jsem nucen smazat ostrovy opuštěné více než tři měsíce. Náš skyblock svět jinak tvoří matici 32x32 ostrovů, což vynásobeno, nám dává 1024 chlívečků. Dost místa pro tvořivost. Čas od času se stane, že si hráč splete svůj vlastní nick (inu, warez). Na server ho to sice pustí, ale na místě samém jej to bere jako jiného hráče a po příkazu /is se pro něj (nebo ni) vytvoří jiný, nový ostrov. Pokud mi to hráč napíše, oprava je na minutu, ale občas se stane, že si to hráč nechá pro sebe a já pak při mazání ostrovů omylem smažu jeho ostrov. Ne ten malý nový, ale ten starý, velký. Následná obnova smazaného ostrova je nepříjemná a zdlouhavá práce, proto prosím, pokud se vám toto stane, nebojte se mi napsat, hráč tím šetří hlavně nervy sobě a ušetří sám sebe šoků (oni mi ty k....y smazaly ostrov!!! No to je hrůůůůza!!!!), ale co je důležitější, ušetří hromadu času a nervů adminovi. A to se vyplatí.


majkkopy
domanskyblock
domanskyblock domanskyblock


Halolko
domanskyblock
domanskyblock domanskyblock


Jaja54321 a její, zatím nedokončený antický palác.
domanskyblock

Tangred - ano, letní, podzimní a částečně i jarní spawn, jsou z větší části také Tangredova díla. Autorka zimního spawnu, je Jaja54321.
domanskyblock

GreeCi
domanskyblock

Robocop21 a jeho hudební ostrov, už to bylo moc velké na snímání.
domanskyblock

Nikiniel
domanskyblock

_NikeWray_
domanskyblock

locrucz a malý římský chrámek. gywer a jeho vila.
domanskyblock domanskyblock
Drahakin a jeho vědecká mořská základna. Goniczzc a rustikální palác.
domanskyblock domanskyblock
Xay_CZ a mořský had. Xayicek a jeho barevně velmi zajímavě sladěný ostrov
domanskyblock domanskyblock
Ratak Lexa35
domanskyblock domanskyblock
dalilu a malá část jeho pixel artů. BlokkoGaming
domanskyblock domanskyblock
Lara203 amalinka
domanskyblock domanskyblock
WarsMenCZE Elesis
domanskyblock domanskyblock
Albanec Khog
domanskyblock domanskyblock
07.10.2017

září

Září 2017.
Tak zase do školy a učit se, učit se, učit se, jak říkával soudruh Lenin, než zemřel na syfilis. Co nového na serveru? Na četné žádosti jsem zvýšil sloty na 24, spustilo se TS3, na IP adrese 81.0.217.180:7017 ale upozornil bych, že naše TS3 není moderované a nechodím tam. Vlastně ani netuším kdo se o to stará. Ale mohl by opravit tu hrubku v uvítací zprávě. Tento měsíc nepřibyl žádný nový portál, jejich počet se dočasně zastavil na sedmnácti, hlavně kvůli stavbě nového spawnu. Tedy jak jsem slíbil, přestavěli a rozšířili jsme spawn. Díky Tangred, Jaja54321, _NikeWray_ a Kazumi. _NikeWray_ se také stal novým moderátorem. Stavbu spawnu jsme pojali tak, jak ho Jaja543221 a spol. kdysi začali, tzn. ve stylu čtvero ročních období. Vanilla mapa, která byla původně spuštěna jen jako experiment, se více méně osvědčila a po určitých úpravách je více méně použitelná. Zprovoznil jsem v ní Nether, ale End z pochopitelných důvodů raději ne, aby na serveru nebylo přeEndováno. Po smrti se hráč objeví na spawnu v askyblock světě, nikoli u své postele, jak by to mělo být, ale nevím jak jinak vyřešit hráčův odchod z vanilly. Přístup do ní mají pouze hráči s fly, popřípadě pozvaní hráči. Dřívější command blocky s náhodným portem hráče po krajině, neuvěřitelně lagovaly server, takže jsem je zrušil a odteď hezky každý po svých. Pro účely web update, jsem pod spawnem zřídil portovací stroj, který by měl urychlit prohlídku ostrovů. Zatím není s jistotou vyzkoušený, takže pokud jsem na někoho zapomněl, přidám. Občas se stane, že si hráč přejmenuje ostrov, proti čemuž ničeho nemám, ale přejmenovaný ostrov se pak velmi těžko dohledává, protože se hlásí svým jménem a ne jménem hráče. Tím pádem se na něj potom nejde portovat a dohledávám je ručně.


_NikeWray_ a americké vilové městečko.
domanskyblock

GreeCi a středověká katedrála.
domanskyblock

Nikiniel a orientální pohádkové město.
domanskyblock

Tangred a jeden z jeho plastických obrazů.
domanskyblock

Robocop21 a jeho hudební ostrov, s písničkami přes note blocky.
domanskyblock

Terezka14 a palác prince z Persie, vedle Elsina ledového paláce.
domanskyblock

Náš nový spawn.
domanskyblock

MissCawe Samko44
domanskyblock domanskyblock
Milopolon Joedmin580
domanskyblock domanskyblock
astromen zTeddyBear
domanskyblock domanskyblock
Wixo Salming_Gaming
domanskyblock domanskyblock
stepka120 lukesak3
domanskyblock domanskyblock
Szenoren FreeSkunk1998
domanskyblock domanskyblock
paula24 Nostoo
domanskyblock domanskyblock
AsusMichal ManYiu
domanskyblock domanskyblock
vrtanikCZ Gacar177
domanskyblock domanskyblock
LukynP Kazumi
domanskyblock domanskyblock
LuLuTV dalilu
domanskyblock domanskyblock
odehnalik156 Mischellin_OP
domanskyblock domanskyblock
WarsMenCZE JamKlaus
domanskyblock domanskyblock
Xay_CZ FroGyy
domanskyblock domanskyblock
eve03 DeviousAlpha
domanskyblock domanskyblock
amalinka Xr4yzer
domanskyblock domanskyblock
kalibo007 Cvrkal
domanskyblock domanskyblock
VXZZ bertain03
domanskyblock domanskyblock
romanoid83 Meph
domanskyblock domanskyblock
vichrzhor DubStep459
domanskyblock domanskyblock
parthinidiak KuKy9
domanskyblock domanskyblock
locrucz 1boss
domanskyblock domanskyblock
Po portu do vanilly, někdy hráče čeká nepěkné nadělení. Můj skromný vklad jarnímu spawnu, ten most z křemene.
domanskyblock domanskyblock03.09.2017

srpen

Srpen 2017.
Návštěvnost serveru, která byla první týden prázdnin slabá, se druhý měsíc prázdnin, vrátila zase na normál. Nových ostrovů přibyly stovky. Kvalita sice většinou odpovídala době prázdnin, kdy má spooousta dětí spooooustu času, ale ne zase tolik, aby je bavilo nějak moc se snažit, ale přibyly naštěstí i dobré ostrovy a i starší hráči se posnažili. Takže jsem byl až překvapen, jak pěkné věci zase na serveru vznikly.


Youtuber na serveru.
Zavítal k nám youtuber. Myslím skutečný. Co mě netěší, je nálepka "kidský server," kterou nás poctil a hodil nás tak do jednoho pytle s ostatními. Jeho nick se píše, - vážně to musím psát? Vygooglovat jsem to nedokázal. Ach jo, tak s chutí do toho. Moon_Strifer_v2, snad to je správně. Kupodivu se do nás nějak moc nenavážel, i když klidně mohl. To za něj bohužel obstarali jiní. Více hráčů nám tato "sláva" nepřinesla, spíš jich díky té antireklamě ubylo, zato na server začali chodit Moonovi nepovedení epigoni, přesvědčeni o tom, že opakovaný vtip zůstává vtipem. Nejvíc si to schytal můj spawn, který je opravdu hodně účelový, až primitivní. Někteří hráči se také pozastavovali nad Zimní zahradou vedle spawnu ("Cha chaaaa, taký jebnutý server, vianočný spawn v lete, chaaa chaaaaa."). Upřímně, spawn jsem nikdy neřešil, měl jsem dost práce s adminováním a přidáváním obsahu na server, spawn byl až někde daleko v seznamu mých plánů. Dokud funguje, neřeším. Nicméně, kritika, která se díky tomu videu snesla na mou hlavu, mě donutila něco s tím dělat. Momentálně jsem ze spawnu přesunul portály i návody, už dříve jsem přesunul galerii a spawn se bude předělávat. Zatím nevím co tam bude, nechci mít spawn tuctový, jako mají všichni a hlavně, jakkoli se to hráčům nezdá a myslí si, že admin nic nedělá, jen rozdává bany, kvantum práce na serveru je značné a na vlastní stavění nezbývá čas. Něco vymyslím, ale nebude to hned. Kdyby někoho zajímalo, jestli ty command block k něčemu jsou, ano jsou. Spouštějí mohutný ohňostroj. Už se nám i stalo, že po update askyblocku a následných změnách v is settings, ze daly tlačítka, páky a pressure plate zapnout hráči, takže server pouštěl ohňostroj celý den a já jsem se náramně divil, co se děje.
domanskyblock


Farmičky.
Hendryx a BlodAngel, hráči, kteří tady na serveru hráli, ještě když měl 6 slotů a byl opravdu VELKÝ problém se sem vůbec dostat, se vyžívají ve stavění velkých a složitých farem. Onehdy postavili v Netheru jednu, která kolem sebe vytvořila prostoročasovou bublinu, kde se zastavil čas. Jako černá díra. Jakýkoli pokus přiblížit se k této farmě, skončil na 0 FPS a silně zalagovaným serverem. Nevím jaký systém použili, ale divím se, naco se lidi snaží útočit na server boty a hackovat, když k jeho totálnímu zalagování, stačí jeden redstone obvod. Vyřešili jsme to na dálku, přepsáním kritického místa worldedit schematem. Tak už víte, proč je na serveru zákaz takových věcí? Ne že by si tu ze zákazů někdo něco dělal. Například z pravidla o pouze jedné IG farmě na ostrov. Obrázek je pouze ilustrační, k oné lagující farmě se nedalo vůbec přiblížit. Tahle farma na obrázku je kupodivu naprosto OK, co se týká FPS. Jo a ještě, pokud máte na ostrově withera, pak si jej prosím nějak pěkně pojmenujte, jako je to na obrázku. Jak začne server lagovat a začnu z vanishe používat /butcher 100, neznám bratra.
domanskyblock

Ale teď už k ostrovům samotným, koukněmež se na tu nadílku.

Terezka14 velmi příjemně překvapila reprodukcí Elzina zimního paláce. Palác samozřejmě znám z obrázků, ale nevěděl jsem, že je zblízka tak pěkný.
domanskyblock
domanskyblock domanskyblock
domanskyblock domanskyblock


Nikiniel a její zahrady, s velkým čínským palácem.
domanskyblock
domanskyblock

Tangred a sochy atlantů, držících tíhu jeho ostrova.
domanskyblock

GreeCi a jeho středověké město.
domanskyblock

Elmines a jeho francouský klasicitní vítězný sloup.
domanskyblock
_NikeWray_ a jeho sochy admin týmu na spawnu. _NikeWray_ a spodní část jeho ostrova.
domanskyblock domanskyblock
Mischellin_OP Hendryx a jeho obrovská sopka.
domanskyblock domanskyblock
Wein a jeho zatím nedokončená katedrála dalilu a jeho dostihové dráhy pro koně.
domanskyblock domanskyblock
vichrzhor a její kamenná věž. Jimmyl0l3c a jeho evakuační kosmická loď.
domanskyblock domanskyblock
Robokop21 Wenos
domanskyblock domanskyblock
Xay_CZ Xay_CZ2
domanskyblock domanskyblock
kalibo007 Szenoren
domanskyblock domanskyblock
vrtanikCZ odehnalik156
domanskyblock domanskyblock
asteron26 LOLgamerHD
domanskyblock domanskyblock
locrucz KNPS
domanskyblock domanskyblock
xcassz XxPomerancxX
domanskyblock domanskyblock
Sq0ler jeppis
domanskyblock domanskyblock
MakoLetsplayYT Nostoo a jeho velmi zajímavá tvrz, škoda že nepokračuje
domanskyblock domanskyblock
AblazeAxe Mampyr
domanskyblock domanskyblock
majkkopy a jeho nadějný ostrov LuLuTV
domanskyblock domanskyblock
manya1 Elenka
domanskyblock domanskyblock
ItzCoconut PlayAcradiaNet
domanskyblock domanskyblock
Lily Raster
domanskyblock domanskyblock
F4K_Wombik_Ezz lukesak3
domanskyblock domanskyblock
patat ZaOndra
domanskyblock domanskyblock
Cvrkal PepsiColaMeme
domanskyblock domanskyblock01.08.2017

červenec

Červenec 2017.
První týden prázdnin v červenci, dali hráči přednost vodě, lesům, loukám a stráním ve skutečném světě. Zpoždění pak dohnali jen ti zkušenější.

Tessinka a její superluxusní moderní vila, prefix designer plně obhájen.
domanskyblock domanskyblock

Nikiniel a její zahrady, ostrov je čím dál tím lepší.
domanskyblock domanskyblock

Jaja54321 a její hora.
domanskyblock
Tangred a jeho zámek Tangred
domanskyblock domanskyblock
_NIKOL_ Eona
domanskyblock domanskyblock
LuLuTV Nostoo a jeho velmi zajímavá tvrz, v detailu.
domanskyblock domanskyblock
dedac123 VXZZ a jeho zajímavý design, škoda že nedokončený.
domanskyblock domanskyblock
vichrzhor a zatím nedokončená Temná věž. Kazumi, tady vzniká něco velkého.
domanskyblock domanskyblock
lukesak3 MakoLetsplayYT
domanskyblock domanskyblock
byMotrixZZ MR__Zero
domanskyblock domanskyblock
Mamcuka Terezka14
domanskyblock domanskyblock
GreeCi Wixo
domanskyblock domanskyblock
Barbaross rubberdragon
domanskyblock domanskyblock
F4K_Wombik_Ezz Xay_CZ
domanskyblock domanskyblock
amalinka Hendryx a základ budoucí hory?
domanskyblock domanskyblock
Wykky hanca586
domanskyblock domanskyblock
ItzCoconut Noa5555
domanskyblock domanskyblock
D3amonPlay ScreeDy
domanskyblock domanskyblock
jodo, portál číslo 17. Design částečně vypůjčen od hráče reppeti. Neúnavný Tangred a další eventy.
domanskyblock domanskyblock06.07.2017

červen

Červen 2017.
A kdopak byl za červen nejpilnější? Tak se na to podívejme. Úroda byla hojná, tolik prefixů designer jsem nerozdal ještě nikdy.

Kazumi a její severské městečko pod horami.
domanskyblock domanskyblock
domanskyblock domanskyblock


Elmines a jeho gigantický veleostrov.
domanskyblock domanskyblock
domanskyblock domanskyblock
domanskyblock domanskyblock


_Nikol_ a její růžový zámek.
domanskyblock
domanskyblock domanskyblock


Tessinka a její ostrov z alabastru.
domanskyblock
domanskyblock domanskyblock


Nikiniel a povedené stavbičky.
domanskyblock
domanskyblock domanskyblock


Robokop21 alias B_Hrad.
domanskyblock
domanskyblock domanskyblock
Tangred a jeho vylepšený End. Tangred a vodní event, designově hodně povedený.
domanskyblock domanskyblock
Ecceus a jeho sklad. Ecceus a jeho ostrov.
domanskyblock domanskyblock
Adamko175 - je to takový malebný chaos. Gavris a jeho orient.
domanskyblock domanskyblock
Epapagajos a jeho povedený drak. Last
domanskyblock domanskyblock
majkkopy TomasN63
domanskyblock domanskyblock
VXZZ a jeho chrám čtyř biomů. AndyStar
domanskyblock domanskyblock
Wenos a jeho ostrov, efektní zvláště z dynmapy. Eliska i se shadery.
domanskyblock domanskyblock
Marlon811 Wykky
domanskyblock domanskyblock
SkyGolemCz MR__Zero
domanskyblock domanskyblock
broaidan Mischellin_OP
domanskyblock domanskyblock
LukynP Gacar177
domanskyblock domanskyblock
killme911 a jeho dřevěný ostrov ManYiu a jeho egypský chrám
domanskyblock domanskyblock
lukesak3 FreeSkunk1998
domanskyblock domanskyblock24.06.2017

Jak server začal?

Server DomanSKYblock běží už rok, 09.06.2016 byl poprvé spuštěn. Jak mě vlastně napadlo, sestavit si server? Měl jsem na začátku přesný záměr? "Udělám RPG server s příběhem a bude mít dvacet slotů?" Kdepak, ani náhodou. Všechno to byla jen náhoda a chaos, dokonce i příběhy v knihách, které hráči nachází v adventure světě, nejsou dopředu nijak vymyšlené, vyvíjely se naprosto chaoticky.

Jak jsem se dostal ke skyblocku.
Kdysi jsem byl jen obyčejným hráčem survival, na serveru kostkuj a vyhýbal se jakékoli funkci, která by mě odváděla od hraní. Pak mě herní kamarádka Jája54321 požádala, abych se zastavil na jistém skyblock herním serveru, kde taky hrála a pomohl jí se stavbou farmy na squidy. Tuhle farmu jsem totiž na kostkuj právě stavěl. Přibyl jsem tedy na ten skyblock server, kterému od té doby nemůžu přijít na jméno a pokusil se jí s tím pomoct. Postavil jsem tam velký bazén ve správné výšce, ovšem vůbec nic se nespawnulo. Protože na serveru byl spawn squidů vypnutý a ptát se tam na něco v chatu, nebyl dobrý nápad. Takže jsem moc nezazářil. Ani komunita na serveru mě nepřivítala s otevřenou náručí, jak jsem se mylně domníval. Byli sice většinou dospělí, vážní a odpovědní, ale bylo to tam jak v zakletém zámku, na cokoli jsem se zeptal, bylo mi vyspíláno. Jako naprostý nováček jsem se ptal bohužel na věci, které zkušený hráč skyblocku nesnáší. "Jak se dostanu na ostrov?" (příkazem /is). "Proč se mi najednou přestaly spawnovat potvory?" (protože spawn rate kolísá). "Kdy mi na hlíně vyroste tráva?" (Nikdy, nikdy.) "Proč se mi nespawnují zvířata?" (Protože to prostě není hned). Jako admin na svém serveru, se snažím nováčkům na tyhle věčné nekonečné otázky odpovídat relativně trpělivě, vždycky mám na mysli, jak se mnou vyběhli. Bohužel, byli tam i hráči, kteří vyžadovali, aby v chatu bylo mrtvolné ticho a aby všichni dělali co se jim nařídí a aby se všichni chovali stejně, jako roboti. Nevím, proč tyhle typy raději nehrají single, nebo si nevypnou chat. Běda, pokud se někdo s někým opovážil psát veřejně a ne přes msg. Starší hráči pak reagovali velmi podrážděně, jako by to byl spíš klášter, než herní server. Nejsem žádný troll, ale tam jsem si připadal jako naprostý vetřelec a málem zločinec. Fakt divní lidi a celkově divný server. Sice pro dospělé, ale celkem psycho. Mimochodem, když jsem tam přišel, měl ten server neustále kolem 20 hráčů a pořád plno. Dneska tam hraje průměrně 2-5 hráčů a server je před smrtí. Tenhle způsob chování k nováčkům se jim opravdu vyplatil. Nicméně, když si odmyslím fanatickou a k nováčkům nepřátelskou komunitu, tak mě skyblock samotný jako hra celkem bavil. Stáhnul jsem si tenhle mod do singlu a hrál jsem sám. Potřebuju já k něčemu lidi, co nadávají lidem do retardovaných dementů, když se opováží na něco slušně zeptat? Nepotřebuju.

Jak mě napadl nápad.
Stáhnul jsem si single skyblock a začal tam hrát sám. Vymyslel jsem dokonce vlastní grinder farmu, kde creeper ani na hard obtížnost nemůže bouchnout. Dostal jsem se do Netheru, kde jsem si postavil farmu na zlato, ale.... Co vlastně dál? Tady zábava ve skyblocku končí. Zlato stejně k ničemu nepotřebuju, dál bych musel stavět farmy na železo a další věci, jenže k čemu? Stavět farmy je nuda, potřebuju trochu silnější motivaci než jen "postavím farmu, abych měl farmu." Potřebuju nějaký cíl. Motor, který doposud udržoval zábavnost Skyblocku, se zastavil. Už mě to dál nebavilo. Jak si hraní skyblocku prodloužit? Aby mě to zase bavilo? Co takhle, kdyby hráč mohl použít třeba to zlato, které je mi nanic, jako vstupné k portu někam jinam? Že by tam byla nějaká stavba, kterou si stáhnu z netu, v ní nějaké říkání v deníku, co tam má hráč jako dělat a hráč by tam našel poklady, o které by se vedly mezi hráči boje (pvp jsem později po zralé úvaze raději zrušil, ale v deníku číslo 4, který najdete na vrcholku věže, je dodneška varování před pvp). Proč mě jako první stavba napadl právě chrám? Inu, obyčejné herní klišé. Když výprava dobrodruhů někam vyráží, jde obvykle někam do chrámu. Znáte hru Baldurs Gate 2, nebo film Chrám Zkázy, prostě chrámy jsou v kurzu. Původně jsem chtěl stahovat cizí stavby, vybral bych si nějakou pěknou, stáhnul, doplnil deníky, vyřešeno. Jenže, to mělo svá úskalí. Když jsem si nějakou stavbu vybral a stáhnul, po vstupu do ní jsem zůstal v úžasu, jak to zblízka vypadá hnusně. Stavby byly zdálky opravdu velké, propracované, krásné, ale zblízka vypadaly jako hrbaté cosi.

Kde jsem vzal stavby.
Moje stavby mají jednu velkou výhodu. Vypadají dobře i zblízka. Musel jsem vzít nějakou vlastní stavbu, protože lepší jsem pro tento účel prostě nenašel. Devaky mi naštěstí stáhnul moje stavby z kostkuj, takže jsem je naporcoval a použil. Můj původní záměr byl ten, že stavby budu obnovovat každý den ručně, ale přeci jen mě napadlo, že to bude moc práce a začal jsem uvažovat, jak si to zjednodušit. Hledal jsem a hledal, až jsem našel jeden šikovný plugin a po strašném zápase, metodou pokus omyl jsem ho i zprovoznil, protože jeho tvůrce si s návodem moc práce nedal. A měl jsem funkční automatický systém na placení a portování hráčů. Podle mých představ se měli hráči portovat přímo z inventáře, pomocí nějakých kouzelných svitků, které se objeví v prozkoumávané zřícenině, ale bohužel, nic jsem na to nenašel, takže jsem byl nucen postavit rozměrné a složité portály na spawnu, které kazí atmosféru, vytrhují hráče z příběhu a hráč se je musí naučit používat. Ale o jiném způsobu nevím. Když už jsem měl systém hotový, nevěděl jsem kam s tím jít. Uvažoval jsem, jestli by o to neměli zájem admini z kostkuj, nebo z jiného serveru, protože jsem tušil, že adminování serveru nebude legrace. Ale protože se nerad vnucuju a vlastní server jsem si stejně chtěl aspoň zkusit, zaplatil jsem si u hostingu fakaheda 6 slotů. Tehdy právě přišla na trh verze 1.9, vyzkoušel jsem ji, ale vyloženě mě vadila. Zvuky, combat system, všechno špatně, takže jsem zůstal u prověřené 1.8.8, která má mimo jiné tu výhodu, že s příslušným pluginem se tam dostane každý, ale na vyšší verze si musíte Minecraft přepínat, to zdržuje a je to otrava.

Jak vznikl příběh.
Původně měly deníky jen poskytovat nápovědu, co na daném místě hráč může čekat. Měly to být zápisky obyvatele co tam žil předtím a nezvládnul to. Byly to moje vlastní zážitky ze single Minecraftu, kdy jsem si připadal jako Robinson a za každým novým kopcem jsem dychtivě očekával nová dobrodružství a tajemství k odhalení. Druhý portál je moje vlastní vesnice ze singlu, kterou jsem propojil kolejemi s ostatními vesnicemi a bezpečně převážel vesničany a zboží. Minipříběh v druhém portu původně vůbec nebyl (byly tam jen jodovy zápisky), ale server zpočátku testovalo několik přátel a byl to Moon, kdo přišel s tím, že mu ve druhém portu něco schází. Hodil by se další kbelík lávy do iron golem farmy (OK, cenná rada, dodám) a pak písek duší pro challenges. Hmm. Písek duší? Kde by se tam vzal? Jak ho tam zdůvodním? No, musel se tam dostat po kolejích, jako zboží k obchodu, odněkud, kde mají přístup do Netheru. Asi z nějakého města? Jak by vlastně město mohlo přežít prokletí světa? Jak to probíhalo? A jak zdůvodním, že je město teď po rozlámání světa opuštěné? A na světě byl nejen minipříběh s přednostou stanice, ale rovnou i příběh podzemního města.

Jak píšu deníky.
Nepíšu JEN přímo k věci, ale vymýšlím si, jak by asi vypadal všední život lidí, jaké věci by se mohly dít kolem. Je to pro mě skvělá studnice nápadů, protože většina příběhů do portálů mě napadla jen tak mimochodem, mimo hlavní linii, jako vedlejší produkt. Opravdu nikde není napsána ani základní kostra příběhu, vše vzniká zcela chaoticky. Takže, když jsem vymýšlel, co by se asi mohlo dít na úplném konci Města nad Horou, napadlo mě, co kdyby někteří malověrní a zoufalí lidé, začali Draka - svého nepřítele uctívat jako božstvo, i když Draka samozřejmě stejně nezajímali a modlili se k němu marně. A z téhle maličkosti, která byla doplněná jen tak mimochodem, se pak vyvinul Port Posvátných zahrad, kde se objasňuje, jak fungovala sekta (taky je to obchod s hlínou). Port Králův Přístav, kde sekta rozehraje nebezpečnou hru s Církví a jeden obyčejný měšťan na to doplatí. Port Pouštní Pevnost, který funguje nejen jako pískovna, ale i jako jakási hra na kočku a myš. Kočka bedlivě číhá na myš, a neví, že myš se jí schovává přímo pod nohama a kuje své vlastní plány. Z Pouštní Pevnosti měl hráč původně jít do Velechrámu Církve, ale uvědomil jsem si, že jeden chrám už tu byl, hned na začátku, i když nepojmenovaný. Takže sehraje roli Velechrámu, ať není těch kostelů moc. A zase, z malé poznámky Inkvizitora, o zlém pánovi z Hrádku, se vyvinul další portál, úplně náhodou, chaoticky.
domanskyblock

Kde beru inspiraci.
Inspiraci beru převážně v historii a částečně ve svém okolí (snad se v tom nikdo nepozná). Kdyby to někoho zajímalo, povahovým předobrazem pána z Hrádku je můj bývalý šéf. Nedalo se s ním nikdy o ničem rozumně mluvit, všechny argumenty překroutil a použil proti vám, absolutně informačně neprůchodný člověk, který neznal slovo dialog. Takových zlých a bezohledných pánů z Hrádku bylo v historii tisíce, stačí jen znát trochu dějepis a píše se to samo. Veřejnost zná většinou jen ty, co to přehnali, jako Čachtická paní, nebo Gilles de Rais. Jinak minipříběhy "malý nezbedník," nebo "ochránce slabých a utiskovaných," a další, se skutečně staly, různě v historii. I finanční úpadky lehkomyslných šlechticů, nebyly v historii nic neobvyklého. Viz třeba Pernštejnové, ale psát o tom nebudu, téma je příliš obsáhlé. Osmý portál je End, který jsem si chtěl nechat až na úplný konec serveru, ale když už mě přestaly bavit neustálé otázky, kdy se konečně dostanou do Endu, musel jsem End zprovoznit, opět složitě, metodou pokus omyl, protože askyblock nemá pro End podporu. V Endu je jeden deník, pokračování deníku z Haloleho portálu. Je inspirovaný kupodivu pádem Velké Moravy. Přijmete do své země přistěhovalce? Fajn a co až ve vaší zemi začnou být doma a vy se stanete nechtěnými vetřelci ve vlastní zemi? Pokud vám to přijde jako nesmysl, ve stejné situaci jsme byli ještě před sto lety, za Rakouska-Uherska, kdy jsme byli jen trpěnými hosty ve státě, který nám nepatřil a málem jsme se báli mluvit vlastním jazykem. A nikoho nezajímalo, že jsme doma, stačila jedna porážka na Bílé Hoře. Ačkoli němečtí historici odvedli kus "dobré" propagandistické práce, když do omrzení tvrdí, že Bílá Hora byla málem naše národní spása a že se nám v podstatě nic nedělo, atd. Jsou to samozřejmě bohapusté lži, ale hádejte se s nejsilnějším a nejbohatším národem EU, že. Bude stačit pokud napíšu, že do Bílé Hory se ze ZÁKONA všechny úřední dokumenty musely psát česky a úředníci museli ovládat češtinu jako státní jazyk (vynutili si to čeští páni koncem 15. století, na úkor latiny, která byla do té doby státním úředním jazykem). Od Bílé Hory už se veškeré úřední dokumenty musely psát jen německy a úředníci museli umět německy, ale ne už česky. Inteligentnímu člověku už to stačí, aby pochopil, co pro nás Bílá Hora skutečně znamenala. Stačilo málo a skončili jsme jako Lužičtí srbové - pár prý jich ještě zbývá. Rasa X, jakkoli je přehnaně xenofóbní, je prostě rasou, která pochopila, že pokud chce přežít, musí zůstat uzavřená, protože "multikulturní obohacování" je to poslední, co by nějaký národ potřeboval a evoluci prostě neošidíte. Deník jsem do Endu dodal až dlooouho po jeho spuštění, abych navázal na Halolkův desátý portál, který na End přímo navazuje a vypráví o kontaktu obyvatel Endu s lidmi. Porty jsou sice trošku napřeskáčku, ale to je maličkost, aspoň si hráč dá příběh dohromady retrospektivně. Devátý portál mě napadnul, když jsem se dočetl, že Římský Papež na důkaz své pokory myl nohy muslimským mladíkům. V dnešním real světě. Bože, proč. Doplnil jsem do sedmičky zmínku o devítce, aby portály pěkně navazovaly. Hráči to myslím ani nepoznali, že to není původní záměr.

Portály postavené hráči.
Halolkovým desátým portálem a zmínkou o nové rase, příběh který jsem začal prozatím končí. Dál pokračují čtyři, hráči postavené porty, které si už jedou ve vlastních kolejích, ale počítám, že další možnosti k rozvíjení mého základního příběhu jsou. S Halolkem jsme diskutovali například o Netheru. Jak vysvětlit jeho evoluci, kde sa vzal a z čeho se vyvinul? Kde se tam vzaly pevnosti? Další možnost je už dvakrát nakousnutá rasa X, na kterou hráč získal několik stop. Ale postavit portál není zdaleka tak lehké, jak by si člověk myslel. Nestačí jen postavit nějakou stavbu, napsat pár stránek nějakých řečí, hotovo. Tvůrce portu si musí říct: "Co tam hráče potáhne? Jaké bude téma? O čem to vlastně bude? Co tam hráč prožije za dobrodružství? O kom budou minipříběhy? Co tam hráč uvidí zajímavého? Co tam získá? Čím zaplatí za vstup? Bude schopný najít cestu portálem? Dokáže najít truhlice? Nebude tam jen zmateně bloudit? Jak bude příběh portu navazovat na ostatní? Bude někoho bavit číst deníky?" Halole jako autor portu 10 a inspirátor dalšího rozvíjení příběhu, byl pro server dost důležitý a jeho portál je vlastně z hráči postavených portálů jediný, který se drží příběhové linie. Dodneška netuším pravý důvod Haloleho jednání, kdy ze serveru najednou demonstrativně odešel, smazal si ostrov, a všemožně se snažil dát mi najevo svou nenávist a pohrdání mým serverem. Snad jen nějaké nedorozumění, nebo pomluva, ale vzhledem k faktu, že se neobtěžoval mi říct co se děje, nemůžu věc nijak řešit. I to je jeden z údělů admina. Včera přátelé, dneska úhlavní nepřátelé. Důvod? Můžu jen tušit.

Eventy.
Hráč Tangred, silná opora serveru, se z helpera postupně vypracoval až na admina, gratuluji. A začal pořádat eventy, což jsem přijal s nadšením. Kdysi na kostkuj, kam ve špičce chodilo i osmdesát lidí, nebylo úplně lehké sehnat na event hráče. Event se dlouho a pracně staví, ale hráč který jej už jednou projel, chce samozřejmě příště něco nového. Takže dělat eventy, není žádná legrace a jsem upřímně rád, že je nemusím dělat sám.
domanskyblock domanskyblock
domanskyblock domanskyblockA na závěr něco na pobavení, skutečné příběhy hráčů.

Neviditelný admin.

Hráč2 lost connection: §fCas pro prihlaseni vyprsel, zkus to prosim znovu
Hráč2 left the game.
CONSOLE issued server command: /seen (IP adresa)
Zahajeno hledani odpovidajicich hracu '(IP adresa)' (..muze to chvilku trvat...)
Nasledujici hraci byli prihlaseni z teto IP:
Hráč1, Hráč2
(já) Hráč1, znáš Hráč2?
(já) Hráč1, znáš Hráč2?
(já) opakuji, Hráč1, znáš Hráč2?
Hráč1 issued server command: /w kazumi
Hráč1 issued server command: /w kazumi Mám otázku, muzu te zdrzet?
(já) Hráč1, naposledy, znáš Hráč2? a jestli ano, jaké chce heslo?
(já) issued server command: /tp Hráč1
(já) (poskakuju před Hráč1, v marné snaze upoutat pozornost)
Hráč1 issued server command: /w kazumi Nemuze se registrovat sestra, ktera by rada taky hrala tady, má svůj úcet, ale hrajeme ze stejné IP.
(já) to je materiál, tohle
Kazumi issued server command: /r admin to s tebou chce řešit ale nevnímáš jej, tak mu prosím odpověz v msg na jeho otázky
Hráč1 issued server command: /w (já) sry nevnim te nejak :)Evoluce hráče.

Tenhle server prekracuje me ocekavaní v server se skyblockem.
Jste na mem prvním míste a urcite vas zverejnim na mem kanale.
A ja jen doufam ze tenhle server se bude rozkvetat a vyvijet a vylepsovat.
Achjo, muzes dat prosim at neprsi mam pak trochu lagy a obcas se bugnu prez blok a spadnu.
Ja tu mam 3 zombie villagery :D.
Nesnasim despawn mobu -_-. sel jsem uzdravit babi zombie villagera a nez jsem dosel zmizel.
Nekam mi zmizela hneda houba.
RAGE QUIT. CO MNE SHODILO. DELAS SI. fajn jdu zase schanet goldy a lektvar.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
DO PSI PR...E. PROC SE VZDY NECO PODEKA. KURDE FIX.
Jak se premnenil tak se bugl a propadl se.
Kde jsou moji vesnicani ? supr takze to schrnu:
1. nemam hnedou houbu
2. nemuzu udelat lektvar
3.musim jit ZASE farmit goldy
4. delam to asi po padesate
(já) Zabil je zombie, podle prism
Jak se tam mohl dostat zombik on snad umi lest po zebriku ?


Minecraft support.

Zdravim je zde vedeni serveru?
Jsem z minecrft_science_cz ktera se specializuje na commandy
a jdu nabydnout pomoc dvou lidi ze skupiny minecraft_science_cz.
Vybirame nahodne servery pro skouseni novych commandu a pote maji servery lepsi vybaveni.
Tak jsem tu abych nabidl vedeni pomoc dvou az tri lidi, uvidime
a kdybi mel nekdo zajem reknete ip podivame se a rekneme dalsim pracovnikum vse zdarma.
Mikdo mema server?


Odborník na vesničany.

To je totalni blbost ! :
všude to funguje ták ják to mam já, pi..... ale tu proste ne.
To je fákt blbost s tema vesničanama...
se tu flakaš a ono to nejde
Ale Jo_Do ja to fákt stável celou NOC a najednou to PROSTE zase Nejde
dálš irpboelm (netuším co to je za slovo poz. autora) postávil sem vesnici ale pořád nic
přiidám tám dalšiho vesničana a ono to nebude fungovát zás
Jo_Do nemužeš to dát tu fármu přes nejakej prykáz pryč ? odtedka kašlu na takove stavby.
a tákhle to funguje všude na videii daš mu 8x stacku seminek a ma uklizet.
všude to delá i když neni ve vesnici...
tak to tu je v tom připade jinak...
všude to jde normal, ale tu proste potřebuješ vesnici no..
dveře tu mam a vesnici to pořád neukaztuje.
To je blbost domek...všude to jde .....


Plugin master.

Cau umim delat permise
umim delat permissions Ex chcete je udelat ?
muzu vam udelat permise ?
muzu vam udelat permise ?
aby ste meli vy hraci pred menem hrac
majitel to neumi delat
uz me s.re to jak problikava, ta noc a den (?? Taky nevím o čem to mlel, pozn autora).
pomoc me to strasne s.re jak to blika.
majiteli chces tu permisions EX?
prosim majiteli umim dat pred mena hrac admin a majitel a tak dale
nemam nic na praci se svym serverem vse tam mam na mem serveru
jsou money ale nemame na to povolko
na to taky nemame povolko
majitel nechce abych mu to nastavil :(
aby sli hracum money a tak dale
muzu byt na na tvem serveru kontroler a davat pluginy potrebne ok?
a muzu ale za to hackovat tu ale ne op jen abych nemusel delat shiftem ok ?
nebo jina podminka muzu byt v ateamu admin beres ?
ano sak mam server ale admini mi ho posraly
jinak kdyby nekdy sel tak ip 87.236.195.117:44444 (dávno mrtvý, pozn. autora)
to ne sakra
to je jina ip
ted se pokousim opravit ten server
co dostanu za tech 999999999 slotu sam sem to kupoval za 10 000kc stalo to moc malo sem bohac
hej majiteli
vis to
ze smrdis :P
blika to tu ku.va


Odborník na permise.

Pex tu máte ?
No, jak to vypadá, pracovat s tím neumíte.
Ty pexy vypadají divně.
Nepřirozené...
je to jiné než ostatní servery.
Builder bez WE ?
ale plugins jsou taky trochu v p.či ne ? :
Nehledá se builder?
Postavil bych ohodně lepší spawn, pokud tento server poběží dlouho.
A jak dlouho to vydrží bez VIP
k.rva dop.či, to jak si udělal


Kandidát na admina.

Cus Debil.
Daaj Tooho Adminaa.
Sak Sa Trases Ako Sprosty/a Neee Daj Admina A Nebudes :))
Sak Ani SkyWars Mega Nemate :DDDDD
Sak H.vno TuJe :)))
Nevidis !!
H.vno Tu Mate !
Das Admina ?
Prosiiiiiiim, mam server OK, SOM TAM ADMIN, ale mam ban.
mam ban ale nvm zaco :)
?Co?
Spawn Staval Majitel Krawa+K.rwa
Co nepises Rozplackany 2 rocni Debil :
Ty Uvidis Seba A Po.eres Sa


Milé blahopřání.

Smrdíš k.ndo
Ty jsi tak zasraně ošklivý fucking nerd sr.čko :D
Nedelej slepého nebo ti ty tvoje oči vydloubu, smrade
chodím s ním do třídy a chtěli jsme tu trollit
pojď na TS, ty sr.či, na TS hraješ jinou rovinu
ty m.dko
aby vám ten server umřel
a nefungoval


Odvážný obchodník.

jsem hrál na jiným serveru
a tam se ty houby mezi sebou tradovali
Ale však nikdo nepozná že jsi mi to dal :DDD
A kdyžtak se vymluvím na portál že byl buglej a nešel
O co že nedostaneš ban a ani já ho nedostanu
Tak si snima třeba vytři pr.el:)
Všichni jste tu pos.aní z nějakýho banu
Si myslíte že když dostanu ban že tu už nepříjdu? příjdu uplně v poho:)
a drž tlamu nedal jsem ti slovo:)
A třeba si to sněz nebo si to strč do pr.ele je mi to jedno
Chlapče?:DDD je mi víc než tobě:) kidíku:)
:DDD ikdyž dostanu ban i tak sem příjdu za min. takže :D
Takže si nějakej ban strč dopr.ele:)
Noa? :DD at mi dává banů kolik chce příjdu zas za minutu:)
VŠAK JO :D takže s nějakým banem bež dopr.ele ten mi nevadí:)
nic mi to neuělá :DD
No nic jdu to zapít:) nazdárek teploušci:)


Výhodná nabídka.

ms14.h.....a.com:26865 (dávno mrtvý, pozn autora)
verze 1.8.8 TNTRun pvp kitbattle bedwars a skywars se dodelavaj
a je nabor, cuzraku :)
cu.aku :)
proc porad hrajete tu
kdyz tu nikdo nehraje
tam je zabava
na muj server
je nabor o Buildera helper hl.builder hl.helper
a je tam jen 1 holka v A-T
a navic je to zkopirovany spawn
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
tjzijtiihifijghmgfkmhkfmgkgfmkhmfgmkbmkjfbmjgnbngsufnquefnquefnqeubqewmqufweqnmufibqmwefiusmbdufiqjb
mam jeste 4 volny v A-T
jen kouknout pls
kdo by tam sel ?
tu delaj dulezity
fakaheda je hrozna
a draha
fakaheda je hrozna a draha
a h.....a je levnejsi pojdte tam
a jsou tam milejsi
a h.....a je levnejsi pojdte tam
k.koti zasrnay
pochopite to ze tady jim vydelavate prachy?
a nechapu proc tu davajt Do A-Teamu holky -_-
protoze holky porad jenom se bojej chudinky chudicky
jdete tam pls
tu vydelavate jen prachy tomu serveru


Nespravedlivý ban.

Bež do pr.ele s tim obchodem
koho zajíma, že to je zakázáne ty hotentote?
Ty jsi hrozná pí.a
Proč se chováš jak pí.a?
Já toto hraji poprve ty ko.ote
drž pí.u pls já kradu?!! To ty si mě okradl ty pí.o
ku.va a komu to cpeš ty blbečku??
To je něco, co měla tvoje matka použít, aby se ji nenarodil takovej kretén jako ty
no to jo. Protože bych věděla, že vedle mě bydlí pí.a
Ježisi pí.a promluvil
jsi pí.a Ten pí.us co se odpojil je pěknej hotentot.
Je to pí.a. pak tu byl další koko t co tady poučoval s chemii
a mlel samé ho.na
kur.a a já mam dostat ban?
Delaš si pí.u?


Poznámka autora. Kdyby někoho zajímalo, co pěkného se psalo v té smazané recenzi, na server-list.cz,
tuhle krásnou a převelice objektivní recenzi na náš server napsal jistý kebab.
Byl zabanován za dlouhodobý trolling, cheaty, hacky, vulgaritu, naprostou neúctu a celkově otřesné chování.
Že si musel oblíbit zrovna můj server.


Objektivní recenze serveru.

Nejhorší server všech dob.
Jo_do (majitel) je ubrečená smradlavá pí.a.
Co brečí při všem a za sprosté slovíčko žaluje paní učitelce o 24 hodinový mute.
Naprostý kryploid.
Ostatní s AT jsou super, uznávají hacky. :-D :-3
Ale KO_KOT. Tedy Jo_Do je prasečí výstřik a zapařená znojemská čalamáda
která si myslí že sekání 4 fun kostí která nic neudělá člověku s gm1 myslí že je to útok.
Naprosté děcko a kryploidní koní paštika.
Nechoďte na tento server, AT tu trollí zmrdi zkurv.ní.
Strašný server.
Jo_Do je nejhorší majitel všech dob.
Uplakánek, dělá z komára velblouda
( viz.IP ban za ukazování a bouchání kosti na majitele i když ho to nehituje, mute na 24 Hodin za 1 sprosté slovo )
v AT jsou lidi co uznávají některé hackery a AT dokonce i trollí hráče.
Strašné. Strávili jsme tam každou minutu v týdnu a pak nám všechno zničili, vytrolili.
Nechoďte tam už nikdo.
Nejhorší server všech dob.
Jodo je znojemská čalamáda, která brečí při všem a dělá z komára velblouda.
Je to ubrečené dítě, koní paštika, prasečí výstřik,
je sladší než solný důl, vylízanější než somálská studna, tupější než rýč a je to uplakánek.
Podle mě byl několikrát šikanován a šel to nahlásit paní učitelce.
Samozřejmě ho Jája zkopala, protože to je práskáčský kid, kterého je potřeba zkopat.
Je to vymaštěná želví klobáska která potřebuje kapesníček když má bebíčko.
Jo_Do je zku.vené děcko a někdy mě se.e když se ze všeho pose.e, je mi jedno že to uvidí.
ZNIČÍM VŠE OD DSB: Vzkaž ostatním jinak že jsou fajn Kromě tebe, ale ty asi na to nemáš guličky.
BAN=STAYZMRD: Jo a ohledně minecraft listu, ničím ti krásnou reklamu na server,
ještě tam pár napíšu slohovek, pokuď se někdo neurazí a nesmaže mi to :P :)
květen

Květen 2017.
Rok se s rokem sešel a první výročí od založení serveru je tu. 09.06.2016 byl server poprvé spuštěn. Co velkolepého chystám pro hráče na oslavu? Stak cobble pro každého zdarma? Fly na jeden den pro každého? Nebo snad velkou amnestii a odpuštění všech banů? Nebo snad nějaký speciální jubilejní portál? No, zatím musí stačit web update.

Eona a její propracovaný, velmi detailní ostrov. Prefix designer našel svou majitelku. domanskyblock
domanskyblock domanskyblock
Devaky a jeho stroj Entropie. domanskyblock
domanskyblock domanskyblock
Raczy, jarousek, E520 a jejich zámek. domanskyblock
domanskyblock domanskyblock


Jaja54321 Tangred
domanskyblock domanskyblock
Ostrov na pořádání eventů - autor Tangred Kevin376
domanskyblock domanskyblock
kytka_lc Nikiniel
domanskyblock domanskyblock
Murxtus Epapagajos
domanskyblock domanskyblock
majkkopy dalilu
domanskyblock domanskyblock
broaidan MR__Zero
domanskyblock domanskyblock
JamKlaus B_Hrad
domanskyblock domanskyblock
Terezka14 Xay_CZ
domanskyblock domanskyblock
Nikewray VXZZ
domanskyblock domanskyblock
inis00 Crafter
domanskyblock domanskyblock
WARPAKS Tessinka
domanskyblock domanskyblock
Sroyer3841 hanca586
domanskyblock domanskyblock
Wenos Peki
domanskyblock domanskyblock
IOrange Samss131
domanskyblock domanskyblock
petr78 Raster
domanskyblock domanskyblock
Jakub2402 oliverus001
domanskyblock domanskyblock
FreeSkunk1998 paula24
domanskyblock domanskyblock
LightDragon deadman
domanskyblock domanskyblock
fanda LukynP
domanskyblock domanskyblock
duben

Duben 2017.
kytka_lc a její maják, s netradičními kombinacemi materiálů.
domanskyblock
domanskyblock domanskyblock


Tangred a jeho stále větší přístav. domanskyblock
domanskyblock domanskyblock


Murxtus a jeho tropický prales.
domanskyblock

A ještě jednou Raczy, jarousek a E520. Třetí prefix je doma. domanskyblock

Zero0x a jeho hrad v krajině. domanskyblock

MaXxCZGaming Ethariel
domanskyblock domanskyblock
Mischellin_OP a Pandaahero DenOwq
domanskyblock domanskyblock
vichrzhor Eona
domanskyblock domanskyblock
MarNeXD ILoveAss
domanskyblock domanskyblock
NoHaxJustKami _Nikol_
domanskyblock domanskyblock
Mampyr majkkopy
domanskyblock domanskyblock
Joee dalilu
domanskyblock domanskyblock
Clan PetrGamerCze
domanskyblock domanskyblock
Smykcool broaidan
domanskyblock domanskyblock
gigso JamKlaus
domanskyblock domanskyblock
B_Hrad Terezka14
domanskyblock domanskyblock
Rully_210 Nikewray
domanskyblock domanskyblock
arrow123 Mamcuka
domanskyblock domanskyblock
nikolasniky WiliZanej
domanskyblock domanskyblock
polokio Epapagajos
domanskyblock domanskyblock
Nedokončené stavby, kolem kterých chodím už několik měsíců. Stavitelé se tak snažili, ale přesto jsou doposud nedostavěné. Snad časem.

PanDee18 KATYsekCZ
domanskyblock domanskyblock
Mengele Darios24
domanskyblock domanskyblock
Matroxko marry
domanskyblock domanskyblock
Portálový update.
Portálový update.
Přibyla spousta nových portálů které stavěli hráči, nadešel asi čas, udělat si v nich pořádek.

Bažinný portál 10, autor Halolko
domanskyblockPrvní, kdo za mnou přišel s nápadem na nový portál, byl Halolko. Jeho portál byl ovšem gigantický a spletitý tak, že ani s /GM 3 (spectator mode), se nám s Jájou nepovedlo najít truhlice. Příběh byl původně podstatně delší, měl o jednu knihu víc, chrám z bažin měl rozsáhlé podzemí, ovšem výsledek nebylo možné postavit bez shození serveru, nehledě k faktu, že hráči by měli velký problém něco tam najít. V příběhu se navíc počítalo s démonem. Jenže, když se o démonovi v knížkách mluví, tak tam musí být, hráči ho tam budou čekat. Bylo by super, mít tam démona, který bude chodit temnými opuštěnými chodbami zříceniny a hráči před ním budou utíkat a vyhýbat se mu, ale jak ho tam dostat? Nezbylo nic jiného, než najít nějaký plugin, který by uměl postavit démona. Výsledky zpočátku nebyly povzbudivé, mírně řečeno. Zkusil jsem plugin MythicMobs, ovšem nová verze nefungovala vůbec, starší verze spamovaly chat slovem "Null." Plugin jsem samozřejmě testoval napřed u sebe, ale Null jsem si nevšiml. Než jsem přišel na to, že to dělá mythicmobs, resetoval jsem za plného provozu server a pak nahrál zálohu, hráčům se to samozřejmě moc nelíbilo a sklidil jsem i pár štiplavých poznámek na své adminské schopnosti. Pak jsem experimentoval s různými verzemi, než jsem konečně přišel na jednu, která fungovala a nespamovala, bylo pryč několik dní. Nastavit a zprovoznit moby a jejich spawnery už tolik práce nedalo. Portál se musel okrouhat asi na třetinu, vložil jsem do něj dvě své vlastní knížky, aby měl příběh pokračování a truhly se přesunuly tak, aby je hráč nemusel zdlouhavě hledat. Pod bazén s vodou jsem musel dát neviditelné bloky, protože při stavění přes scload se voda vylévala a lagovala server. Halolko byl možná z výsledku trochu zklamaný, protože těch zásahů do jeho záměru bylo až příliš, jenže jinak to nešlo řešit. Uvažoval jsem, že bych chrám v původní nezkrácené verzi postavil někde stranou pro opravdové tvrďáky. Jako první také přišel s parkourem nad voidem, ten nápad se mi zalíbil, zejména, když oficiální serverový parkour se někde zadrhnul. Portál Chrám v bažinách pojednává o prvním setkání primitivních lidí z Overworldu s mnohem vyspělejší rasou Endermanů, kteří přišli zkoumat jejich dimenzi a co následovalo.
Mořský portál 11, autor Tangred
domanskyblockPirátské město na břehu mořském, plné plachetnic, romantika mořských dálav a pokladů na pustých ostrovech, rackové křičící na ráhnoví a třepotání vlajek na stěžních, komu by se taková věc nelíbila, že? Problém byl opět v příliš velkém schematu. Takže jsem se rozhodl jej rozdělit na dvě části. Než hráč prozkoumá jednu, mezitím se postaví druhá. A protože lodi musí mít nějaký cíl, napadlo mě spojit to s dalším portálem, tentokrát na prismarine, kterého na serveru bylo velmi málo. Původně jsem chtěl, aby se hráč mohl z lodi portovat přes nějaký item, ale nevím jak to udělat, takže hráč na lodi najde item do portálu číslo 12. a pak s ním vstoupí do brány na spawnu a tím je to vyřešeno.
Portál Chaosu 13, autor Elmines
domanskyblockTentokrát si autor celý portál postavil a napsal sám, bez mého zásahu a bez problémů jakéhokoli druhu. Ovšem malinko to přehnal s odměnami a poklady, takže jsem musel 2x předělávat schema a hledat truhly, abych z nich odstranil staky itemů. I přesto portál skýtá solidní loot, jeho hlavní deviza je ale v pocitové turistice za dobrodružstím. V žádném jiném portálu nemusíte přeskakovat z jedné dělové koule na druhou, přitom za vámi dělové koule vybuchují, nikde jinde se neocitnete v jakoby jiném, psychedelickém světě Za Zrcadlem, kde je všechno obráceně.
Portál Ztracenmých Horníků 14, autor Xay_CZ
domanskyblockJak už jsem psal, pokoušel jsem se takový port vytvořit sám, zkopíroval jsem si z podzemí kompletní opuštěné defaultní doly, s tím že tam hráč bude mít možnost kopat, jako v normal dolech. Ale schema bylo příliš velké a nešlo to. Proto, když za mnou autor přišel s tímto nápadem, moc jsem tomu nevěřil a snažil jsem se mu to vymluvit. Nenechal se a tak jsem rezignoval. Nečekal jsem od toho moc, ale autor celkem překvapil, napsal si sám i knížky a portál je dokonce datově menší, než ostatní, takže mé obavy byly zbytečné.
Pohádkový portál 15, autorky Mischellin_OP, Pandaahero.
domanskyblockHolky napřed se svým ostrovem obě vyhrály prefix designer a rovnou přeskočily prefix stavitel, který jsem jim přeci jen na den udělil, aby si to užily. V den udělení prefixu přišly s tím, že mají nápad na portál, takže jsem je naportoval do creative světa. Tématem byla pohádka o Veliké Fazoli, kterou určitě znáte. Ukázalo se, že tento příběh má velký zábavný potenciál. Jedná se v podstatě o šplhání na obrovskou rostlinu a parkour z obláčku na obláček. Hráč v portu pochopitelně potká obra i princeznu. Mimochodem, kdyby někdo věděl, jak do mythicmobs dostat určitý skin bez toho, aby ho musel někdo nosit, bylo by to fajn. Úplně nahoře, se pak hráč dočká v princeznině věži pokladu. Musím se pochlubit jedním svým zásahem do stavby. Scházelo mi tam listí, tak jsem se pokusil jeden list udělat a holky prohlásily, že jim to přijde jako list z pampelišky a pro legraci předělaly vršek rostliny jako pampelišku. Zalíbilo se mi to tak, že jsem je přemluvil, aby to tak nechaly. Kromě toho dole pod portem postavily pro pobavení pár příšerek, které se mi líbily tak, že jsem je začlenil do schematu pro oživení.


A na závěr pár obrázků pro obveselení.
Jája54321 si při testování Haloleho portálu vaří malého zombíka a pranic nedá na prosebně natažené ruce zombií mámy, která evidentně chce zpět své dítě. Elmines si umí afkování užívat.
domanskyblock domanskyblock
Opravdu dobře zabezpečená farma. Jen nesmí přijít noc. Bezpečnost ostrova nade vše.
domanskyblock domanskyblock
Ti co vykládají, že náš spawn není pěkný, by si měli koupit lepší počítač. Víte jak vypadá kaktus zespodu? Nevíte? Teď už ano.
domanskyblock domanskyblockbřezen
Web update za březen.
Update pluginu askyblock na poslední verzi 3.0.6, s sebou přinesl velké množství změn a některé věci autor tastybento úplně překopal, takže pokud někdo marně přemýšlí, který sabotér mu/jí zapnul moby na ostrově, když je měl/a vypnuté, byl jsem to já. Celé /is settings jsou úplně jinak a musel jsem je globálně resetovat. Po velkých stížnostech na lagy, jsem musel vypnout strop v Netheru, abych ho po dalších stížnostech musel zase zapnout. Takže je momentálně zapnutý. Zavedl jsem nový prefix designer, který bude udělován hráčům, kteří mají dle mého subjektivního názoru (se kterým nemusí každý souhlasit) nejlepší ostrovy, bez ohledu na jejich služební stáří a zásluhy. Permise jsou stejné jako u master/stavitel, ale nově přibyl příkaz /fly a navíc jsem přidal permisi na předvolbu obrazů, ať se neztrácí čas při jejich nekonečném pokládání. Původně jsem chtěl využít novou feature pluginu askyblock, která umožňuje létat v obvodu ostrova, ale bohužel, funguje jen když se tomu chce, takže musel nastoupit příkaz essentials. Protože mě už delší čas štvaly blesky, které měnily vesničany na čerodějnice, a stížnosti, že na serveru "pořád jenom prší," vypnul jsem déšť natrvalo. Na serveru přibyly další portály, deníků už je 48. Elmines postavil portál Chaosu v zemi Za zrcadlem, Xay_CZ nic nedal na mé řeči, že portál s doly nejde postavit, protože by byl moc velký a postavil ho. Takže je teď dostupný jako portál Ztracených horníků.

Mischellin_OP, Pandaahero, to je opravdu pořádný kus středověku, po zásluze oceněný prefixem designer.
domanskyblock
domanskyblock domanskyblock

Raczy, jarousek a E520 opět nezklamali a postavili úžasnou rohovou quartzovou vilku, na svém už tak dost vychytaném ostrově. Naprosto perfektní, prefix designer byl obhájen a udělen opravdu po zásluze.
domanskyblock
domanskyblock domanskyblock
Tangred. Napadla by vás taková věc? I kdybych tisíc let přemýšlel, tak mě ne. Trosečník, po náhodném setkání s blaze. Flotila při západu slunce.
domanskyblock domanskyblock
Elmines a jeho obrovský ostrov, který se stále staví. Ale na dynmapě se už opravdu neztratí.
domanskyblock domanskyblock
Xay_CZ
domanskyblock
Terezka14
domanskyblock
frfr
domanskyblock
BlodAngel konečně i se shadery.
domanskyblock
MarNeXD
domanskyblock
vichrzhor
domanskyblock
Dotuc_CZE
domanskyblock
snapdragonsrule
domanskyblock
Xilix
domanskyblock
Clan
domanskyblock
dvalin2
domanskyblock
The_Doctr_Who
domanskyblock
Pucek452
domanskyblock
Lexa35
domanskyblock
Jakub2402
domanskyblock
Epapagajos
domanskyblockWeb update za únor.
únor
Jaja54321 a její přímořský luxusní hotel, uprostřed zeleně.
domanskyblock domanskyblock
domanskyblock domanskyblock
Tangred a jeho válečné lodi v přístavu.
domanskyblock domanskyblock
domanskyblock domanskyblock
arrow123, NorkyXDD, AdameK111, iShqct1c_ a jejich velmi zajímavý ostrov.
domanskyblock domanskyblock
Ethariel a jeho nebeský chrám s andělem.
domanskyblock domanskyblock
Raczy, jarousek, E520, kacaaa, a jejich kousek fantasy středověku.
domanskyblock domanskyblock
frfr a jeho horský hotel v Alpách
domanskyblock domanskyblock
Dynamixs446, JurajR, Vajgel77, LeMagiCLL, Sq0ler a jejich velmi zajímavá quartzová vila
domanskyblock domanskyblock
jirkolcz a jeho renesanční věžní pevnost.
domanskyblock domanskyblock
Epapagajos
domanskyblock
keram
domanskyblock
Venulox
domanskyblock
Menshons
domanskyblock
Jimmyl0l3c
domanskyblock
Enderos
domanskyblock
Kameliya
domanskyblock
Nikewray
domanskyblock
Mamcuka
domanskyblock
AnNdY
domanskyblock

11. a 12. portál

11. a 12. portál
Helper Tangred postavil 11. portál a sepsal 4 deníky, 39-42. Portál byl obří, takže jsem byl nucen rozdělit ho na dvě části a ještě další část udělat jako samostatný port 12. Má to svoje úskalí, zejména když hráč příliš spěchá a prolítne bludišě moc brzo. pak hrozí, že se druhá část prostě nepostaví. V takovém případě je nutno mi napsat, abych příkaz zadal ručně. Portály 11. a 12. jsou tedy dvojčata, patří k sobě. V prvním najdete item k portování do druhého. Co tam hráč najde? Podmořský monument. Pokud někomu akutně scházel prismarine, tady je ho dost.

domanskyblock

Radostný jest úděl adminův.
Zatraceně! Když už si člověk myslí, že ho v Minecraftu nic nepřekvapí, zničehonic se objeví bug, který ohrozí samotnou existenci serveru. O co šlo. Hráč Zero0x nahlásil, že porty do adventure světa jsou porouchané, protože mu nesebraly vstupní item. Chvíle pokusů a zmatení a zjistilo se, v čem je chyba. Itemy byly přejmenované. Stačilo itemy přejmenovat a do portů šlo chodit neomezeně. Sakra!!! Když do příkazu zadám číselný identifikátor itemu a příkaz testfor ho normálně vezme, PROČ SAKRA KRUCI PÍSEK NEDĚLÁ TO SAMÉ I PŘÍKAZ CLEAR? Vysvětlete mi jak malému dítěti, já to fakt nechápu! Přejmenování přece nemění číslo itemu. V příkazu je jasně daná číselná identifikace, NE slovní. Tohle mi nebere hlava. Tvůrce Minecraftu opravdu zmrskat málo. Po jednom dni pokusů a pečlivě utajované paniky, jsem přišel na primitivní, ale zatím jediné funkční řešení, změnou příkazu. Má to bohužel jednu velkou nevýhodu. Vstupní item musí být umístěn v hotbaru na prvním místě, úplně vlevo. Nikde jinde to nebude fungovat. Vadí to dokonce i mě, když testuju portály. Občas se zapomenu, dám itemy jinde a pak se divím, co tomu zase je, že to neportuje. Pokud se někdo dobře vyzná v příkazech, ALE OPRAVDU DOBŘE, byl bych vděčný za pomoc. Příkaz testfor sice funguje, ale bylo by super, kdyby NEPUSTIL hráče s přejmenovaným itemem, tím by se to vyřešilo. Příkaz clear, který, jak už jsem napsal, naprosto selhal a přejmenovaného itemu si nevšímá, byl prozatímně nahrazen příkazem replaceitem, ale je to jen východisko z nouze.

Takže upozorňuji!
že item k portování, musí být odteď umístěn v hotbaru úplně vlevo. Dřív stačilo mít ho kdekoli v inventáři, ale z důvodů které jsem už napsal, jsem to musel předělat.

domanskyblock

Babylónská věž, aneb zmatení jazyků.
Potřeboval jsem jako vstupní item do portu spawn egg Squida. Není problém, myslel jsem si. Některé itemy v Minecraftu mají jako číselný identifikátor jednoznačně dané číslo. Jiné mají číslo a podčíslo. Většinou se to řeší prostým zápisem 383:94. První číslo znamená, že se jedná o spawn egg, druhé říká, jaký druh. Jenže do command blocku v příkazu testfor se to musí zapsat jako slovo, ne jako číslo. A byl jsem v koncích. Jak to zapsat? Na netu HROMADY návodů a všechny buď blbě, nebo pro 1.9 a vyšší, kde je to ZMĚNĚNÉ A ÚPLNĚ JINAK. Proč? Dny míjely, port dávno hotový a já naprosto zaseknutý. Googlování nepomáhalo. Syntaxe byla špatně, příkazy nefungovaly, byl jsem z toho naprosto nešťastný. Děkuji Smykcool za vyřešení. Ono kouzelné slůvko, které rozliší spawn egg od sebe, je Damage. Ano, Damage. Proč? Vážně, proč Damage? Došla jim slova? Má Damage v angličtině více významů? Já to fakt nechápu. Každopádně, pokud chce admin rozlišit druh něčeho, jako vlny, spawn egg, kamene, atd, nestačí použít 383:94 ale musíte do příkazu napsat id:"minecraft:spawn_egg",Damage:94s Ach, proč já, proč zrovna já.

Loot z challenges.
Helper Halolko si dal tu práci a shromáždil všechno, co se dá získat z challenges. Není toho zase tak málo, co?

domanskyblock domanskyblock

3x /is sethome
Pro hráče s prefixem byl zvýšen počet home na ostrově. Uložení se provede příkazem /is sethome 2 a /is sethome 3. na další home se dá portovat příkazem /is go 2 nebo /is go 3.


leden

Plán absence a fluktuace splníme a překročíme!
Pokud někdo nebyl na serveru déle než měsíc, byl jeho hráčský účet uspán. Pro aktivaci účtu a nové heslo, ať mi prosím napíše mail. IP adresy originálních majitelů mám uloženy, takže přivlastnit si cizí účet, není možné. Pokud někdo IP adresu změnil, bude mě muset přesvědčit o své identitě nějakými společnými příhodami ze serveru, což nebude problém, protože mám na tyto věci velmi dobrou paměť. Byl bych nicméně rád, kdyby hráči kterých se to týká, zašli na server aspoň jednou za měsíc. Je to jednodušší, než se pak zbytečně stresovat, že se nemůžou přihlásit. Toto opatření se dělá z toho důvodu, že počet hráčských účtů roste a zahlcuje server velkým počtem malých souborů. Prohledávání těchto souborů je pak velmi náročné na výkon serveru, proto je musíme mazat. Aby nebylo nutné mazat s hráčovými daty i stavby, musím hráčský účet opatřit jiným heslem a protože hráč na server nechodí, nelze toto heslo hráči sdělit přímo ve hře. Děkuji za pochopení.

Desátý portál.
Po novém roce projevilo hned několik hráčů zájem o výstavbu dalšího portálu. Helper Halolko nelenil a desátý portál je na světě. Hráče uvnitř čeká kromě knih a pokladů i překvapení.

Sochy na spawnu.
Tentokrát se nejedná o onen roztomilý bug, za který nejspíše může plugin Dynmap. Hráč Kessin poslal na provoz serveru značnou částku, takže provoz je finančně zajištěn, díky. Hráč _NEZNAMY_ stále vylepšuje svůj antibot plugin, ačkoli už teď je prakticky dokonalý, díky za jeho bezplatné zapůjčení. Proto jsem oběma hráčům na spawnu postavil sousoší. Plugin Toptenheads, který zobrazoval is level, jsem úplně zrušil a na jeho místě je sousoší admin týmu serveru.

Silvestr.
Server o svátcích vypnutý nebyl, jak bylo původně plánováno. Hráči si to nepřáli a já jsem tomu rád. Děkuji všem za účast a zvláště děkuji Jaja54321, která připravila dárky, ohňostroj a vůbec všechno kolem.

Stavba měsíce
Sešly se hned tři super stavby, gratuluji hráčům Ethariel, Raczy a Kazumi.

domanskyblock domanskyblock domanskyblock
Další pozoruhodné stavby, tentokrát se shadery.
domanskyblock domanskyblock
domanskyblock domanskyblock
domanskyblock domanskyblock
domanskyblock domanskyblock
domanskyblock domanskyblock
domanskyblock domanskyblock
domanskyblock domanskyblock
domanskyblock domanskyblock

Co nového na serveru.
domanskyblock domanskyblock domanskyblock domanskyblock
minecraft-server-list.cz