logo_domanskyblock.jpg


Roky: 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023


leden únor březen Převod serveru na verzi 1.16.5. duben květen Páté výročí a změna IP červen Nová videa červenec srpen září říjen listopad prosinec


rok 2021


Web update prosinec - december 2021.

prosinec - december 2021.

IP adresa mc.domanskyblock.fun verze 1.17.1.
Discord: discord.io/domanskyblock
web: web.domanskyblock.fun

Co u nás hráč najde?

Skyblock verze 1.17.1
Tři základní skyblock ostrovy, veliké 400x400 kostek.
Třicet dalších tematických ostrovů k prozkoumání a získání kořisti.
Osmdesát knih s příběhem na pokračování.
Přirozený spawn potvor i zvířat, žádné spawnery.
Automatické prefixy - všichni členové týmu mají podobné permise, jako majitel ostrova.
Kouzelník na spawnu, který odstraňuje z věcí kouzla - hráč tak může získat kouzelné knihy z věcí.
Dospělý admin tým s pěti lety zkušeností a značnou dávkou tolerance.
Svobodný chat bez omezení - s výjimkou vulgarit, spamu, trollingu a nevyžádané reklamy.
Obchodník na spawnu, který vykupuje veteš z mob trapky za cobble.
Upravené obchody vesničanů, které se podobají starším verzím - smaragdy u nás nejsou jen bezcenným krámem.
Dynmapa včetně hranic ostrovů a jmen majitelů - v nových verzích MC není podporovaná - my ji máme.
Automatické skácení celého stromu na jedno seknutí - S možností vypnutí kácení příkazem /tc
Trvale odemčené obchody u vesničanů - není třeba vesničana neustále odblokovávat zbytečnými obchody.
Rozšíření inventáře pomocí příkazu /bp - díky batohu hráč unese 3x tolik věcí.
Výtahové cedulky - podstatně rychlejší způsob, než lezení po žebříku.
Spojování melounů do kostek, příkazem /blockup
Informace o vesnici příkazem /vi
Volný obchod, žádný shop, diadoly, VIP, nebo minihry.
Místo toho máme obchody mezi hráči, obchody s vlastními vesničany, obchodníka na spawnu a samoobsluhu na /is warp portal.

Vánoce a Silvestr 2021, proběhly tradičně na zimním spawnu. Admin Aricius se postaral o dárky.
domanskyblock

Snížení slotů.
Sloty jsem snížil na 16 a pak na 12. Důvodem je samozřejmě snížená návštěvnost, která se datuje od přechodu z verze 1.12.2, na verzi 1.16.5. Převod proběhl už 24.04.2021, přeskočili jsme verze 1.13, 1.14 a 1.15. Nutným zlem byla změna IP adresy, protože náš hosting fakaheda nebyl schopen říct, kdy a jestli vůbec, nám upgraduje procesor. A na starém procesoru se nová verze nedala provozovat. Upřímně, sníženou návštěvnost jsem nečekal. Právě naopak, když server přecházel na 1.16.5, měl jsem největší obavy z toho, že nebudeme schopni na přecpaném serveru uspokojit poptávku. Očekával jsem od nové verze velký nával hráčů a měl jsem obavy, jestli to server vůbec dokáže utáhnout po stránce hardwarové. Měl jsem velké starosti, jestli dokážeme na plném serveru vychytávat bugy a problémy, měnit nastavení a jestli nás pro nával hráčů zase nevyřadí ze server listu, což se nám předtím už několikrát stalo. Ale namísto návalu hráčů, ze den na den - ani noha. Jako když utne. Nikde nikdo. Den předtím skoro plný server, den potom prázdno. Ten měsíc se ani nekonalo web update, protože nikdo nic nepostavil.

Můj otec byl včelař a když se úlem hnulo jen o pár decimetrů, včely se několik dní nemohly trefit do česna. Tak nějak to vypadalo po přechodu, server se stal pro hráče neviditelným, jakoby jej někdo přemístil do jiné dimenze. Na staré IP, se každý den stále objevovalo 5-9 hráčů denně, ačkoli server byl už několik měsíců neaktivní. Na nové IP se neobjevoval nikdo. Nikdy bych neřekl, že prostá změna IP adresy, může být pro hráče tak obří, gigantický, nepřekonatelný problém. Do budoucna jsem už poučen - nikdy, NIKDY, za žádnou cenu, neměňte IP adresu serveru. Kde zůstaly ty desítky a stovky hráčů, kteří na server předtím chodili? Pozdě ale přece jsem zakoupil placenou doménu mc.domanskyblock.fun a po kratším zápase s nastavením, se mi povedlo napojit na ni naši číselnou IP. Takže IP adresa už zůstane stejná, i kdybychom se znovu přestěhovali na jiný hardware. Byl jsem absolutně přesvědčen, že se návštěvnost zlepší. Pokud měl server za předchozích pět let provozu potíže s návštěvností a starší hráči z něj odešli, vždycky se zase rychle zaplnil hráči novými. Tento scénář se opakoval se železnou pravidelností, jako jízdní řád japonských rychlovlaků. Neviděl jsem žádný důvod, proč by tomu tentokrát mělo být jinak.

Ano, noví hráči začali po čase skutečně chodit, ale překvapivě pomalu a málo. Prošel jsem si server jako hráč 2x osobně, abych zjistil kde je problém. Změnili jsme spoustu věcí, editovali obchody, aby byly co nejpodobější verzi 1.12.2, vychytali většinu bugů, vystavěli jsme několik nových portů, ale návštěvnost je i v současné době stále na cca 10-12 hráčích. Technicky se převod povedl na výbornou, z pozice admina jsem rád, že máme nové kostky a biomy, nové portály a možnosti. Nutná změna IP, ale náš server málem zabila. Server je díky tomu poloviční a ani po osmi měsících provozu na nové IP, se dvacet slotů nezaplní. Přizpůsobíme tomu tedy sloty. Výhodou je, že server bude mít levnější provoz a tím pádem pojede déle. Kdybych to věděl předem, snížil jsem sloty hned po přechodu na 1.16.5, ale tento scénář jsem nepředpokládal. Server samozřejmě pojede dál a budu se o něj dále starat. Téměř od nuly si zase získal stálé hráče, zase máme co dávat na web, zase se objevují reklamátoři a trollové, což je známka zdravého serveru. Tihle lidi totiž na mrtvé servery nechodí. Bude líp.

Nové porty.
Poslední dokončený port před přechodem na 1.16.5, byl můj port Zámek, kde jsem si pohrál s barevnou terakotou. Po přechodu jsme společně s celým admin týmem vystavěli port Kosmik, kde jsme použili už existující stavbu hráče MoonshadowCZ. Admin Aricius vytvořil port Azalka s jeskyněmi, do které jsem doplnil deníček. Admin Tangred stavěl port s městem rasy x, ale nedokončil to a složil funkci. Protože sci-fi stavět neumím, použil jsem povedené stavby z anarchy serveru 2b2t, poskládal je dohromady, ořezal a doplnil deníky a tak vznikl port město rasy X. Tangredovu stavbu dokončil moderátor riky a byla zprovozněna jako Prorokův dům v Endu.

Port Zámek.
domanskyblock

Port Kosmická loď.
domanskyblock

Port Město rasy X, autorem je z větší části WillyRoof, a spousta dalších autorů z anarchy serveru 2b2t. Stavby si můžete prohlédnout na serveru 2b2t museum, IP adresa: thearchive.world
domanskyblock

Port azalka, jeskyně pod povrchem planety.
domanskyblock

Port prorokův dům v Endu. Autoři Tangred a riky.
domanskyblock

Bezedná studnice překvapení, jest můj freehosting. Zjistil jsem, že prohlížeč Chrome naše stránky nenačte jak má, místo toho vyhodí obrazovku, která mě asi má za úkol donutit k zakoupení placené https. Já Chrome nepoužívám, ale dneska mi Firefox blbnul tak strašně, že jsem byl nucen použít tento chromovaný prohlížečový holobyt a tak jsem na to přišel. Pokud Chrome opravdu používá většina uživatelů, je to asi i odpověď na to, proč hráči tak málo čtou webové stránky.
domanskyblock

Bezedná studnice bugů, jest Minecraft.
Několik hráčů mi hlásilo, že se jim silně lagne server, pokud něco napíšou do chatu po delší prodlevě. Pokud píšou do chatu často, problém se nevyskytuje. Pokud ale napíšou něco třeba po dvou minutách nečinnosti, objeví se vteřinový zásek. S něčím takovým jsem se nikdy nesetkal, takže jsem si otráveně pomyslel, že někdo hledá problém tam, kde určitě žádný není. Ale ouha. Když jsem to neochotně vyzkoušel sám, dostal jsem pořádný lag a spolu se mnou celý server. Chvíli jsme s adminem Aricius laborovali s pluginy, ale problém se vyskytoval nezávisle na nich, na všech nových verzích Minecraftu a launcheru. Když jsem na našem serveru verze 1.17.1 vyzkoušel launcher 1.12.2, problém se nevyskytl. Asi se jedná o nějakou interakci mezi launcherem a serverem, který by možná mohl souviset s opravou log4 exploitu. Jsem si jistý, že ještě před cca 14 dny, se problém nevyskytoval. Byl jsem to otestovat i na kostkuj s verzí 1.16.5, byl jsem i na 2b2t muzeum s verzí 1.17.1, stejný problém byl všude. Obešel jsem i několik dalších serverů, abych zjistil, jestli mají stejný problém - nepřekvapivě, ano. Mojang zase něco nepěkně zvrtal, nezbývá než počkat, jestli to opraví.

EDIT: 09.01.2022
Překvapivě, kdo by to byl čekal, samozřejmě za problém může Mojang a jeho "géniové." Cituji ze Spigotu, ze stránek autora opravy. "Před pár dny se něco změnilo v API pro blokované uživatele Mojangu, což způsobilo, že klient při spuštění správně nenačetl seznam blokovaných uživatelů. Z tohoto důvodu se klient pokusí načíst seznam blokovaných každé dvě minuty, když se chat vykresluje. Toto načítání se provádí ve stejném vláknu jako vykreslování, což způsobí zamrznutí hry, dokud rozhraní Mojang API nevrátí odpověď. Vzhledem k tomu, že dokončení požadavků chvíli trvá, způsobí to znatelný nárůst zpoždění. NoChatLagServer tuto chybu opravuje nastavením uuid odesílatele na server pro každou zprávu chatu. Vzhledem k tomu, že zprávy odeslané samotným serverem obcházejí kontrolu blokování, zabrání to nárůstu zpoždění s vedlejším efektem úplného narušení blokovacího systému (což nás nemusí trápit, protože ho nepoužíváme). Co k tomu říct. V Mojangu jsou idioti. Dávám odkaz ke stažení pluginu NoChatLagServer, který by měl problém s lagem chatu vyřešit. Neděkujte, neplačte dojetím, nevnucujte mi z vděčnosti své dcery a majetky, rádo se stalo.

Bezedná studnice toxicity, jest Minecraft.
S problémem ohledně chat lagu, jsem byl i na jednom nejmenovaném serveru, kam obvykle nechodím. Kdysi jsme pro ně mohli být konkurence, když k nám chodívalo srovnatelně hráčů. Ale to už skoro rok není pravda. Pokoušel jsem se spojit s vedením serveru, se kterým jsem měl předtím relativně dobré vztahy. Ale byl tam jen silně podezíravý, informačně neprůchodný moderátor, který mi na každou otázku odpovídal: "a proč to chceš vědět." Trochu mi to připomnělo odpovědi na diskusním fóru o Linuxu. Standartní odpověď na všechno, je tam /man. Nebo, "a proč to chceš vědět, proč radši nezměníš svůj přístup?" Moje otázky byly opravdu brutální, například na jaké verzi server běží nativně. To je určitě přísně střežené tajemství, které se nezasvěcený nesmí dozvědět. Ptal jsem se na standartní věci, na které by nikdo z admin týmu neměl mít sebemenší problém odpovědět, ale odpovědí se mi nedostalo. Navíc se tam jeden hráč pozastavoval nad tím, co tam chci, když mám vlastní server. Podivil jsem se té paranoie a radši odešel.

Pak mi přes discord napsal jeden z adminů jejich serveru, cože jsem to chtěl. Potěšila mě jeho ochota, vysvětlil jsem mu tedy co mám za problém, oznámil jsem mu, že chci zkusit, jestli se u nich vyskytuje ta samá potíž. Šel jsem tedy znovu na jejich server a otestoval jsem si, že i u nich to dělá to samé a je to tedy problém samotného Mojangu. Přitom mě jakýsi jejich hráč posílal do háje, že mám jít testovat na svůj server. Co to tady s těmi lidmi je? Test spočíval v připojení se na jejich server s originálním launcherem, napsání slova test do chatu a pozorování, jestli dojde k lagu. Jak sami vidíte, opravdu brutální test, který prověří toleranci hráčů a adminů až na samé hranice možného (ironie). Výsledky jsem sdělil onomu adminovi na discordu. Slušně a přátelsky jsme komunikovali, neviděl jsem žádný důvod k nějakému sporu, nebo konfliktu. Ale to jsem se zmýlil.

Z nějakého důvodu, jako když otočí vypínačem, své chování změnil. Začal se do mě hloupě navážet, poučovat mě jak malého kluka a byl čím dál více nepříjemný. Když jsem viděl kam to směřuje, snažil jsem se tomu dobrému člověku naznačit, že zbytečně přehání a že se mi podobné chování nelíbí. Chtěl jsem rozhovor s ním několikrát ukončit, marně. Když mi pak tento pán poslal výsměšný obrázek, jak moc mě má na háku, bylo mi jasné, že jsem v Minecraftu narazil na dalšího psychouše. Na to se nedalo napsat už nic jiného, než "idiote" a zablokovat to.

Měl by si dle spisků páně Batisty vomejvat přirození vlažnou vodou, aby nebyl tak paranoidní. Upřímně, nemám ponětí co měla změna v jeho chování znamenat, ale předpokládám, že mě podezříval z nějakých nekalých postranních oumyslů, či intrik. Ať tak či tak, celý tento mikrokonflikt považuju za naprosto nesmyslný a nepřátelské jednání protistrany nechápu. Proboha lidi, je to jen hra, nechovejte se jak mafie, bránící si kšefty ve svý domovský čtvrti. Pokud si onen admin nepřál, abych na serveru něco testoval, měl mi to napsat a já bych šel bez řečí jinam. Aspoň už s jistotou vím, že pokud někdy v budoucnu budu potřebovat pomoct, tam se určitě obracet nemám. I kdyby to byla jen obecná záležitost, která se týká všech Minecraft serverů. Tak jo, do budoucna jsem už poučen, co je to tam za... řekněme dobráky. Je na to i písnička od nedávno zesnulého Mira Žbirky. Jednu dobrou radu ti dám, poraď si sám.

Ale pojďme ze sebe smýt tuhle odpornou paranoidní pachuť a pojďme se zaobírat veselejšími věcmi.

Isil
domanskyblock

domanskyblock domanskyblock

rozruch3
domanskyblock

VerkosVlkan Yabadabadoo
domanskyblock domanskyblock
Supik spartan5060
domanskyblock domanskyblock
Kaykka_ jaro
domanskyblock domanskyblock
kurecisunka Michalator
domanskyblock domanskyblock
AnointCz radakola
domanskyblock domanskyblock
CrazyMadness lukesak3
domanskyblock domanskyblock
Neuro12 Markusek
domanskyblock domanskyblock
Lojza VarelCZE
domanskyblock domanskyblock
ziky2003 honza12134
domanskyblock domanskyblock
Aiderkoo_ irachh
domanskyblock domanskyblock
Mrazak47 Matykik
domanskyblock domanskyblock
thprncssfnthng SlecnaLoncakova
domanskyblock domanskyblockWeb update listopad - november 2021.

listopad - november 2021.

IP adresa mc.domanskyblock.fun verze 1.17.1.
Discord: discord.io/domanskyblock

Co nového na serveru.
V nové verzi bskyblocku jsme se zbavili bugu, který čas od času bránil v použití příkazu /is. Ale aby nebyla nuda, zase nám v bskyblocku přibyl bug, díky kterému přestal fungovat port do hráčského Endu, na hráčský end ostrůvek. Admin Aricius bug reportoval, čekáme na vyřešení. Čas od času se na serveru objeví hráč, který vyžaduje funkční recept na výrobu hlíny. Zdá se, že v nových verzích originálního skyblocku, byla tato možnost přidána. Ale na našem serveru se hlína a další suroviny, získávají přes /is warp portal /customteleport název a proto tento recept nepůjde, když se tu hlína získává jinak. A myslím, že i zajímavěji. Moderátorka MacinkaCZ skončila pro dlouhodobou nečinnost. Admin Tangred to už podruhé zabalil a vzdal se titulu. Stalo se to už jednou, před několika lety. Tak snad, do třetice všeho dobrého.

Port který Tangred stavěl, jsem se rozhodl udělat od základu znovu a je škoda, že port je omezen velikostí. Sebral jsem veškeré zajímavé stavby ze zničených základen na anarchy serveru 2b2t, dal je dohromady a vznikl dost dobrý port. Ale má to 175 kB bez knih a vnitřní výbavy. Musí se to osekat a dokončit. Deník už mám vymyšlený delší čas, scházela jen stavba. Počítám, že port bude dokončen do Vánoc. Aby nebyla nuda, předělal jsem port číslo 4, za redstone. Místo své stavby jsem upravil podobnou stavbičku staženou z 2b2t. Hlavní autor je uveden a ve stavbě samé, jsem ponechal na dvou místech cedule se jmény celého stavebního týmu. Portál Eona byl zase poněkud odlehčen o loot, protože jen železa tam bylo víc, než kolik dělalo vstupné. Admin tým předělal spawn na zimní a admin Aricius zprovoznil plugin na sněžení, takže nyní může sněžit i v zimních portálech, děkuji.
domanskyblock

Některé hráče zajímá, jaké obchody byly na serveru upraveny. Dávám tedy ke stažení textový soubor s upravenými obchody. V nových verzích Minecraftu totiž vývojáři extrémně zlehčili získávání smaragdů a železa, ale zato neskutečně ztížili odemykání obchodů u vesničanů. Obojí je podle mě debilita. Po přechodu na 1.16.5 a později na 1.17.1 jsme měli ohledně obchodů jen dvě možnosti. Buď chtít za vstup do portů 10x tolik a nechat "vanilla" ekonomiku, i s jejím extrémně pitomým odemykáním obchodů. Nebo ztížit získávání smaragdů a zlehčit odemykání obchodů nějakým pluginem na editaci obchodů. Pro hráče je dle mého názoru podstatně výhodnější, když mají smaragdy nějakou cenu a když se obchody vesničanů dají rozumně odemknout. Vyzkoušel jsem si server nejméně 2x jako obyčejný hráč a nová "vanilla" ekonomika počínaje verzí 1.14 mi přišla nejen strašná, ale bohužel hlavně nudná. Místo využívání všech možností minecraftí ekonomiky, hráč jen donekonečna těžil melouny, sbíral dřevěné tyčky a prodával je za smaragdy. Trval jsem na tom, že tohle musíme změnit, protože je to hrozné a server je díky tomu méně zábavný. Zpočátku jsme ani nevěděli jak obchody upravit, ale adminka Jaja54321 pro server zakoupila speciální plugin, a admin Aricius si dal práci s jeho nasazením, nastavením, úpravou a vychytáním vážných bugů. Úpravou ekonomiky jsme strávili spoustu času, dali jsme do toho hromadu práce, testování a stresu. Pak docela zamrzí, když na server přijde hráč, kterému se nic nelíbí, s ničím není spokojen a všechno je špatně. Podotýkám, že kouzelné knihy jsou díky omezení pluginu dostupné pouze do úrovně dva, ale dají se spojovat na kovadlině. Diamantové věci jsou bez enchantů. Jako hráči mi to nevadilo, právě naopak.

Poslední dobou se roztrhnul pytel s chatbot útoky pomocí programu McDown_pw. Každý kdo umí kliknout na odkaz si to může stáhnout a útočit. Co je to za psychopaty, co tyhle jigsawy a wursty vyrábějí a proč to proboha dělají, nechápu. Admin Aricius vyrobil šikovnou nadstavbu nad můj starší plugin, díky které se podobné útoky dají docela hezky zastavovat.

Isil
domanskyblock

domanskyblock domanskyblock

chanchenkong
domanskyblock domanskyblock domanskyblock

RudyPlaysSK
domanskyblock

rozruch3 Aibie wenny
domanskyblock domanskyblock
CrazyMadness CrazyMadness
domanskyblock domanskyblock
Neuricek jaro
domanskyblock domanskyblock
kurecisunka Lexa35
domanskyblock domanskyblock
Dominikaa Lil_Matthew
domanskyblock domanskyblock
p4tr1c420 buzzhawke
domanskyblock domanskyblock
TenNiky lukesak3
domanskyblock domanskyblock
xxx_knedlic_xxx Jarda
domanskyblock domanskyblock
Backface3 boubin
domanskyblock domanskyblock
Lojza ruceks14
domanskyblock domanskyblockWeb update říjen - október 2021.

Web update říjen - október 2021.

Co nového na serveru.
IP adresa mc.domanskyblock.fun verze 1.17.1.
Discord: discord.io/domanskyblock

Je zakázaná farma na hogliny, protože tento typ farem naprosto šíleně laguje server. Zatím se stalo jen 2x za šest let trvání serveru, že někdo postavil farmu, která by shazovala server a stahovala TPS na nulu. A v okolí farmy by mrznul čas. Podruhé to byl právě případ farmy na hogliny, kdy po sérii marných pokusů o řešení situace a zamrznutí obou mých účtů na inkriminovaném místě, mi nakonec nezbylo nic jiného, než nahrát zálohu.
domanskyblock

Ne všechno se v Mojangu podaří, jak bylo zamýšleno.
domanskyblock

Na serveru se občas začal vyskytovat nepříjemný problém, že některým hráčům nefungoval absolutně nejzákladnější příkaz /is a nefungoval až do resetu serveru. Mysleli jsme, že za to nejspíše může už hodně zastaralý plugin PermissionsEx. Dotaz na tvůrce PEXu nás nepotěšil. Update PEXu nepřipadá v úvahu, přejděte na Luckyperm a opovažte se v mém pluginu jakkoli hrabat, jinak uvidíte. Ale zdá se, že problém nakonec způsobuje už tradičně plugin bskyblock a bude potřeba počkat na jeho update, aby se tento mimořádně nepříjemný problém vyřešil. Pokud má hráč takový problém, bohužel nezbývá nic jiného, než se na ostrov dostávat přes warp ceduli. Asi budem muset limit is level 150 pro zřízení ostrovního warpu zrušit, protože je to jediné řešení, pokud někomu selže příkaz /is. Díky péči admina Aricius, jsme vychytali všechny velké bugy, o kterých píšu v předchozích web updatech, ale plugin bskyblock je pro nás stále nevyčerpatelným zdrojem všelijakých zajímavých překvapení, která by člověk opravdu nečekal.

Ale nyní, vstupme do síně slávy.

Strouzek
domanskyblock

domanskyblock domanskyblock

riky
domanskyblock

domanskyblock domanskyblock

polokio
domanskyblock

domanskyblock domanskyblock

TheKoudiS
domanskyblock

RudyPlaysSK RudyPlaysSK
domanskyblock domanskyblock
Dominikaa Dominikaa
domanskyblock domanskyblock
jaro jaro
domanskyblock domanskyblock
Aricius Esselte
domanskyblock domanskyblock
Jakubiany p4tr1c420
domanskyblock domanskyblock
dusek2015 honza12134
domanskyblock domanskyblock
Isil irachh
domanskyblock domanskyblock
Michalator Xilix
domanskyblock domanskyblock
Radek21CZ Tomas131
domanskyblock domanskyblock
thprncssfnthng xxx_knedlic_xxx
domanskyblock domanskyblock
Palkoo CrazyMadness
domanskyblock domanskyblockWeb update září - september 2021.

Web update září - september 2021.

Nová adresa Domanskyblock: mc.domanskyblock.fun verze 1.17.1

Co nového na serveru, za měsíc září? Měl bych pohovořit o ekonomice, aby získávání smaragdů nebylo tak směšně lehké. Prošel jsem server jako hráč v GM0 a prošel jsem všechny porty, od prvního přihlášení po poslední port. Začátek hry je klasickým skyblockem se dvěma ledy, lávou, stromem a malým ostrůvkem tvaru L. Hráč si může na ostrově vypínat různé věci, hlavně spawn mobů a zvířat, nebo šíření ohně pomocí /is settings. Co se hladu týká, při běžném hraní hráč bez problémů zvládá nasázení stromů a sklízení jablek podstatně dřív, než vyhladoví. Pokud se hráč bojí cobble genu a nudného kopání cobble, v začátcích pár staků opravdu vykopat musí, to patří ke skyblocku. Ale jakmile si hráč postaví mob trap, klidně i ze dřeva (jen pozor na lávu, dřevo stavět nejméně 5 kostek od lávy), může věci jako střelný prach, kosti a šípy, prodávat u vesničana na spawnu a cobble genu si nadále nemusí všímat. Kromě toho z mob trap padají i kusy brnění, zejména pokud je hráč pobíjí rukou, když zatím nemá železo na hoppery. Z těchto brnění se dají získávat enchanty u dalšího vesničana na spawnu (/spawn). Často se hráči ptají, proč tady nepadají z cobble genu náhodné rudy, protože jsou na to zvyklí z jiných serverů. Tady by to nemělo žádný smysl, protože server je založen na průzkumu a lootění tematických ostrovů, kam se hráč dostane po zadání příkazu /customteleport název.

Ano, kromě tří základních ostrovů v hlavním světě, Netheru a Endu, je tu ještě dalších cca třicet ostrovů, kam se hráč může dostat po zadání příkazu, pokud u sebe má portovací itemy - chcete-li vstupné. Seznam těchto tematických ostrovů k průzkumu a vydrancování, je na /is warp portal. Tam hráč získává cenné kostky, které by jinak na skyblocku nezískal. Ze stejných důvodů není na serveru ani žádný shop, kromě obchodů mezi hráči, kde se ceny tvoří volně podle toho, kolik je kdo ochoten zaplatit. Zakázáno je obchodování jen se třemi věcmi. Hlínou, lávou a hnědou houbou na weakness lektvar. Je to zakázáno z toho důvodu, aby nikdo hráči givováním nekazil začátek skyblocku, který nemá být lehký. A aby nikdo nemohl mít vesničany, jestliže na ně nic nemá a není na ně připraven - jedná se o snahu nezpůsobit hráči zklamání z rychlého dohrání. Protože givování a hráčská charita, vyhání slušné hráče ze serveru. V netheru si hráč postaví farmu na zlato na zombie pigmany, což je jen plocha a malá budka důsledně pokrytá půlbloky, mezi kterými je propadlo s trap doory. V prvním portu za osm zlatých kostek /customteleport chram hráč získá hnědou houbu, kterou ve tmě nechá pomocí kostní moučky vyrůst, vytěží ji sekerkou a uvaří weakness, na který potřebuje blaze rod, který získal ve svém Netheru. Z jednoho blaze rod si vyrobí varný stojan /recipe brewingstand, druhý použije jako palivo do varného stojanu. Dříve se musel lektvar napřed vařit s nether wart, ale v nových verzích to změnili a nyní stačí jen čistá voda. Hnědou houbu dáme do crafting table s cukrem a pavoučím okem, které byste měli mít aspoň jedno z mob trap.

domanskyblock
Pokud se vám stává, že se v mob trap pavouci hromadí pod stropem a nepadají dolů, nezbyde nic jiného, než se vyšplhat na mob trap s lukem, vejít do trapky získat si pavoučí oko ručně. Pomocí házecího weakness lektvaru a zlatého jablka, vyléčíme zombie dva vesničany. Dva proto, aby se mohli množit. V nové verzi jsou zombie vesničané mnohem lépe rozeznatelní. V 1.8.8 to byl velký problém. Mě se osvědčilo čekat na zombie vesany v mob trap, kde spadnou nejvýš do půlhodiny. Pravděpodobnost objevení zombie vesničana, je 5%. Pak už jen pomocí /is settings vypnout spawn mobů, oddělit je shora od trapky, opatrně to vybít kolem vesana až tam zbyde sám (ne mečem!), hodit po něm weakness, který jsme upravili na házecí, povařením lektvaru se střelným prachem a pak s JEDNÍM zlatým jablkem v ruce na se vesana kliknout. Začne se třást a po určité náhodně dlouhé době, se promění v normal vesana. Pozor, při proměně se napůl ponoří do země. Pokud stojí na půlbloku, může se probugnout a spadnout do voidu. Pak už jen donutíme vesana aby nasednul do vozíku, což ve starších verzích opravdu nebyl zdaleka takový problém, jako je to teď. Protože vesani neustále chodí a utíkají z kolejí. Ale při troše trpělivosti a snahy, se to nakonec dá udělat. Jakmile máme vesany, můžeme si vytvořit farmu na železné golemy, která nám dává železo. Mě se osvědčila úplně jednoduchá farma bez redstone, zombíků, kolejí a ničeho. Její vzor je na /is warp navod. Prostě jen plocha splachovaná vodou a nad tím budka s postelemi a stoly pro vesany. Dříve byly potřeba dveře, ale to je dávno pryč. Nyní potřebuje každý vesničan jen postel a pracovní stůl. Každý vesničan se rodí bez zaměstnání, jako nezařazený a hráč mu může zaměstnání přikázat prostým položením patřičného pracovního stolu. Pozor, pokud se s vesničanem zatím neobchodovalo a je odvezen z vesnice pryč, může se stát znovu nezařazeným a ztratí zaměstnání! Stolků je celkem 13 druhů. Pokud se vám nechce stolky vyrábět, jsou k mání v druhém portu za 16 kostek smaragdů /customteleport nadrazi.

Obchody vesničanů jsou upraveny, aby se co nejvíce blížily cenám a nabídce verze 1.12.2. V nové verzi se totiž nevyplatilo sklízet nic než melouny a to byla nuda - proto byly obchody upraveny. Knihovníci nabízejí kouzelné knížky pouze do úrovně dva! Tyto knihy se dají spojovat na kovadlině za expy v knihy vyšší. Kováři nabízejí dia nástroje a brnění, ale bez enchantů! Hráč si tedy koupí dia věci od vesanů, enchantuje si je pomocí knih od vesanů, nebo pomocí knih sundaných z brnění a zbraní spadlých v mob trap. Prošel jsem tím jako prostý hráč a neměl jsem nouzi o enchant věci, takže bych řekl, že systém je celkem vyladěný. Aby nebylo otevírání obchodů vesničanů tak obtížné, mají na našem serveru vesničané vypnuté zamykání obchodů. V množírně bych nedělal zbytečně moc postelí, protože vesničané se množí až příliš snadno. Problém s Endem byl vyřešen a End s Drakem díky adminu Aricius normálně funguje. Bug se špatným mazáním ostrovů v Nethru a Endu, který mi dělal velké starosti, byl po nahlášení autorovi pluginu (udávat se nemá, ale hlásit se to musí) opraven, sláva. Stále trvá možnost přihlášení original účtů pomocí příkazu /premium. Neorigo hráči nepoužívat, jinak se na server už nedostanou. Pozor, často se stává, že hráči na jedné IP adrese se nemohou připojit na server oba. V takovém případě stačí požádat admina o pomoc. Je to věc jednoho příkazu, kdy admin druhého hráče registruje ručně a heslo pak předá přes prostředníka. Pokud je admin přítomen na serveru, může se věnovat jiným věcem, nemusí si hned všimnout otázky a nemusí odpovědět okamžitě. Opravdu mě netěší, pokud někdo nahodí otázku a pokud nedostane odpověď do minuty, odpojí se.

domanskyblock
Na serveru přibyl portál Azalka, autoři SweetKiwi a Aricius. Port měl přijít až jako druhý, po portu, který staví admin Tangred, ale ten se s tím loudá a nechodí. Takže jsme usoudili, že nemá smysl dál čekat a port Azalka byl zveřejněn hned. Raději jsme změnili gamerule v Endu, aby se tam věci po smrti neztrácely. Hráči neradi čtou cedule, takže jsou pak nepříjemně překvapeni, že se v tomto portu věci ztrácely. Port jsem si prošel, nepřišel mi nějak těžký, ale je fakt, že jsem měl full netherit enchant brnění. Jít na Draka v prosté drátěné košilce, bych si osobně netroufl. Na serveru neustále trvá nepříjemný bug, že se hráči někdy navzájem nevidí, nebo nevidí entity se hýbat. Obvykle stačí odport na spawn a zpět, v těžších případech se stačí odpojit a zase připojit. Důvod tohoto bugu neznám, kdysi dělal podobný problém antibot, ale už máme dávno jiný. Web update opět bez shaderů, které mě nejdou, po technické stránce. Server mi stále nedává dohled který jsem nastavil, takže velké ostrovy jsou nasnímané z dynmapy.riky
domanskyblock

LiL_Pintos
domanskyblock

lukesak3
domanskyblock

Luko_Spa
domanskyblock

Aricius
domanskyblock

miun123
domanskyblock

Kaykka_ Dominikaa
domanskyblock domanskyblock
Kuba_Khalifa Majec
domanskyblock domanskyblock
Prachovka Han1s765
domanskyblock domanskyblock
xxx_knedlic_xxx peterkocz
domanskyblock domanskyblock
irachh Davca10
domanskyblock domanskyblock
ThPrncssfNthng DarkDragon123CZE
domanskyblock domanskyblock
momeop Martyus
domanskyblock domanskyblock
dusek2015 Kewinko69
domanskyblock domanskyblockWeb update srpen - august 2021.

Web update srpen - august 2021.

Nová adresa Domanskyblock: mc.domanskyblock.fun verze 1.17.1

Co nového na serveru, za měsíc srpen? Server přešel z verze Minecraftu 1.16.5 na 1.17.1. Předělali jsme s Jaja54321 spawn do pekelného rázu. Tangred se vyjádřil, že to vypadá jako hřbitov. Ale aspoň každý hráč hned uvidí, že server je jen pro odvážné. Vesničanovi na spawnu jsem přidal obchod, který umožňuje nákup železa a diamantů za smaragdy. Hráči s originálním Minecraftem, můžou po zadání příkazu /premium chodit na server bez přihlašování. Fotky ostrovů jsou bez shaderů. Ony sice moje shadery pod 1.17.1 jakoby fungují, ale vypadají hrozně. Stejně jsem dopadl, když jsem se pokoušel o stažení shaderů přímo pro 1.17.1. Takže jsem se rozhodl, že toto web update, se musím obejít bez nich.
domanskyblock

Server jsem od začátku až do konce, dvakrát osobně prošel jako hráč v GM 0, bez fly a jakýchkoli výhod, abych otestoval herní mechaniky a zjistil, jestli něco není příliš lehké, nebo příliš těžké. Na základě těchto zkušeností jsem pozměnil několik portů a také vstupné do nich. Protože plugin, který se staral o obrázky na /is warp portal i na /spawn, nebyl updatován pro 1.17.1 A už pro 1.16.5 byl velký problém ho sehnat, přešli jsme na jiný plugin, pro který bylo potřeba obrázky pozměnit. Obrázky byly dříve poněkud chaoticky ztracené v různých podsložkách a tohle byla aspoň šance, udělat si v tom pořádek. No, upřímně, většinu obrázků jsem ani nenašel a pokud jsem je našel, vypadaly už hnusně. Takže jsem většinu obrázků nafotil znovu.
domanskyblock

Přibyl nový portál Kosmik, další portál staví admin Tangred v creative. Jako základ Kosmika jsme použili už hodně starou kosmickou loď, postavenou na ostrově hráče MoonShadow_CZ, který na serveru hrál krátce po jeho založení. Loď je kopií lodi Daedalos, ze seriálu Hvězdná Brána. Loď byla dříve v Minecraftu stavěna desítkami autorů, prvního jsem našel už krátce po vydání Minecraftu v roce 2010. Takže je těžké přiznat někomu prvenství. Loď byla mnou zkrácena a osekána, protože byla příliš velká. Můj původní záměr byl, že loď bude na stojáka, přídí nahoru, jakože selhala gravitace a hráč do ní bude po portu padat dlouhou šachtou, vlastně chodbou. Cílem bylo, poskytnout hráči pocit dezorientace z neobvyklého prostoru a zmatení kde je nahoře a kde je dole, jaký pociťuje skutečný kosmonaut. Uvažoval jsem také, jestli loď nemám udělat jako Borgskou krychli, protože zvenku ji hráč stejně neuvidí. Hráč by padal tou chodbou a chodba by spojovala patra, každé patro by mělo jiný účel a bylo by jinak barevné. Nakonec jsem usoudil, že loď bude mít zvenku tvar lodi, postaví se naležato a pak ji prostě přes WE otočím o 90 stupňů. To by se dalo udělat, ale poté, co jsem v otočené lodi dostal simulator sickness a taky poté, co jsem zjistil, kolik by dalo práce loď po otočení opravit, jsem ji nakonec nechal naležato. Pokud se někdo diví, co dělá kosmická loď ve fantasy světě, čtěte deníky. Už je jich 77.
domanskyblock

Obchody vesničanů na serveru, jsou upravené pluginem, který jsme zakoupili. Pro server založený na mechanikách vanilla ekonomiky, to byla naprostá nutnost, protože ekonomika v nových verzích Minecraftu je jedním slovem zprasená. Hráč tedy na serveru bude marně hledat, kde by prodal stak dřevěných tyček za 4 smaragdy, loď za smaragd, nebo stak kamení za 3 smaragdy, nebo kuličky jílu za smaragd a další a další šílenosti, které vymysleli debilové v Mojangu. Nevýhodou pluginu je, že vesničané knihovníci nabízejí kouzelné knihy jen do úrovně dva. Hráč to může řešit spojováním knih na kovadlině, k čemu potřebuje jen expy. Obchody jsem prošel, opravili jsme s adminem Aricius nějaké chyby a zrušili nějaké obchody, které byly příliš OP. Některé obchody zrušit nejdou, poznáte je snadno, protože takový obchod je naprosto nevýhodný. Například 20 kamení a jeden smaragd, vesan prodává za jeden smaragd. Je to samozřejmě nelogické, ale jinak to řešit nešlo. Obchod nešel zneviditelnit, proto se musel stát prodělečným.
domanskyblock

Prošel jsem si osobně portál Nether za 16 dia kostek a usoudil, že pro hráče opravdu nemohl být atraktivní. Na vině byla kombinace nízké ceny a slabého lootu. Zvýšeil jsem loot i cenu na dvojnásobek. Naopak portál Základna, u kterého kdysi autor Halolko trval na ceně 32 dia kostek, se mi cena nezdála úměrná zisku, proto jsem portál zlevnil na 16 kostek diamantů. Protože mi ale ještě hromada diakostek zbývá, asi do portu spíše doplním něco zajímavého a cenu zase zvýším. Je mnohem lepší mít drahý port s pěkným lootem, než levný port, kde nic není. Portál Eona jsem zvětšil, přesněji řečeno udělal jsem portál z celého ostrova. Dřív byl okrouhán, aby jej server stíhal postavit. Staré verze Minecraftu totiž sotva stíhaly stavět porty veliké 40KB. V nových verzích a na novém procesoru, server stíhá podstatně víc, takže si můžeme dovolit nechávat portály větší. V portu Eona jsem nechal, s výjimkou sbírky deníků, veškeré nashromážděné poklady. Zpočátku se mi port zdál jako hráči strašlivě drahý, 64 kovadlin, to mi přišlo přehnané. Snížil jsem tedy cenu na 20 kovadlin. V portu toho ale upřímně mnoho nebylo, takže jsem zvětšil ostrov, zvýšil loot a úměrně tomu i cenu, na 32 kovadlin. Nicméně, jak mi z IG farmy přibývalo více a více železa, uvědomil jsem si, že port je jedním z koncových a neměl by být dosažitelný tak lehce. Proto jsem cenu portu zvýšil zase zpět na původních 64 kovadlin a samozřejmě, že jako hráč mám na vstupné, dokonce 2x. Po 17. dnech hraní, kdy jsem prošel všechny portály, mám bez problémů prostředky na nějakých šest portů najednou.
domanskyblock domanskyblock

Mimochodem, poprvé v životě jsem byl sám v GM 0 v Endu a popasoval se s Drakem. Ano, ani po šesti letech hraní MC, jsem ještě nebyl v Endu jako hráč - až teď. Na kostkuj Drak nebyl, na 2b2t už vůbec ne a na domanskyblock dělám admina. Musím říct, že to bylo lehčí, než jsem čekal. Stačilo jen nakopat si kostky, dostávat se postupně na sloupy z obsidiánu a ničit na nich krystaly, ze kterých Drak čerpá sílu. Když byly zničené všechny krystaly, střílel jsem do Draka šípy, z vrcholku jedné věže. Naštěstí jsem měl kouzlo infinity, těch šípů co šlo vedle. Ale nakonec jsem ho s trochou trpělivosti sestřelil a pomocí ender perly se dostal maličkým portálkem do End city se shulkery a lodí. Na lodi jsem si sebral dračí hlavu jako trofej a pobil pár shulkerů. Naštěstí jsem měl boty s Feather Falling 4, jinak by to špatně dopadlo. Člověk je rád za fly, ale tohle fly bylo dost nedobrovolné.
domanskyblock domanskyblock

Byl jsem také v Tangredově portu Přístav, Ostrov a Koráli, tedy ve třech vodních portálech. Do portu Ostrov jsem přidal více spawnerů, protože port byl neuvěřitelně lehký. Stačilo jen rychle zničit spawnery a hráč měl klid na nerušené bourání celé stavby. Pár spawnerů jsem schoval i pod zem, aby byl hráč obtěžován i během bourání, tak jak to má být. Kromě toho jsem využil jednoho čísla deníku 54, které dřív bylo v králičím portu a napsal kratší deníček do podmořského monumentu. Čísla nejsou popořadě, ale celé to už přepisovat nebudu. Spawn egg delfína, který byl dřív hned v první truhle, jsem umístil do monumentu i s deníkem, aby to byla trochu výzva. Portál Koráli byl hráči zkritizován, že je úplně pustý, že tam nejsou korálové rybky. Přidali jsme tam hromadu spawnerů, ale moc to nepomohlo. Sem tam rybka, jinak pusto prázdno. Dal jsem celý port pod teoretickou úroveň moře 63 a biom nastavil na warm ocean. Snad se to zlepší. Do potopeného vraku jsem umístil spawn egg utopence a také trident.
domanskyblock domanskyblock

Byl zprovozněn hráčský End, s osobním ostrůvkem, který má každý hráč svůj. Drak v herním Endu není. Hráč musí napřed do portu Hrad, kde v podzemí najde truhlu s dílkem End portálu. Hráč s tím dílkem jde do portu Město, kde je pod radnicí rozbitý End portál. Hráč si musí stoupnout dovnitř portálu, tam kde je láva a ZEVNITŘ vloží scházející dílek End portálu. Ender oko už může dát i zvenku. Otevře se End portál, který vede na End spawn, kde už hráč může zadat příkaz, který je tam na cedulkách. Na End ostrově doporučuji spíše warp ceduli, protože bskyblock má nějaký problém udržet home v Endu. Z několika stran jsem zaslechl, že se toto home údajně rádo ztrácí.
domanskyblock

Přišli jsme na další bug pluginu bskyblock, který po /is reset nedokáže smazat ostrov v Netheru a Endu. Pětkrát jsme se radovali, že jsme na to přišli, ale bug se objevoval zase a znovu, podle naprosto chaotického vzoru. Někdy nesmazal první ostrov, ale smazal další, někdy smazal první a nesmazal další, někdy mazal diagonálně do úhlopříčky, někdy smazal jen polovinu ostrova směrem na západ. Poté, co bskyblock úspěšně smazal ostrov pod verzí 1.17.1, jsme usoudili, že se to tím vyřeší a po značné námaze a převedení 60 pluginů na novou verzi, provedl admin Aricius převod na 1.17.1. Ovšem, bug trvá dál a je to problém samotného bskyblocku, ve spolupráci s paper spigot. Bug jsme reportovali, čekáme na vyřešení, prosím hráče o trpělivost. Protože nemáme náhradu za plugin na resetování světů, nefunguje dočasně End s drakem.
domanskyblock domanskyblock

No a na závěr, něco pro odlehčení. Občas mám chuť, přejmenovat server na LeftCraft. Na serveru je svoboda slova, s výjimkou vulgarit. Ovšem nic se nemá přehánět.
domanskyblock domanskyblock

Ale nyní, přímo k poctám, výhodám a prefixům.

riky a jeho sklad.
domanskyblock

domanskyblock domanskyblock

Kaykka_ a její perfektní interiér.
domanskyblock

Michalator
domanskyblock

Medved a jeho zatím nedokončený ostrov. Protože mi z nějakých důvodů server není ochoten dát obvyklý dohled, musím takto.
domanskyblock
Dominikaa Dominikaa
domanskyblock domanskyblock
Dominikaa Dominikaa
domanskyblock domanskyblock
Majec a jeho velmi povedený interiér, jsem zvědavý, co z toho nakonec bude. Majec
domanskyblock domanskyblock
Majec Majec
domanskyblock domanskyblock
LiL_Pintos, velmi zajímavý designový ostrov, který nemá daleko do prefixu designer. Martyus a jeho velmi pěkné věže
domanskyblock domanskyblock
Han1s765 chanchenkong
domanskyblock domanskyblock
arow101 Kuba_Khalifa
domanskyblock domanskyblock
Gerilive0 PandusNikus
domanskyblock domanskyblock
Kiko_LP dusek2015
domanskyblock domanskyblock
irachh kostlivec337
domanskyblock domanskyblock
Powerack xMartin_x
domanskyblock domanskyblock
Nutellka php14569
domanskyblock domanskyblockWeb update červenec - júl 2021.

Web update červenec - júl 2021.

Nová adresa Domanskyblock: mc.domanskyblock.fun

Tak, co se dělo? Po dlouhé době se server zase jednou naplnil do plna, ale s příchodem dovolených to zase mírně opadlo. Návštěvnost ne a ne se vrátit nazpět na hodnoty, na které jsme byli po 5 let zvyklí, když server jel na verzích 1.8.8 a 1.12.2. Bude to běh na delší trať, nezbývá než zatnout zuby a vydržet. Jednoduše nevěřím, že server s tak dobrým nápadem a s takovým množstvím zábavného obsahu, by hráče ze dne na den přestal zajímat, jen kvůli takovým maličkostem, jako je změna verze a IP adresy.

Aricius a jeho krajkový ostrov.
domanskyblock
Medved a jeho velmi nadějný, ovšem zatím hodně nedokončený ostrov. Neuricek
domanskyblock domanskyblock
MonsignorAricius Kaykka_
domanskyblock domanskyblock
SmyJa Dominikaa
domanskyblock domanskyblock
Kuba_Khalifa xRikyx
domanskyblock domanskyblock
MacinkaCZ Luko_Spa
domanskyblock domanskyblock
santa58 mannyvee
domanskyblock domanskyblock
miun123 ostrov po převodu na 1.16.5 silně utrpěl požárem, ale i tak vypadá dobře. lukesak3
domanskyblock domanskyblock
fredymorcak rozruch3
domanskyblock domanskyblock
fulfillmydreams Wedrail
domanskyblock domanskyblockNová videa o serveru.

Nová videa o serveru.

Nová adresa Domanskyblock: mc.domanskyblock.fun

O serveru přibyla nějaká nová a novější videa. Děkuji hráčům BoTmAnGOD, rytirznebes a PandaNike za propagaci serveru.
domanskyblock domanskyblock
domanskyblock domanskyblock


Web update červen - jún 2021.

Web update červen - jún 2021.

Nová adresa Domanskyblock: mc.domanskyblock.fun

Co se dělo na serveru v červnu? Server zápasil s několika problémy. Hlavní potíží byla návštěvnost. Vypadá to, že hráči jako by se domluvili, že na Minecraft servery nebudou chodit a basta. Noví hráči téměř nechodili, za celý den se neobjevil klidně ani jeden. Ale pár starších hráčů naštěstí stále server drželo při životě, ačkoli byli upřímně většinou AFK. Přitom na staré 1.12.2 se starou IP, se i třetí měsíc od jeho ukončení, stále objevují hráči. Tyto hráče ovšem nikdy nevidím na novém serveru, ačkoli tam visí výzva ke změně IP adresy. Mám velký vztek na hosting fakaheda, který nás pěkně vypekl a nechává náš starý server jet stále na procesoru, který verzi 1.16.5 neutáhne a byli jsme proto donuceni, IP adresu změnit. A tím jsme přišli o pěknou řádku hráčů. Nicméně, i kdyby se server naplnil hráči, nový procesor na fakahedě táhne verzi 1.16.5 hodně nadoraz, bez rezervy výkonu. Možná že budu ještě rád vzpomínat na ten klídek, až bude plný server padat a lagovat kvůli přetížení. Co se verze 1.16.5 týká, už jsem to psal několikrát, ekomonika této verze je jedním slovem zprasená a to je u serveru závislém na vanilla ekonomice, velký problém. Díky admince Jaja54321 jsme zakoupili plugin na kontrolu obchodů vesničanů, který by měl umět přepsat jednoduše všem vesanům obchody. Plugin sice fungoval, nicméně po nasazení resetoval všem vesničanům obchody. Bylo obrovské štěstí, že na server skoro nikdo nechodil a starší hráči to naštěstí vzali sportovně. Protože tohle vysvětlovat plnému serveru, lidem co strávili hromadu času šlechtěním vesničanů, že můžou začít znovu, to bych opravdu nechtěl. Následně se zjistilo, že server za určitých podmínek strašlivě laguje. Trvalo dva dni, než jsme velkým úsilím a experimentováním zjistili, že plugin na kontrolu obchodů vesničanů, má velký bug, způsobující při určitém nastavení obrovské přetížení procesoru. Opět jsme si mohli gratulovat, že je server skoro prázdný, protože tohle řešit na plném serveru, by byla katastrofa. Kromě toho, pokud vesničan nemá hodnost, jako třeba "expert" a podobně, bude náhodně měnit obchody. Těchto vesničanů je třeba se zbavit, nebo požádat adminy o náhradu. Doufejme, že tento plugin už nemá další problémy, kterými by nás častoval. Kromě toho se zbláznil plugin mythicmobs, který se stará o NPC a bossy v portálech. Místo řádného bossa, se každých pět sekund objevilo zombie, plus error v konzoli, na které navíc nefungoval příkaz /butcher rádius. Vyřešeno updatováním mythicmobs a pomocného pluginu. Ano, i více než dva měsíce po přechodu na 1.16.5, stále řešíme docela velké problémy, jaké bych od Minecraftu nečekal. Upřímně doufám, že už žádný další problém nepřijde a server konečně pojede jak má, k plné spokojenosti adminů, i hráčů.

Kuba_Khalifa, Lil_Matthew, Dominikaa a jejich goticko renesanční radnice.
domanskyblock
domanskyblock domanskyblock domanskyblock domanskyblock

mannyvee a další rozšíření velmi povedeného ostrova.
domanskyblock

xRikyx - dokumentace postupu prací
domanskyblock

Dvane13 - na ostrově už asi nikdy nic nepřibyde. Nezbývá, než nad tím definitivně udělat kříž a udělit prefix.
domanskyblock

p4tr1c420 - velmi zajímavá antická architektura.
domanskyblock

chanchenkong Dominikaa
domanskyblock domanskyblock
Aricius Neuro12
domanskyblock domanskyblock
LachtanSaurus Robocop22
domanskyblock domanskyblock
volf_blad Polinko
domanskyblock domanskyblock
Haafko Majec
domanskyblock domanskyblock
Markusek Kubinooo
domanskyblock domanskyblock
Plugin mythicmobs se z nějakých důvodů zbláznil a začal masívně blbnout. Už opraveno. Ovce jako ozdoby, houpající se pod trapkou.
domanskyblock domanskyblockPáté výročí a změna IP

Páté výročí a další změna IP adresy.

Děkuji hráči PandaNike za vytvoření výborného videa, k příležitosti pátého výročí založení serveru.
domanskyblock páté výročí založení
V den pětiletého výročí založení serveru, proběhlo menší losování o tři hodnotné ceny, přesněji o hry Sea of Thieves, Green Hell a Dying Light. Vylosovaní výherci byli MacinkaCZ, PandaNike a MrWejdy. Gratuluji.

Nová IP adresa pro přístup na Minecraft server Domanskyblock: mc.domanskyblock.fun

Právě dnes, 09.06. byl server před pěti lety v roce 2016 založen. Co speciálního chystám? Změnu IP adresy. Už zase změna IP adresy? Je to nutné? Vysvětlím a zopakuju.
Server začínal na IP adrese 82.208.17.13:27521, pod kterou jel skoro pět let. S touto IP jsme dostali přidělený i procesor Intel Core i7-6700K @ 4.00GHz, který před pěti lety bohatě stačil. Po pěti letech provozu ale silně zastaral. A už při převodu serveru na 1.12.2, měl velké problémy utáhnout běžný spigot. Problém byl dočasně vyřešen nasazením paper-spigot 1.12.2, který skutečně snížil zátěž serveru na polovinu. Pak ale začaly pokusy o převod serveru na nejnovější verzi 1.16.5 a nastal velký problém, protože starý procesor silně nestíhal. Port JEDNOHO hráče, znamenal 150% přetížení serveru. A let hráče s fly, 100% zátěž serveru. Samozřejmě jsem psal na náš hosting fakaheda co s tímhle nadělením, ale odpověď se dala předem čekat. Tedy, že upgrade nemá valný smysl, protože nový procesor má jen 20% nárůst výkonu, že si mám server lépe optimalizovat, opravit vadné chunky na mapě, snížit dohled, omezit počet entit, atd.

Že by to dělaly naše staré mapy? Dobrá, instaloval jsem tedy pokusně vanilla server 1.16.5, se zbrusu novou mapou, jestli to bude lepší. Výsledek se dal předem čekat, nebylo to lepší - tedy naše mapy byly úplně v pořádku. Náš procesor a verze 1.16.5, si prostě nerozumějí. Dostal jsem radu, že si mám mapy na serveru předgenerovat pomocí pluginu, protože největší problém nového Minecraftu, je právě zátěžové načítání a generování chunků. Mojang ve verzi 1.13 změnil způsob generování světa, aby odstranil nějaké bezvýznamné bugy, které nikomu nevadily. Výsledkem bylo TROJNÁSOBNÉ zhoršení běhu Minecraftu, bez sebemenší výhody pro hráče. Pokusil jsem se tedy o ostrý přechod na novou verzi 1.16.5, s naším starým procesorem a starou IP adresou a po skončení převodu předgeneroval světy. Převod trval neskutečně dlouho, jedna mapa se převáděla i šest hodin, během převodu v půlce práce se mi server restartoval, protože jsem zapomněl vypnout automatický restart ve 4:30. Když jsem k večeru po celodenní námaze server konečně spustil, nastal katastrofický scénář, kterého jsem se celou dobu obával. Už při sedmi hráčích to šlo do lagů, při dvojnásobku server spadnul a já musel vrátit zpět zálohu 1.12.2. Procesor pod kterým jsme běželi, nedokázal server utáhnout, ani při nejlepší vůli.

Co teď? Nechat server dál běžet na 1.12.2? Trpělivě čekat, až se fakahedě uráčí nás upgradovat? Koupit nový server s novým procesorem a s jinou IP? Poslal jsem dotaz na náš hosting, kdy náš hlavní server hodlají upgradovat na nový procesor. Odpověď byla mlhavá a nejistá. Možná v létě, jestli budou splněny určité podmínky. Náš novější testovací server nám upgradovali, aniž bych o to žádal. Ale náš starší hlavní server, kde jsem upgrade nutně potřeboval - žádný výstup. Ach jo. Nezbylo nic jiného, než u fakahedy zakoupit nový server, s novým procesorem a novou IP adresou 82.208.17.38:27522. Jak vidíme, změnilo se jen poslední číslo ze čtyř, ze 13 na 38 a v portu se změnilo jen poslední číslo, z jedničky na dvojku. Nic těžkého. Převod serveru z 1.12.2 na 1.16.5 dopadl nakonec relativně úspěšně. Jediný větší problém bylo, že i DVA MĚSÍCE PO SKONČENÍ starého serveru 1.12.2, i po zrušení všech odkazů a reklamy na něj, se tam každý den objevuje průměrně 5 hráčů, zatímco náš hlavní server, po přechodu na jinou IP, trpí slabou návštěvností.

Dalo se samozřejmě čekat, že změna IP přinese problémy. Ale ani ve snu by mě nenapadlo, že změna IP adresy, bude pro hráče tak nepřekonatelný problém. Kdybychom nedejbože byli nuceni opět přejít na jinou IP adresu, nejspíš by to náš server úplně zabilo. A úplně vyloučeno to není, dostal jsem tip na nový hosting hostify, který je podle mínění několika důvěryhodných lidí, na hardware i slabším než na fakahedě, běží Minecraft verze 1.16.5 údajně podstatně lépe. Takže jsem se napevno rozhodl - změnu IP už nikdy, jednou mi tahle zkušenost bohatě stačila. Docílit toho jde jednoduše, koupením pevné placené domény. Nejlevnější byly domény cz a eu, ale my nejsme jen český server a pokud čtete můj politický blog tak víte, že tento spolek zmrdů podporovat nebudu a nesmím. Dát si do domény zkratku organizace, která naše lidi zavírá do vězení za názor? Musel bych si naplivat do ksichtu. Nakonec jsem se rozhodl pro zkratku fun, která je sice předražená i s velkou slevou, ale je neutrální a k Minecraft serveru se docela hodí. Od 09.06.2021, se tedy na náš server hráč dostane i se jmennou IP mc.domanskyblock.fun

Jak změnit IP adresu? Označíme si novou IP adresu mc.domanskyblock.fun a zkopírujeme ji do schránky, pomocí klávesové zkratky CTRL+C. Spustíme Minecraft, klepneme na MULTIPLAYER, klepneme na Domanskyblock ve vašem seznamu serverů, klepneme na EDIT, klepneme do dolního políčka, smažeme co tam bylo předtím a pomocí klávesové zkratky CTRL+V vložíme novou IP mc.domanskyblock.fun. Klepneme na DONE. Hotovo.

domanskyblock


květen-máj

Web update, květen-máj 2021.

Proč není web update za měsíc květen 2021?
Web update za měsíc květen 2021 není. Za celou pětiletou historii serveru, se taková věc stala poprvé. Kdybych nevěděl co se stalo předtím, měl bych vážné obavy o budoucnost serveru. Ale nic si z toho nedělám. Tak co se vlastně stalo? Důvodů slabé návštěvnosti a z toho vyplývající nouze o stavby, je hned několik. Obrázky jsou ilustrační.

1. Je mrtvé období roku, kdy všechny malé servery mají málo hráčů. Velké servery hráče mají, ale i tam vidím podstatný úbytek. Jedná se o sezónní věc, které se opakuje každý rok. Právě proto jsem zvolil toto mrtvé období k převodu na 1.16.5. Čím méně hráčů, tím méně problémů s vyladěním serveru. Jen anarchy server 2b2t má pořád narváno a fronta je pořád stejně nekonečná.

2. Přešli jsme na verzi 1.16.5 a přeskočili jsme 3 předchozí verze. Hodně se toho změnilo, zejména v zacházení s vesničany, v ekonomice a hromadě dalších věcí. Upřímně, ne vždy jsou to změny k lepšímu. Já osobně bych byl taky radši, kdyby mechaniky z 1.8.8 a 1.12.2 zůstaly nezměněné, jen přibyly nové kostky a mobové. Ale Mojangu neporučíte. Ani mě upřímně na verzi 1.16.5 hodně věcí nesedí, ale nemohli jsme zůstat donekonečna na 1.12.2, když i proslavený anarchy server 2b2t se chystá k přechodu na 1.16.5 a Mojang už chystá i verzi 1.17.

3. Museli jsme přejít na jinou IP adresu 82.208.17.38:27522, kvůli nedostatečnému výkonu starého procesoru, který neutáhl verzi 1.16.5. Část hráčů vůbec nepochopila že jsme přešli jinam, část hráčů neví která IP vlastně platí, část hráčů si možná myslí, že server skončil nebo byl opuštěn. Prostě změnou IP jsem způsobil strašlivý zmatek. Před lety, když server začínal, jsem mohl rovnou koupit doménu, ovšem koho tehdy mohlo napadnout, že server bude fungovat i po pěti letech. Budou se s tím hráči muset nějak popasovat.
domanskyblock

Pět let od založení serveru.
09.06.2021, to je přesně pět let, kdy byl poprvé spuštěn malý šestislotový testovací skyblock server, který byl nazván DomanSKYblock. Mým úmyslem bylo vyzkoušet si tam svůj nápad, prodloužení běžného skyblocku. Proč mít jen tři skyblock ostrovy k průzkumu, když jich můžu mít neomezeně? Co takhle vytvořit další tematické ostrovy, kde každý bude odlišný svým biomem, stavbou na povrchu, příběhem, nebo herním zážitkem? Co takhle využít suroviny, které hráč na skyblocku postupně získává a které jsou jinak nanic, jako klíč ke vstupu na tyto nové ostrovy? A co takhle vymyslet nějaký příběh? Proč je vlastně svět prokletý? Odkud se berou potvory, které napadají hráče? Jak svět vypadal před prokletím? Proč je rozlámán na malé ostrůvky? Hráč by postupně procházel tyto nově vytvořené skyblock ostrovy, sbíral by na nich deníky s příhodami lidí, kteří tam žili předtím a skládal by si postupně střípky příběhu.
domanskyblock

První adminka - Jaja54321.
Server měl jen šest slotů a byl jsem přesvědčen, že víc nebude potřeba. Prvních pár přátel jsem na server jednoduše pozval. Nevěřil jsem, že by na server někdo dobrovolně chodil. Ale k mému překvapení, hráči skutečně chodit začali a nastal tlak na zvyšování slotů. Jako jednu z prvních hráček, jsem na server pozval svou herní kamarádku Jaja54321, se kterou jsme se přátelili už na předchozím serveru kostkuj.cz. Jaja54321 mi začala dělat testovací hráčku, díky které se server zlepšoval. Nikdy jí nebudu dost vděčný, že mě nenechala na serveru samotného a všemožně mi pomáhala a ulehčovala mi život. Být na Minecraft serveru jako admin sám, bez někoho o koho se jde opřít, je totiž velká zátěž na psychiku. Problémových hráčů a vůbec lidí kteří adminovi s oblibou brnkají po nervech, se totiž na Minecraft serverech objevuje pořád dost. A pokud vedle sebe nemáte aspoň jednoho člověka na kterého je spolehnutí, jde o duševní zdraví.
domanskyblock

První útoky a nepřátelství.
Pamatuju si na první bot útok na server. Nevěděl jsem vůbec co se děje, ani proč se to děje. Nechápal jsem, proč to vůbec někdo dělá? Proč by někdo chtěl záměrně škodit malému serveru, který nikomu a ničemu nevadí? Do té doby by mě ani ve snu nenapadlo, že něco jako bot útoky vůbec existuje a že se tím "baví" skutečná osoba. Proč vlastně zadarmo pracovat na serveru a snažit se o něco, když jediný vděk jsou naštvaní hráči, nadávky a zlomyslné útoky? Ale na server chodili i slušní hráči, kteří serveru věnovali svou důvěru a nemálo času. A dokud na server někdo chodí, admin nesmí zklamat důvěru.
domanskyblock

Potíže růstu, zvyšování slotů.
Server postupně rostl, tlak na zvyšování slotů byl velký. S Jaja54321 jsme se dohodli, že po vzoru zaniklé Králičí Nory, nebudeme zvyšovat sloty nad 20. Protože dostat se na server by nemělo být úplně snadné a pokud bude muset hráč chvíli čekat, bude si toho více vážit. Ale hlavně, více slotů bychom ani nezvládali adminovat. Server byl od začátku díky svému zaměření hodně náročný na údržbu a v pluginu askyblock dříve nefungovaly některé údržbové funkce, které byly později naštěstí opraveny. Několikrát jsme byli vyřazeni ze server listu pro hrubé porušení pravidel, protože si hráči stěžovali, že je u nás pořád plno. A že se k nám nedá dostat a musí i hodinu čekat na připojení. Ve dvou částech roku, o prázdninách a o Vánocích, se totiž na server tlačí nával hráčů. A naopak dvakrát ročně, na jaře a na podzim, je na serveru okurková sezóna a nikde nikdo. Ve špičce jsem byl nucen zvyšovat sloty až na 32 slotů a i tak bylo narváno. Ani 40 slotů by se neztratilo, kdyby to umožňoval náš starý dýchavičný fakaheda procesor, který zvládal nanejvýš těch 32 slotů a to už bylo TPS ve žlutých číslech.
domanskyblock

Převod na verzi 1.12.2.
Server byl založen pod verzí 1.8.8, ačkoli už byla dostupná verze 1.9 s jejím combat update. Pod 1.8.8 server jel až do konce roku 2019, kdy jsem na návrh adminky Jaja54321 převedl server pod verzi 1.12.2 Fakaheda procesor se opět moc nepředvedl, spigot server lagoval a byl silně přetížený. Ale naštěstí se to vyřešilo přechodem na paper-spigot, který snížil zátěž serveru na polovinu. Já jsem už dříve zkoušel verzi 1.12, jestli bychom nemohli přejít, ale byl jsem z ní naprosto zděšen. V této verzi se totiž nedalo hýbat s vesničany ani s vozíky, proto jsem verzi 1.12 zavrhl jako nepoužitelnou. Později to asi v Mojangu změnili, protože pod 1.12.2 se s nimi zase hýbat dá. Pod verzí 1.12.2, která se nakonec ukázala být velmi dobrou, jel server přes rok.
domanskyblock

První pokusy o převod na 1.16.5.
Opět na návrh adminky Jaja54321, po více než ročním provozu verze 1.12.2, jsem začal chystat převod na verzi 1.13.2, abychom využili podmořské update s jeho korálovými útesy a rybičkami. Nicméně jsem zjistil, že verze 1.13.2 má mnohem méně nutných pluginů a mnohem méně podpory než nejnovější 1.16 a že je v podstatě úplně jedno, jestli vynaložíme námahu na 1.13.2, nebo rovnou na poslední verzi 1.16. Hlavní brzdou převodu byl náš hlavní plugin askyblock, kterého poslední verze byla určena jen pro 1.12.2 a jeho vývoj dál nepokračoval. Místo něj byl vyvíjen plugin bskyblock od stejného autora, který jsem ale i přes mnoho pokusů nedokázal rozumně zvládnout. Zatímco askyblock byl jednoduchý, lehce pochopitelný, obsahoval vše potřebné v jednom souboru a nastavoval se primitivním textovým configem, v bskyblocku se to autor rozhodl udělat ve velkém stylu a ukázat, že umí. Výsledkem je sice kus dobré programátorské práce, ale pro běžného uživatele jako jsem já, se plugin stal nepochopitelným hlavolamem.
domanskyblock

Převod na 1.16.5.
Hlavní plugin bentobox řídí pomocné addony, mimo jiné i bskyblock, každý addon má samostatný config, addony je potřeba naimportovat speciálním příkazem a nastavují se složitým způsobem přes grafická klikátka. Celé to připomíná test inteligence členů menzy. Bez pomoci hráče Aricius, který všechny problémy vyřešil za mě, by žádný převod na 1.16.5 nemohl být. 24.04.2021 jsme tedy po několika předchozích nepovedených pokusech, přešli z 1.12.2 na verzi 1.16.5. Tím jsme úplně přeskočili verze 1.13, 1.14 a 1.15. Převod se neobešel úplně bez potíží, hosting fakaheda mi s oblibou vypínal server uprostřed převodu, kvůli přetížení a to i po půlnoci, kdy by tahle funkce neměla být aktivní (ačkoli na našem test serveru nám to nevypnuli za stejných podmínek nikdy, ani přes den - důvod neznám). Díky chybě pluginu bskyblock někteří hráči neviděli své farmy v Netheru, když plugin nedokázal spárovat nether brány a přesunul hráče někam na kraj mapy. Čas od času se přestanou hýbat entity a ostrov jakoby zamrzne, pak stačí jen odport na spawn a zpět. Počítám, že je to problém v nastavení spigotu, který jsme silně optimalizovali, kvůli snížení zátěže, to se ještě doufám opraví. Plugin bskyblock se ukázal silně zabugovaný, bylo nutné vypnout úplně bouchání creeperů, protože plugin nezná rozdíl mezi creeper damage a creeper griefing, nefunguje protect proti požáru, ačkoli je v pluginu vypnutý, spousta užitečných příkazů, které nám v askyblocku ulehčovaly život nefunguje a plugin má hromadu dalších drobných problémů, ale celkově se převod povedl.
domanskyblock

Změna IP adresy na: 82.208.17.38:27522
Bohužel jsem byl nucen změnit i naši starou IP adresu, protože náš hosting Fakaheda nás pět let nechával jet na nejstarším a nejméně výkonném procesoru, který byl k mání. Náš test server s pěti sloty, na kterém mi vůbec nesejde a který jsem kupoval až PO koupi hlavního serveru, dostal upgrade na nový procesor, aniž bych o to žádal. Ale náš starší a důležitější hlavní server ne. Na důvod se mě neptejte. Na moje dotazy, jestli se nechystají k upgrade i našeho hlavního serveru, mi bylo odpovědí jen neurčité snad, možná, někdy v létě. Navíc nám na našem hlavním serveru neustále padala MySQL databáze a stalo se skoro tradicí, že se na server do desáté hodiny ranní nedalo dostat. Tušil jsem, že přechod na jinou IP bude pro hráče velký problém a taky že i byl. I měsíc po ukončení staré IP adresy a zrušení veškeré reklamy, se na starém serveru objevovalo průměrně 5 hráčů denně, kteří stále nevěděli, že jsme přešli. Stále se tam objevují hráči, kteří o něm slyšeli, někdo jim dal starou IP, nebo ji mají prostě uloženou a nevědí, že stará IP skončila. Většinou jim ale nestojíme zato, změnit si IP a připojit se na nový server. Prostě jsme ztratili důvěru hráčů, kteří serveru už nevěří. Kdybych věděl, jak obrovský problém bude pro většinu hráčů změna IP, asi bych začal platit vlastní doménu.
domanskyblock

A následky změny IP adresy.
Na novém serveru s novou IP, pod verzí 1.16.5, se zatím objevuje až překvapivě málo hráčů a přísun nováčků prakticky ustal. Dokonce jsem opět zahlédl některé jevy, které jsem naposled viděl před pěti lety, po založení serveru. Tehdy se objevovali noví hráči, kterým jsem pracovně říkal průzkumníci. Připojili se, registrovali, ale do minuty se zase odpojili. Pokud je někdo pozdravil, odpojili se bez odpovědi ihned. Tihle hráči jednoduše neměli žádnou důvěru v server a jeho zábavnost. Nebyli rozhodnutí tady začít hrát, ale přišli se jen podívat, co kdyby je tu něco zaujalo. A protože kostičky jsou všude stejné a za 20 vteřin pobíhání po spawnu, toho o zábavnosti serveru moc nezjistíte, většinou je nezaujalo nic a následovalo "left the game." Po přechodu na verzi 1.16.5 a novou IP adresu, se historie opakuje a tihle hráči přicházejí zase, jako bychom byli úplně nový server, který musí znovu zápasit o hráče. Je vážně demotivující, číst v konzoli neustále pořád dokola "left the game." O většinu starších hráčů jsme změnou verze a IP adresy přišli, čest té hrstce věrných. Vypadá to, že změn na serveru bylo prostě moc a setrvačnost verze 1.12.2 je stále velká. A noví hráči přicházejí opatrně, pomalu a s nedůvěrou. Jako myš, která by ráda sýr, ale bojí se, aby se nechytila do pastičky. Připojí se, registrují, ale nemají žádnou důvěru v server. Pochodí po spawnu, nevědí, neznají. Zváží, jestli jim server stojí za tu námahu a vložený čas, jestli se tu "vyplatí" hrát. A přesně o tento typ hráčů server nestojí.
domanskyblock

O jaké hráče server stojí?
O poučené hráče, kteří vědí, co je server zač, přečetli si popisek na server listu, nebo na stránkách, téma serveru je zaujalo a přišli si jej vyzkoušet. Žádné opatrné zkoumání, jestli se tu "vyplatí" hrát, ale jasná volba. A protože náš server má celkem chytlavou hratelnost, většinou už zůstávají, dokud je co dělat. Server hráčům bohužel neposkytuje nekonečnou zábavu, ani tak od začátku nebyl vymyšlen. Hráč má dohrát vytvořený obsah a skončit. Od verze 1.16.5 jsem čekal doslova nával nových hráčů. Namísto toho jsme přišli o většinu starých a noví se zatím moc nehrnou. Uvidíme o prázdninách, jestli se návštěvnost zlepší. Přechod serveru jsem totiž schválně provedl v jednom ze dvou mrtvých období v roce, kdy je server skoro prázdný a ve špičce hraje nejvýše 12 hráčů. Aby se nemusely dělat velké změny na plném serveru. Obvykle totiž hráči těžce nesou jakékoli změny, ať už v ceně portů, zásahy do vanilla hratelnosti a podobně. My tyhle změny dělat musíme, protože server je pod 1.16.5 více méně stále v testovacím režimu a neustále nacházím nové problémy. V podstatě cokoli vesan vykupuje, je rána pro ekonomiku serveru. Jakoby jedinou snahou Mojangu, bylo maximálně zjednodušit získávání železa a smaragdů. Jenže, aby bylo o co hrát, nesmí to být příliš lehce získatelné. Samozřejmě jsme dali hlavy dohromady a nejhorší škody jsme napravili pomocí několika pluginů, ovšem to jsou zásahy do vanilla hratelnosti, které sám nevidím rád.
domanskyblock

Novinky.
Byl zprovozněn plugin, který automaticky uděluje prefixy členům týmu, opět musím poděkovat technikovi serveru, hráči Aricius. Ceny portů musely být zvýšeny, protože získávání smaragdů je bohužel v nové verzi o polovinu až třetinu lehčí. V portu číslo jedna (/customteleport chram) přibylo v první truhle železné brnění a port byl lehce upraven s využitím stavby hráčky MacinkaCZ. Díky práci hráče Smykcool máme opět k dispozici dynmapu se všemi funkcemi. Bližší zprávy o změnách na serveru, jsou na info stránce kontakt. Přibyly dva porty mimo hlavní příběh, jeden na korály, jeden Nether. Původně jsem chtěl nechat hráče proběhnout se po novém Netheru a vyseknul jsem kus běžného Netheru 8000x8000 kostek. Port stál 8 kostek diamantů. To jsem ovšem nevěděl, že v novém Netheru jsou hromady zlata a Netheritu, díky čemu se tyto suroviny staly téměř bezcennými. Zlato jsem na několik pokusů odstranil - koho by napadlo, že zlatá ruda v netheru má jiné ID, než normal zlatá ruda. Zdražil jsem port na 32 dia kostek a zmenšil hranice na 1000x1000, ale stále to nestačilo. V novém Netheru je ruda netherit, která má být cennější než diamanty, ale není. Nezbylo nic jiného, než požádat hráče SweetKiwi o vybudování běžného Nether portálu, tedy relativně malého ostrova s omezeným množstvím cenností. Kromě toho děkuji hráči Aricius za vybudování portálu s korálovým útesem, kam se hráč dostane tak, že v portu Přístav sebere spawn egg chobotnice, ten použije jako portovací předmět do portálu Ostrov, kde se někde v podmořském monumentu nachází spawn egg delfína a ten konečně použije jako portovací předmět na port Korálový útes. A naposled, příkaz /vi který pod 1.12.2 nejel, pod 1.16.5 opět funguje, takže už zase jde kontrolovat populaci vesnic.
domanskyblock

Jak to bude dál?
O server se budu starat dál. Pojede, i kdybych na něm měl hrát úplně sám. Počítám, že extrémně slabá návštěvnost serveru se zase spraví, jako tomu bylo doposud vždycky. Návrat k verzi 1.12.2 nebude, budeme vylepšovat a záplatovat současnou verzi 1.16.5. Na chod serveru je momentálně vyčleněno 7000 kreditů, které vystačí minimálně na rok provozu. Server je samozřejmě předplacen s automatickým prodlužováním, takže i kdyby mě zítra přejela černá neosvětlená tříkolka od konkurence, hráči si toho rok ani nemusí všimnout.
domanskyblock
duben-apríl

Web update, duben-apríl 2021.

Server byl po značné námaze a vyřešení desítek drobných, ale pracných problémů, převeden na verzi 1.16.5. Protože náš starý procesor u našeho hostingu fakaheda, byl pro verzi 1.16 naprosto nepoužitelný, musel jsem, k mé velké lítosti přejít na jiný procesor, opět na fakahedě a zároveň s tím, bohužel, i na jinou IP adresu: 82.208.17.38:27522. Sice jsem uvažoval o zakoupení stálé domény, kdy by se IP adresa už nemusela měnit, ale zatím jsem se nerozhodl jakou. Navíc by se musela znovu měnit IP adresa, k čemu zatím nemám odvahu. Většina hráčů nečte web, zkusí se párkrát připojit, vidí, že server nejede (protože je na jiné IP adrese), řeknou si, že server asi skončil, smažou server, dál neřeší. Proto jsem se také k převodu odhodlal v období, kdy je tradičně na serveru skoro prázdno, jelikož polní práce volají a sluníčko láká k výletům. Jak server šlape? Pomohlo přejít na jiný procesor? No, ano, v podstatě ano, procesor je výrazně výkonnější. Na starém procesoru šel plný server do červených TPS a spadl. Nový procesor klesá za stejných podmínek maximálně do žlutých TPS. Taky to není úplně perfektní, ale je to použitelné. Verze 1.16.5 je natolik hardwarově náročná, že při plném serveru má opravdu co dělat, aby to procesor utáhl. K převodu byl použit plugin Bentobox, který jako jediný nabízel možnost převodu našich map a databází, bez nutnosti wipe. Plugin obsahuje sem tam chybku, zejména s bezpečnostními protecty ohledně creeperů, šíření ohně, pvp a podobně, více méně neustále zásobujeme tvůrce pluginu Tastybento novými bugy. Snad je taky i opraví. Musím poděkovat hráči Aricius za výraznou pomoc s převodem a úpravu několika pluginů, díky čemu byl povýšen na technika serveru. Dále musím poděkovat hráči Smykcool, který k mému překvapení, přepsal poslední a nejobtížnější plugin,- askyblock-dynmap pro plugin bentobox-bskyblock. Výsledkem je, že naše dynmapa jede jako dřív, včetně všech funkcí. Což mi samozřejmě výrazně ulehčilo i práci na tomto web update. Mimochodem, shadery, které jsem používal na web update a které fungovaly pod 1.8.8, fungují bez problémů i pod 1.16.5, jen jsem změnil verzi optifine. Novou verzi serveru 1.16.5 jsem už předtím několikrát vyzkoušel z pozice hráče. Získání smaragdů je v nové verzi snadnější, ovšem odemykání obchodů u vesanů, je zase mnohem těžší, zejména u kovářů. Abych to hráčům trochu ulehčil, mají vesani neomezené obchody, které se nezasekávají.

SmyJa
domanskyblock

santa58
domanskyblock

Kaykka_
domanskyblock

Monca
domanskyblock

Lil_Matthew
domanskyblock
SmyJa SmyJa
domanskyblock domanskyblock
Kuba_Khalifa Kuba_Khalifa
domanskyblock domanskyblock
kalibo007 kalibo007
domanskyblock domanskyblock
ziky2003 ziky2003
domanskyblock domanskyblock
Lil_Matthew Lil_Matthew
domanskyblock domanskyblock
chanchenkong xRikyx
domanskyblock domanskyblock
radakola petrrafek1134
domanskyblock domanskyblock
Hendryx TheKoudiS
domanskyblock domanskyblock
Shajny volf_blad
domanskyblock domanskyblock
Michalator buzzhawke
domanskyblock domanskyblock
ferofka1234 Polinko
domanskyblock domanskyblock
ZabijuTiKrecka caezar
domanskyblock domanskyblock
vilong peterkocz
domanskyblock domanskyblock

Převod serveru na verzi 1.16.5.

Převod serveru na verzi 1.16.5.

NOVÁ IP ADRESA SERVERU:
82.208.17.38:27522

Proč nová IP? Co bylo špatného na té staré? Bohužel, náš poskytovatel fakaheda, nám nehodlá v dohledné době vyměnit procesor u našeho starého serveru. Na tom procesoru běžíme už 5 let a je to nejslabší nabízený procesor. Přesvědčil jsem se při prvním pokusu o převod, že jednoduše není schopen utáhnout server pod verzí 1.16.5. Navíc nám z nějakých důvodů soustavně blbne MySQL databáze. Přesvědčil jsem se, že nový procesor je opravdu znatelně výkonnější, než ten starý a doufám, že bude schopen utáhnout server pod verzí 1.16.5, která je opravdu O HODNĚ náročnější na hardware. Stará IP adresa nějaký čas zůstane v záloze, kdyby něco, jinak ale musíme přejít na novou IP, ať chceme, nebo nechceme. Kdyby nám fakaheda procesor na staré IP upgradovala, mohli bychom na staré IP adrese zůstat a mě by to ušetřilo hromadu práce. Ale po dotazu na poskytovatele, se s tím počítá nejdříve v létě. Počítám, že po předělání stránek, už bychom na nové IP zůstali, i kdybychom se byli nuceni vrátit zpět na 1.12.2
Pokusný převod serveru, z verze 1.12.2 na verzi 1.16.5. proběhl už počtvrté. Předtím se vždycky něco pokazilo, obvykle naprostá blbost. I tentokrát bohužel neproběhlo vše podle mých představ, některé ostrovy postrádají své farmy v netheru. Pokud tam nebyl bezpečný port, plugin nether nejspíše resetoval. Předtím se to většinou povedlo převést dobře, bohužel tentokrát ne. Popáté se mi to už dělat opravdu nechce a proto to nechám tak. Pokud by to byl zásadní problém a nether by scházel u většího počtu ostrovů, musel bych zase vrátit zpět verzi 1.12.2 a pokusit se o převod popáté.

EDIT: 16.03.2021
Stále se pokoušíme vyřešit problém s obřími hardwarovými nároky verze 1.16.5. Vypadá to, že náš hosting fakaheda nás jednoduše nechává už šestým rokem jet na jejich nejslabším procesoru. Server vznikal jako šestislot a podle toho dostal přiřazený procesor. Tedy ten nejslabší. I když jsem později sloty zdvihal na 20 a některá období až na 32, procesor zůstává stále tentýž. Jsme tím pádem tak trochu v pasti, protože bez migrace dat z MySQL databáze (což netuším jestli půjde) a změny IP adresy, by se případný přechod na jiný procesor neobešel. To jsou nicméně technické věci, které by se časem dořešily.

Mnohem horší je ekonomika nových verzí, nad kterou mě osobně zůstává rozum stát. Příklady? Vesničané nemají pevně stanovené ceny, ale mění je jak ožralí milionáři. Někdy vám prodávají cenné věci za JEDEN smaragd, jindy zase zvyšují výkupní ceny, když toho prodáváte moc. Ale ekonomika je založená na stabilitě cen, pokud jeden hráč vykupuje věc za 4 smaragdy a jiný za jeden smaragd, jaký to má do ... smysl? Co v Mojangu kouřili, když tuhle debilitu vymýšleli? Měli vůbec ponětí o nejzákladnějších ekonomických pravidlech, nebo si žijí za královské platy někde v Karibiku, cucají Martini ze sklenice s paraplíčkem a jsou povzneseni nad problémy obyčejných lidí? Proč musíme tuhle ekonomickou katastrofu nouzově látat, pomocí hned několika pluginů třetích stran?

Další příklady? Vesničan stone mason prodává 20 kamení za jeden smaragd. Hráč prodá 10 staků šípů u vesana na spawnu, získá 10 staků cobble, vypálí v peci a má skoro bez námahy 32 smaragdů. Stačí si chvíli počkat u mob trap a vstupné na portál je na světě. Ceny železa, to je pro mě něco nepochopitelného. Dřív spadl železný golem teoreticky každých 6 minut, prakticky kvůli kolísání spawnu, každých 12 minut. Dneska padá železný golem každých 45 sekund. Dobrá, v noci nepadá, počítejme tedy jeden každou minutu a půl. To je osmkrát zvýšený spawn rate golemů a navíc, tohle platí jen pro klasické trapky. Jde postavit trapka se zombie, kde padá golem každých několik vteřin a to i v noci a padají 4 golemové zároveň. Co to znamená? Totální inflace železa. Dobrá, řeknete si asi: Tak prostě předěláme vstupné ze železa na smaragdy a je to. Jenže, to by nesměli všichni tři kováři vykupovat 4 železa za jeden smaragd a to ještě můžou zlevňovat.

Další příklad? Fisherman vykupuje dřevěnou loďku za smaragd. To je pět dřev, za jeden smaragd. Kdyby tu loď za smaragd prodával, neřeknu. Ale on vážně vykupuje absolutně bezcennou boat, kterých může mít hráč za hodinu skoro nekonečno, za smaragd. Neuvěřitelné! Pro náš server, který je založený na vyváženosti obchodů a postupném získávání surovin, které se následně používají jako vstupné do portů, je to skoro neřešitelná situace. Jestliže je možné kupovat smaragdy za dřevo a kámen, pak jsou bezcenné. Jestliže je možné z IG farmy získávat inflační železo, naco se pak snažit. Aby bylo o co hrát, musí to mít nějakou cenu a nesmí se to dát získat příliš lehce. Hra je založena na umělých omezeních. Pokud vývojáři dali hráčům možnost, získat cenné věci skoro bez námahy a hned, pak není dál o co hrát a nastává herní komunizmus. To už můžu rovnou zapnout creative a portály udělat zadarmo.

Další příklad? Vesničan fletcher, vykupuje 32 dřevěných tyček za smaragd. Hráč je může mít nejen z farem na dřevo, kde podle mých zkušeností ani nestačím sekat stromy, jak rychle rostou. Ale navíc je u nás i možnost, prodávat kosti za dřevo, u vesana na spawnu. Je to proto, aby se hráč obešel bez stále se opakující těžby čehokoli obecně. Dřevo je prostě na našem serveru skoro bezcenná surovina, kterou si hráč může opatřit snadno a rychle. Ze dřeva si vyrobíte tyčky, kterých tím pádem získáte ještě mnohonásobně více než dřeva a hajdy za fletcherem, vyměňovat za smaragdy. Já prostě nemám slov.

Když už zavedli tak šílená ekonomická pravidla, nad kterými zůstává rozum stát, kdyby ty obchody aspoň šly měnit v nějakém configu. Microsoft s Mojangem vydělávají na Minecraftu stále miliardy dolarů, je to nejprodávanější hra světa, která v prodejích předběhla dokonce i letitý i Tetris, s nějakými 160 miliony prodanými kusy. A ta banda pitomců není schopná dát do hry blbý idiotský modul na změnu, nebo zakázání obchodů u vesničanů? Musí to dělat komunita zadarmo, pomocí amatérských pluginů, které obvykle nefungují, nebo jsou pro jiné verze, nebo jsou pro mě příliš složité na nastavení?

Mám stále silnější pocit, že co Microsoft koupí, to vydojí a zničí. Já si opravdu z pozice admina nevzpomínám na jednu jedinou dobrou věc, která by v Minecraftu přibyla. Stále jsou to jen změny k horšímu. Generování světa, které trojnásobně ztíží chod serveru. Změny syntaxe příkazů skoro v každé nové verzi, kvůli kterým nefunguje nic, co jsem se naučil předtím. Změny v obchodech vesničanů, které ruinují ekonomiku serveru. Absolutní neochota naslouchat, co admini serverů zdola křičí. Snahy o zničení serverů, porušujících jejich nesmyslnou EULA. Vzpomínáte si ještě, jak zakazovali serverům třetích stran, vydělávat na vlastní provoz a vyhrožovali jim vypnutím? A samozřejmě čerstvá novinka, zavádění neuvěřitelně drzé cenzury, kdy vám za slovo, které se jim nelíbí, odepřou spuštění vaší vlastní hry.

Některé věci už jsem dořešili, zejména kolísání cen obchodů. O některé se dále pokoušíme. Něco se dá vyřešit pluginem, který umí tři nejhorší profese prostě zakázat. Ovšem kováře s jejich hackem 4 železa za smaragd, zakázat nejde. Vypadá to, že zatím není plugin, který by dokázal změnit či zakázat vesničanům obchody, ideálně trochu zlehčit jejich odemčení. Protože ačkoli se smaragdy a železo v nové verzi získávají opravdu snadno, odemykání obchodů u vesanů, to je pravé peklo, kdy utrácíte HROMADY smaragdů za bezcenné krámy, které pak vyhazujete do voidu. Ekonomika v 1.16 je prostě šíleně nevyvážená, nedořešená, neskutečně pitomá a jsem z ní upřímně nešťastný. Nicméně stále věřím, že to nevadí jen mě a brzy se snad objeví plugin, který vrátí ekonomiku a obchody vesanů zpět, na nějaký pevný základ. Na nějaké pokusy už jsem narazil.


EDIT: 13.03.2021
Je mi líto, ale po celodenní práci na přechodu na 1.16.5 se bohužel ukázalo, že procesor novou verzi jednoduše nezvládá. TPS postupně klesalo až na 14 a procesor byl soustavně přes 100%. Server neustále hlásil že je "overloaded." Už po hodině provozu na nové verzi, jsem byl nucen hodit ručník do ringu a uznat porážku. Buď potřebujeme několikanásobně výkonnější hardware, nebo nějaký zázračný recept, který sníží hardwarové nároky Minecraftu 1.16.5. Pokud by někdo věděl jak to řešit, budu vděčen za rady. Samozřejmě jsme podle různých návodů optimalizovali server, jak to jen šlo. Včetně nastavení paper.yml a bukkit.yml, kde jsme snížili rychlost načítání chunků na minimum, snížili dohled na 6 chunků, snížili rychlost stavby a mazání ostrovů v bskyblocku, vrátili se k normálním hodnotám spawnu, předgenerovali svět aby se nemusel načítat, udělali jsme prostě co šlo, aby se Minecraft verze 1.16.5 trochu hýbal. Na test serveru se všechno zdálo být použitelné, ale jakmile byla tato verze nasazena na serveru hlavním, už při osmi hráčích šlo tps do žlutých čísel a při dvojnásobku do červených. Technicky je převod vyřešen, přes velké problémy. Kromě pluginu askyblock-dynmap, který označoval majitele a hranice ostrovů, všechno jede stejně, jako na 1.12.2. Ale na současném hostingu fakaheda a jejím procesoru Intel Core i7-6700K @ 4.00GHz (9,117 bodů v pass-marku), se to prostě nedá provozovat. Pokud by někdo věděl o hostingu, který nemá problém utáhnout dvacetislotový Minecraft server na verzi 1.16.5, budu vděčen za radu. Dražší a horší než na fakahedě, to snad být nemůže.

Ačkoli se globálně resetovaly ostrovní flagy a fire spread byl u všech starších ostrovů zakázán, přesto na některých ostrovech hořelo.
domanskyblock

Dne 12.03.2021 na 13.03.2021, proběhne od půlnoci převod serveru na verzi 1.16.5.
O půlnoci tedy hráče kicknu a během převodu se na server nikdo nedostane.
Převod samotný bude hotový rychle. Ale bohužel, kvůli hardwarovým nárokům novějších verzí - počínaje 1.13, je nutné předgenerovat světy dopředu a to opravdu trvá.
Hráči o nic nepřijdou, nejedná se o žádné wipe, ale o prostý převod mapy na novější verzi.
Server bude zálohován a pokud nová verze nepojede jak má, tak se zase vrátíme k 1.12.2.
O postupu prací budu informovat tady na webu, stačí občas obnovit stránku pomocí klávesy F5.

Převod map na 1.16.5 - 100%
Nahrání a zprovoznění pluginů: - 100%
Předgenerování světů (trvá dlouho) - 100%
Spuštění serveru ve verzi 1.16.5 - 100%

Upozorňuji hráče, že v nastaveních serveru je teď leccos jinak (/is help, /is challenges, /is team invite nick, /is team accept, atd) a chyby budeme vychytávat postupně. Expy se po smrti ztrácejí, potvory jsou po smrti hráče vyklizeny, pozor na to, při léčení zombie vesničanů. Protecty na ostrovech jsou pro mě zatím velký hlavolam. Inventář hráče, který zahyne na cizím ostrově, se tam vysype, zatím nevím jak to řešit. Takže bych moc nechodil na návštěvy k neznámým hráčům a doporučil bych velkou opatrnost při návštěvách cizích ostrovů. Přetěžování procesoru zatím nevypadá dobře. Stále platí, že pokud to nepůjde vyřešit i přesto, že jsme předgenerovali mapy, vyhrazuji si stále možnost návratu k 1.12.2 a to do pondělní půlnoci. Jo_Do


březen-marec

Web update, březen-marec 2021.Kuba_Khalifa
domanskyblock

DezyPeasy
domanskyblock

santa58 - ne zcela chápu, proč bylo nutné bourat pěkný velký hrad a povedený vánoční strom, ale proti záměru tvůrce, žádný disputát.
domanskyblock

LachtanSaurus
domanskyblock

jaro
domanskyblock

mamradapizzu je momentálně správcem bývalého ostrova hráčky Kaykka_.
domanskyblock
Kaykka_ Kaykka_
domanskyblock domanskyblock
Dominikaa Dominikaa
domanskyblock domanskyblock
chanchenkong a jeho povedené postavičky chanchenkong - chtělo by to trochu zaplnit.
domanskyblock domanskyblock
Traktorista gigso
domanskyblock domanskyblock
tomas20050515 Shajny
domanskyblock domanskyblock
TheKoudiS Strouzek
domanskyblock domanskyblock
Michalator kukina17
domanskyblock domanskyblock
Han1s765 ByPhobic
domanskyblock domanskyblock
honza12134 Tomas131
domanskyblock domanskyblock
buzzhawke therealpeterko
domanskyblock domanskyblock
Genvieve MacMarra
domanskyblock domanskyblockúnor-február

Web update, únor-február 2021.

Při udělování prefixů je jeden základní problém. Nikdy neodhadnu míru snahy autora. Když udělím prefix předčasně, autora to s fly a výhodami přestane bavit a nedokončí to (např. Isilvar). Když neudělím prefix, autor ztratí motivaci a nedokončí to (např. kurecisunka, Monca, chanchenkong, nebo Dvane13). Ostrov je přesně na hraně, prefix designer by se už udělit dal, ale chci počkat ještě měsíc, jestli s tím autor ještě trochu pohne. Ovšem, pak nastává patový stav a válka nervů, kdo víc vydrží. Autor sice chodí pravidelně, ale na ostrově nepohne stéblem. Příští měsíc řeším stejné dilema. Minule jsem nedal, teď mám dát, když se tam skoro nic nezměnilo?

Řešil by to nějaký meziprefix, víc než stavitel, ale méně než designer. Jenže - jaké má mít permise? Jak se bude jmenovat? Nebude to jen zbytečná práce pro admin tým, protože s tímto prefixem bez fly se hráči asi nespokojí a dál budou usilovat o designera? A jakou bude mít barvu prefixu, jakou barvou bude vyznačen na dynmapě? Tohle všechno je potřeba rozhodnout. A tak si to vždycky rozmyslím a radši nic neměním.

Občas se stane, že si autor ostrov resetuje, ačkoli za něj dostal prefix a má velký obrázek na webu. Má na to sice právo, postavil to, je to tedy jeho. Ale je to krajně nezdvořilé vůči vedení serveru, které ostrov využívá k propagaci a najednou ostrov na serveru není. Lepší řešení v takovém případě je, požádat o registraci nového nicku a starý ostrov nechat stát.

Co se povýšení na verzi 1.16.5 týká, díky hráči Aricius se povedlo vyřešit všechny hlavní problémy a že jich nebylo málo. Počítám, že asi do půlky měsíce března,by měl proběhnout pokus o přechod na 1.16.5. Při tomto přechodu samozřejmě nebude žádné wipe, jak pořád slýchám z panických zpráv. Už jsem v chatu i zahlédl hráče, který tvrdil, že náš hlavní server je vlastně test server a naprosto zmátl další hráče, kteří nevěděli co se vlastně děje. Server se nebude nikam přenášet, zůstává na této IP adrese. Žádné wipe nebude. Vše, co hráči do převodu udělají, zůstává na serveru, nikdo o nic nepřijde. Převod bude trvat asi den, během kterého bude na webu oznámení, že se provádí údržba a navíc to hráčům předem oznámím přímo na serveru. Převod jsem si cvičně vyzkoušel 3x na zkušebním serveru a 2x jsem cvičně otestoval server z pozice hráče a prošel první 4 porty. Během převodu se na server nikdo nedostane. Uvažuju, že bych převod přenášel živě na twitch, aby se hráči sami mohli kouknout, co to obnáší a v jakém je to stavu, ale musel bych se to s twitchem napřed naučit.

Vyhrazuji si nicméně právo, podobně jako Kryštof Kolumbus, na lhůtu tři dni zkušebního provozu. Pokud během této lhůty narazím na nepřekonatelné problémy, například hráčům budou mizet inventáře, procesor nebude stíhat, bude to soustavně lagovat, něco bude způsobovat soustavné pády serveru, v ekonomice objevím zásadní díru, kvůli které hraní ztratí smysl, atd, vrátím nemilosrdně zpět zálohu 1.12.2. Verze 1.16.5 je bohužel díky novému a "lepšímu" generování světa a zátěžovému načítání chunků, značně náročnější na hardware. Nejen pro server, ale i pro hráče a jejich počítače. Nicméně, donekonečka nemůžeme zůstat na 1.12.2. Ačkoli jsem s provozem této verze velmi spokojen a funguje bezproblémově, kdo dneska hraje na slavné verzi 1.5.2, nebo na 1.7.10? Navíc, díky novým kostkám bude možné stavět nové portály a dávat do portů nové poklady. A to se vyplatí.

jaro
domanskyblock

Traktorista
domanskyblock

Aricius
domanskyblock

xRikyx
domanskyblock

Kuba_Khalifa
domanskyblock

Track2rack
domanskyblock
Dominikaa MacinkaCZ
domanskyblock domanskyblock
Martulinka radakola
domanskyblock domanskyblockPřevod serveru na 1.16

Převod serveru na verzi 1.16.5, aneb jak to pokračuje.

Převod serveru na verzi 1.16.5 je díky výrazné pomoci hráče Aricius více méně vyřešen. Zbývá několik maličkostí, které zatím řešit nejdou. Nejde náš upravený automatický End s Drakem, protože plugin na jeho resetování není updatován a nefunguje. Na dynmapě by dále scházely hranice ostrovů a jejich majitelé, protože plugin dynmap-askyblock opět není updatován a nefunguje. Globální protect bskyblocku z nějakých důvodů povoluje ničení kostek, bouchání creeperů, zapalování ohně a pokládání TNT na cizích ostrovech, což nechápu proč a je to otevřená výzva ke griefu. Zatím nevím, jak to opravit. Z nějakých důvodů v paperspigot nedokážu změnit gamerule ani s OP a tak nemůžu vypnout extrémně otravné noční Phantomy. To jsou ovšem jen podružné věci, které by se určitě dořešily časem. Více než rok jsem se sám úporně snažil o převod serveru na vyšší verze, ale problémů bylo tolik, že jsem je sám nedokázal zvládnout. Asi mi scházela trpělivost, nebo je na mě plugin bskyblock moc složitý. Jsem člověk, který nemá problém s configem, ale má zásadní problém s kryptickými grafickými tlačítky, kterými je bentobox nacpaný. Hráč Aricius mě musel trpělivě doslova vést, krok za krokem, abychom se někam dostali. Dokázal dostat do pluginu vlastní schemata, dokázal odstranit přebytečné menu s návrhy ostrovů, které jsem neuměl smazat. Také přepsal plugin scload na novou verzi a odstranil hrubou chybu pluginu, která způsobovala duplikaci obsahu truhel. Experimentováním dále zjistil, že bskyblock nedokáže smazat ostrov po /is reset, pokud není uveden jako generátor světa, takže pro nápravu stačila jen lehká úprava configu - ale přijít na to! Podobných chytáků je bohužel bskyblock plný. Zatímco v askyblocku fungovalo všechno samo do sebe, stačilo to nahrát do adresáře a neměl jsem problém upravovat třeba challenges v samotném jar souboru pluginu a ten fungoval. V bskyblocku je pro překlad a zprovoznění například už zmíněných challenges potřeba přesný postup, který se musí naklikat na grafických tlačítkách jako na klavíru. NIKDY bych na to sám nepřišel, i kdybych přemýšlel 1000 let. Pro mě osobně, je systém grafických klikátek v bskyblocku absolutně nepochopitelná šifra, nad kterou mi zůstává rozum stát. Díky hráči Aricius se tedy povedlo vyřešit všechny zásadní problémy převodu na 1.16.5, spustil jsem novou verzi na našem test serveru, pozval jsem pár hráčů, abych si ověřil co se bude dít. Všechno fungovalo, ostrovy měly majitele, ostrovy s našimi schematy se tvořily i mazaly, portály se stavěly (s výjimkou endu), permise fungovaly, přihlášení přes authme fungovalo, obrázky na spawnu fungovaly, command blocky po rychlé úpravě syntaxe fungovaly, vše bylo naprosto v pořádku a vše bylo stejné, jako na našem hlavním serveru 1.12.2 Pokud člověk nevěděl, že je na 1.16.5, ani si nemusel ničeho všimnout.

domanskyblock

Jediný problém byl v obrovském přetěžování procesoru. S tímto problémem zápasím už od verze 1.13.2 a stále to nevypadá nadějně. Od této verze Mojang totiž změnil způsob generování světa a načítání nových chunků se stalo podstatně náročnějším na hardware. Pro hráče tohle nepřineslo NIC. Doslova drzostí pak bylo uvedení verze 1.14, která díky zprasené (nedá se to říct jinak) "podpoře" multithreadingu zhoršila načítání světa 3x!!! TROJNÁSOBNĚ zhoršila běh Minecraftu!!! To se sice "povedlo" částečně zlepšit, takže verze 1.16 už není tak padavá a šíleně náročná, ale stále se děje to, že po portu JEDNOHO hráče na místo, ve verzi 1.16, se server přetíží na 150% A let jednoho člověka s fly, zatíží náš test server přes 100%. Předpokládal jsem, že to může být našimi mapami. Vytvořil jsem tedy zbrusu nový vanilla server pod 1.16.5, se zbrusu novou mapou. Výsledek byl přesně stejný, jako u našich převedených skyblock map. Port JEDNOHO hráče někam, 150% přetížení. Let s fly, přes 100% zátěž. Upřímně netuším, jak tohle řeší jiné servery. Pomalé a náročné načítání chunků je vrozená a stále neopravená chyba samotného Minecraftu, se kterou nehnu. Převodu na 1.16.5 tedy v podstatě nic nebrání, jen si neumím představit jak by to vypadalo, až by se na serveru ocitlo 20 hráčů a všichni by stavěli, těžili, portovali se a stavěli porty přes customteleport. Už jsem něco podobného zažil po přechodu na 1.12.2, kdy klasický Spigot způsoboval na plném serveru přetěžování na 120%, server šíleně lagoval a pořád padal. Než se nasadil Paperspigot a vyřešil to. Samozřejmě jsem zkoušel i různé jiné verze Spigotu, jako Paper, Purpur, Toinity, Yatopia, ale výsledek stejný, nebo horší. Jediné co mě napadá, je na jeden den převést server na 1.16.5 s tím, že si vyhrazuji právo k návratu na 1.12.2, pokud to náš server neutáhne. A já mám vážnou obavu, že to opravdu neutáhne.


leden-január

Web update, leden-január 2021.

V lednu 2021 se nestavělo moc, ale zato kvalitně. Ani jsem nečekal tak pěkné stavby.

SirupyGull987
domanskyblock
Arisstath Kaykka_
domanskyblock domanskyblock
Martulinka kukina17
domanskyblock domanskyblock
ModelrCz NoobisekCZ
domanskyblock domanskyblock
duha miun123
domanskyblock domanskyblock
Lindaczech Monca
domanskyblock domanskyblock
kurecisunka melbyschcipnout
domanskyblock domanskyblock
Michalator Kristinka
domanskyblock domanskyblock
Han1s765 Kucharik1989
domanskyblock domanskyblock
minecraft-server-list.cz