logo_domanskyblock.jpg


Roky: 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023


leden únor Hradní update. březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec


rok 2023
duben - apríl 2023.

IP adresa mc.domanskyblock.fun verze 1.19.2
Discord: discord.io/domanskyblock
web: web.domanskyblock.fun

Co nového na serveru?

Nový ostrov bez resetu starého.
Občas se stává, že si hráč úplně smaže starý ostrov, aby si mohl založit nový. To se dá řešit pomocí dvojího nicku, ale někdy se stane, že hráč starý ostrov prostě už nechce. Pokud je tento ostrov na webu, není úplně dobrý nápad ho mazat, zejména u designerů se zlatým okrajem. Pokud hráč chce starý ostrov zrušit, může mi napsat, já jej odregistruju ze starého ostrova, aby si mohl založit nový. Starý ostrov pak registruju na stejný nick, ale s příponou _muzeum. Tento ostrov pak zůstává na serveru natrvalo, jako muzeum hráče. Samozřejmě obvykle pokud nezapomenu, na takový ostrov nasměruju is warp - aby jej mohli hráči kdykoli navštívit a prohlížet. A nick_muzeum preventivně zabanuju, aby na něj nikdo nemohl.

Dozvuky potíží.
V únorovém update jsem tu psal o problému, který se tu ještě nikdy nestal, grief hráčského ostrova některými členy admin týmu (PROTOŽE DOŠLO K NEŽÁDOUCÍ REAKCI NA TOTO WEB UPDATE, OPRAVUJI A ZDŮRAZŇUJI - NĚKTERÝMI ČLENY ADMIN TÝMU, NE ADMIN TÝMEM CELÝM) Myslel jsem si velmi naivně, že problém je více méně dávno pryč, vyřešen a zapomenut, ale problém bohužel přetrvává a táhne se až dodneška - jakoby na serveru nebyly horší problémy. Co se v tom únoru stalo? Někteří členové admin týmu, bez mého vědomí a proti mé vůli, zničili jednomu hráči ostrov a následně z neznámých důvodů nutili mě, abych dal tomu hráči se zničeným ostrovem perma ban. I když z mého pohledu ten hráč nic špatného neudělal a o důvodech banu jsem nic nevěděl. Chápal bych, pokud by dali onomu hráči preventivní ban, protože nechtěli, aby se potíže ze skutečného světa prolínaly do herního (jak jsem se dověděl později). Pokud by se dotyčná osoba bála dát permu sama, aby neměla problémy s tímto člověkem ve skutečném životě, mohl ban udělit admin, nebo jiný moderátor, který byl s celou věcí seznámen - narozdíl ode mě. Místo toho to dotyčná pojala ve stylu, že mi nic neřekne a následně mě bude vydírat, abych já osobně dal někomu ban, jinak bude zle. A když jsem samozřejmě odmítl, pojala daná osoba podezření, že jsem její nepřítel a tudíž fér cíl.

I přes moji velkou snahu, aby zůstala v admin týmu a všemožné omlouvání jejího jednání, se mnou jednala tak drze, nepřátelsky a vzdorovitě, že se nedalo dělat nic jiného, než dotyčné členství v admin týmu pozastavit, pro ztrátu důvěry. Zabanovaný hráč po mě neustále chtěl vysvětlení, zaco že dostal ban a já jsem mu neuměl odpovědět. Abych uklidnil admin tým i onoho hráče, zvolil jsem šalamounské diplomatické řešení, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Smířil jsem tedy s tím podivným banem, ale hráči jsem dovolil, aby se vrátil pod jiným nickem na svůj původní ostrov pod podmínkou, že nikdy nebude osobě, kvůli které to vzniklo, cokoli psát, nebo vyčítat. Třeba že mu zničili ostrov. Ten jsem samozřejmě obnovil, protože nesnesu, aby někdo z admin týmu ničil hráči jeho majetek. Je to pro náš server velká ostuda a upřímně mě to mrzí. Osoba kvůli které to celé vzniklo, se ovšem stejně dověděla, že dotyčný hráč je zpět a vzala to jako akt otevřeného nepřátelství, podraz a spiknutí proti ní. Nejenže se mnou začala jednat jako s úhlavním nepřítelem, ale došlo k rozeštvání a rozhádání části admin týmu. A nejen to. Někteří simpové té osoby, začali serveru škodit, kde jen mohli. Viz třeba tahle super recenze na server listu:

Server fajn ale vše je zastaralé. Otrasny spawn. Komunita na nic. Arogantní rasistický majitel a vyhazuje lidi z ateamu bez jakehokoliv duvodu. Necitim se tam komforne dobre je to ztráta času.

Já se necítím být zloduchem a mizerou jen proto, že jsem odmítl udělit ban někomu, kdo z mého pohledu nic neudělal. A nutí mě k tomu někdo, kdo za mými zády někomu zničí ostrov a ani se mi nenamáhá sdělit, proč. Snažil jsem se té osobě celou věc objasnit, jak jsem nejlépe dovedl - marně. Je bohužel zaseknutá v pozici: Jo_Do = nepřítel a této pozice se sveřepě drží. Co by se stalo, kdyby dotyčná osoba měla problém třeba s kolegou v práci a řešila ho stejně, jako tady? Zničila by mu pracovní stroj a pak by poslala k řediteli podniku kamaráda s výhrůžkou, že ten kolega musí dostat výpověď, jinak... Co myslíte, dali by jí za pravdu? Já myslím, že by ji nejspíš z podniku vyvedla ochranka.

No tak jo. Jak to mělo vypadat, kdyby dotyčná osoba jednala správně? Přišla by za mnou, jako za majitelem serveru a napsala by: "Jodo, mám problém s jedním hráčem, známe se ze skutečného světa a nevycházíme spolu. Bohužel tě musím požádat, jestli by ten člověk nemohl dostat ban, i když tu nic neprovedl, protože jinak bych tu nemohla vykonávat svou funkci. A prosím, abys mu ten ban dal ty, protože mě by se mohl třeba mstít." A já bych na to nejspíš odpověděl, jak se znám. "Jeee, a zrovna teď, když potřebujem po těch posledních katastrofách každého hráče. Jsi si jistá, že to jinak nejde? No, dělám to nerad, ten člověk nám tu dost pomohl, ale chápu, že hra se nemá míchat se skutečným světem (dal bych k dobru pár svých historek k tématu). Já mu to už nějak vysvětlím, co se dá dělat." Hotovo, vyřešeno. Muselo to opravdu takhle skončit?


Hosting Hostify.
Stále zápasíme s hostingem hostify, který se po stránce funkcí, bohužel s fakahedou nedá srovnat. Schází mi zejména možnost rychlého přesunu dat, mezi dvěma servery. Co na fakahedě bylo za 15 minut, to na hostify trvá několik dní. Sice je zde jakási možnost přesunu dat, ale i když oba servery zastavím, pokaždé to skončí s hláškou, že do tohoto adresáře nejde zapisovat. Dělá mi to celkem potíže při testování, i při web update samotném.

Sabotáž.
Minule jsme psal o těžkých TPS dropech, které náš server na hostify postihovaly. TPS 13-16 bylo spíš pravidlem, než výjimkou. Na radu hráče mekenajty jsme přešli na vyšší balíček s vyhrazeným výkonem a 8 GB RAM. A TPS dropy zázračně ustaly. Nějaký čas to zase jelo jak hodiny. Pak jsem jednou přišel na server a TPS bylo 15, i když jsme tam byli dva. Procesor jel naplno a RAM skákala od 2 GB do 5GB. Samozřejmě opět tradičně, z toho byly obviněny naše sedm let staré mapy a že mám udělat wipe a vše bude v pořádku. Ten boj proti starším mapám v Minecraftu, mě úplně fascinuje. Pak se divte, že skoro na žádném serveru nenajdete mapy starší tří let.
Začal jsem se pídit kde je chyba. Diagnostika odkazovala na svět test, kde máme creative. Po ukončení světa Test, procesor klesl na tradiční tři procenta, jak to je obvyklé na prázdném serveru. Bylo zjevné, že tam někdo vystavěl lag machine, ať už schválně, nebo jen tak. Snaha o nalezení lagovacího strojku se nesetkala s úspěchem, takže jsem odebral veškeré entity z mapy, naštěstí to pomohlo. Do creative světa má přístup jen hráč od designera výš a admin tým. Myslel jsem si kdysi naivně, že pokud hráč na serveru něčeho dosáhne, bude mít samozřejmě snahu jej nepoškozovat a bez obav může dostat přístup do creative - no, zjevně to byla mylná idea.
Pokusy o shození serveru přes creative, tu byly i dřív. Někdo naspawnoval na jednom místě stovky včel, nebo vozíků. Náš nový dotyčný nezapomněl ani poničit stavby v creative, které byly na dohled od spawnu. Asi si řeknete, nic lehčího. Prostě zjisti v Prismu kdo to byl, perma a hotovo. Potíž byla v tom, že celá MySql databáze Prismu i Authme, byla na hostify den předtím, z neznámých důvodů smazána. Netuším proč. K databázi měli přístup pouze 4 lidé. Takže nezbývá než věřit, že to nebyl zlý záměr, ale pouhá neuvěřitelná náhoda. Z hostify mi po odeslání žádosti poslali mou zálohu, takže jsem mohl obnovit aspoň přihlašování hráčů.

Návštěvnost.
Od 13.01.2023, jakoby server přešel přes nějaký bludný kořen a od té doby je postihován neustálými technickými a jinými problémy. Upřímně silně pochybuji, že by nějaký jiný server přežil to co my. Ale za přežití jsme zaplatili cenu nejvyšší. A totiž to, že hráči ztratili důvěru v náš server a čekají, co z toho bude a jestli třeba neskončíme, takže nikdo moc nechodí. K tomu můžu napsat jen to, co už jsem psal několikrát. Server pojede dál, i kdybych na něm měl hrát sám. Proto taky vznikl, abych na něm hrál a testoval si své nápady v Minecraftu. Byl bych samozřejmě mnohem radši, kdyby hráči chodili a kdyby se server zase zaplnil na svých obvyklých 20 slotů, jako tomu bylo naposledy před dvěma lety, před přechodem na nejnovější verze. Poslední 4 měsíce jsem měl ale silné kolísání svých priorit. Chvíli server jel v pohodě a přál jsem si, aby bylo více hráčů. Pak přišla nervy drásající technická porucha a byl jsem rád, že na serveru nikdo moc není.

Blíží se sedmé výročí.
09.06.2023 server oslaví přesně 7 let od svého vzniku. Sedm let je symbolické číslo. Údajně se nejvíc manželství a vztahů rozchází právě po sedmi letech. A server měl za poslední 4 měsíce opravdu tolik problémů, ža by to každý jiný server položilo. Jakoby nám nějaká vyšší kosmická inteligence říkala: "už jste si hráli dost". Ale nevzdáme to. Je takové heslo: "Zvítězí ten, kdo vytrvá." I kdyby měl server být jen muzeem s exponáty, kam přijde jen jednou za čas hráč se slovy: "Jee, ono to ještě jede, ty vzpomínky!" a pak "left the game." Po posledních dvou letech relativně slabé návštěvnosti, už jsem samozřejmě ztratil své skálopevné přesvědčení, které můžete v různých obměnách číst ve starších web updatech. Že server si své hráče VŽDYCKY najde a vždycky se zase zaplní, protože má unikátní obsah, který nikde jinde není. To sice je pravda, server má skutečně unikátní obsah, editovanou ekonomiku - i když poslední dobou uvažuju, jestli právě ta není hlavní kámen úrazu. Hráči se dost neradi učí něco, co je odlišné od vanilla mechanizmů. Máme unikátní systém třiceti portálů, chcete-li tematických roomek, nebo chcete-li ještě jinak, 30 dalších ostrovů k průzkumu a zisku kořisti. Máme příběh s deníky, máme koneckonců i tohle web update, které taky jinde není. Ale z nějakých důvodů které stále neznám, přechod na nejvyšší verze znamenal úbytek hráčů. Kdyby to bylo jen dvojitou změnou IP, už by se server dávno zaplnil. Těžko říct, čím to je.

Zajímavé ostrovy za měsíc duben - apríl.

Mamcuka
domanskyblock

domanskyblock domanskyblock

Oncek_
domanskyblock

Smitkis4029
domanskyblock domanskyblock domanskyblock

Traktorista
domanskyblock

Kuba2712
domanskyblock

Han1s765
domanskyblock

kuba_38
domanskyblock

WrestlingBoy
domanskyblock

wasteddigl
domanskyblock

Kaykka_ Kaykka_
domanskyblock domanskyblock
MacinkaCZ MacinkaCZ
domanskyblock domanskyblock
MacinkaCZ MacinkaCZ jak mi tohle mohlo uniknout ve hradním update?
domanskyblock domanskyblock
Domchichi Domchichi
domanskyblock domanskyblock
mynicc, zajímavé, zatím nedokončené. mynicc
domanskyblock domanskyblock
irachh PetHanek
domanskyblock domanskyblock
WildTamara, zajímavé, jsem zvědavý, co z toho bude. WildTamara
domanskyblock domanskyblock
arow101 SirupyGull987
domanskyblock domanskyblock
MrEconomy santa58
domanskyblock domanskyblock
turalyon Mare9047
domanskyblock domanskyblock
miun123 Pangame
domanskyblock domanskyblock
_AmaThe_ 00hero00
domanskyblock domanskyblock
_Kmiiciik_ AK_BlackBanana
domanskyblock domanskyblock
Jarda Anezka7428
domanskyblock domanskyblock
jxaxnxixk Milaki_77
domanskyblock domanskyblock
adic FoxxSucc
domanskyblock domanskyblock
Matykik DerVexcze
domanskyblock domanskyblock
Vilcik Pepegacz
domanskyblock domanskyblock
Goman Vymahac
domanskyblock domanskyblock

Březen - Marec 2023.

IP adresa mc.domanskyblock.fun verze 1.19.2
Discord: discord.io/domanskyblock
web: web.domanskyblock.fun

Co nového na serveru. Admin Aricius se rozhodl definitivně skončit. Moderátorka Domchichi z nějakých důvodů, které nechci moc rozvádět, v admin týmu také skončila. Po technické stránce má server potíže s výkyvy TPS. Stává se, že je na serveru třeba jen 6 lidí, ale TPS náhodně klesá hluboko do červených čísel, ačkoli procesor jede sotva na čtvrtinu výkonu. Následně nefungují služby, které jsou na to navázané, třeba změna biomu. Nikdo nechápe co to způsobuje, nezbývá než experimentovat. Z hlediska admina a technika serveru, je verze 1.19 absolutně nejhorší verzí, kterou jsme kdy provozovali. Ani jeden den se neobejde bez technických problémů, které bezostyšně drancují morální síly celého admin týmu, až na samé dno. Ale nevzdáváme to a snažíme se věci vyřešit. Každopádně by se hodil technik, který rozumí pluginům. Nabízím nekonečnou stresující námahu, odměnou pak bude pouze radost z dobře vykonané práce. Upřímně, dříve jsem si myslel, že hlavní problém Minecraft serveru je návštěvnost a včasné přidávání obsahu. Nikdy bych nečekal, že hlavní problém Minecraft serveru, bude udržet nejzákladnější funkčnost. Přitom vývojářský tým Mojang, s každou novou verzí Minecraftu, problém zhoršuje. Před rokem jsem si stěžoval, že na server chodí průměrně "jen" 12 hráčů. Dneska bychom obvyklých 20 hráčů ani neutáhli, když to skoro padá už při polovičním počtu. Nejhorší je, že admin tým nedělá nic jiného, než stále řeší technické problémy, pak nezbývá moc času a síly na to důležité, na starost o hráče a obsah. I když jsme tento měsíc utrpěli vážné ztráty členů admin týmu, nevzdáváme to a server pojede dál, i kdybych na něm měl hrát sám. Ale to nebude brzo. Děkuji hráči _ttomasekk_ za donate a podporu serveru.

Honem, eště jednoho chytit! Ať máme plno!
domanskyblock

Isil a jeho obří a velmi krásné přístavní město s hradem.
domanskyblock

Mare9047 stále zvětšuje a vylepšuje, jen tak dál.
domanskyblock

Mamcuka, velmi pěkné městečko, zatím nedokončeno, ale už teď vypadá skvěle.
domanskyblock

Kaykka a její krajina. kuba_38
domanskyblock domanskyblock
LachtanSaurus stále neúnavně staví svůj barevný palác, s velmi pěknými interiéry. Traktorista a jeho ostrov s obří barevnou duhou.
domanskyblock domanskyblock
BBQ_Cherry Camry80CZ
domanskyblock domanskyblock
irachh Feralus
domanskyblock domanskyblock
Anezka7428 Pangame
domanskyblock domanskyblock

Hradní update.

IP adresa mc.domanskyblock.fun verze 1.19.2
Discord: discord.io/domanskyblock
web: web.domanskyblock.fun

Tentokrát se koukneme na zajímavé hrady a zámky, které hráči nebo členové admin týmu, na serveru postavili.
Některé fotky jsem si vypůjčil ze starších web update, takže některé můžou být se shadery a některé zase ne.
Dovolil jsem si tam šoupnout i ty svoje, využité jako portály, nebo jako rekonstrukce skutečných hradů.
Isil Isil
domanskyblock domanskyblock
Tangred Tangred
domanskyblock domanskyblock
Kuba_Khalifa Cyto
domanskyblock domanskyblock
santa58 santa58
domanskyblock domanskyblock
miun123 Luko_Spa
domanskyblock domanskyblock
mamradapizzu mortifer
domanskyblock domanskyblock
pavlgeng MudkipCZ
domanskyblock domanskyblock
Nikiniel Raiark
domanskyblock domanskyblock
tomas20050515 TheEona
domanskyblock domanskyblock
Domchichi MacinaCZ
domanskyblock domanskyblock
irachh MacinkaCZ
domanskyblock domanskyblock
Neuricek Han1s765
domanskyblock domanskyblock
Ghabbisa Z1nes
domanskyblock domanskyblock
Hendryx King_Of_KeKs
domanskyblock domanskyblock
RudyPlaysSK GodCry
domanskyblock domanskyblock
Robokop21 Strouzek
domanskyblock domanskyblock
gywer Michalator
domanskyblock domanskyblock
FyfyArtZz_ Lil_Matthew
domanskyblock domanskyblock
FakeDemage AK_BlackBanana a dusek2015
domanskyblock domanskyblock
Raczy Zaayo
domanskyblock domanskyblock
WrestlingBoy novesan
domanskyblock domanskyblock
kuba_38 Mare9047
domanskyblock domanskyblock
wasteddigl turalyon
domanskyblock domanskyblock
Antho manya1
domanskyblock domanskyblock
Aricius Aricius
domanskyblock domanskyblock
Kaykka_ Trpoma123
domanskyblock domanskyblock
Ghost_Nugget_CZ alias Ne0nrider kytka_lc
domanskyblock domanskyblock
RillanonS xBstt
domanskyblock domanskyblock
kalibo007 Honz1k a Batgirl
domanskyblock domanskyblock
Jahodka PanDortik
domanskyblock domanskyblock
sk8erac1 DonWris
domanskyblock domanskyblock
Jaja54321 Jaja54321
domanskyblock domanskyblock
Jo_Do a Jája, portál hrad. Jo_Do, portál zámek, odvozený z mé stavby, zničené na 2b2t.
domanskyblock domanskyblock
Jo_Do, portál ruina. Jo_Do, jak to mohlo vypadat, než jsem to odborně zřítil.
domanskyblock domanskyblock
Jak možná vypadal hrad Střílky Jak mohl vypadat hrad Cimburk
domanskyblock domanskyblock
Jak mohl vypadat slovenský hrad Ostrý Kameň Jak by v Minecraftu vypadal slovenský hrad Dobrá Voda.
domanskyblock domanskyblock

A to je z hradů a zámků vše, přátelé. Pokud tu má něco přibýt, napřed musí někdo postavit, tak už to chodí. Příště to můžou být třeba kostely, nebo věže, nebo paneláky, nebo krajina. Jsme ve světě Minecraftu, fantazii se meze nekladou.


únor - február

IP adresa mc.domanskyblock.fun verze 1.19.2
Discord: discord.io/domanskyblock
web: web.domanskyblock.fun

Co u nás hráč najde?

Skyblock verze 1.19.2
Tři základní skyblock ostrovy, veliké 400x400 kostek.
Přes třicet dalších tematických ostrovů k prozkoumání a získání kořisti.
Přes osmdesát knih, s příběhem na pokračování.
Přirozený spawn potvor i zvířat, žádné spawnery.
Automatické prefixy - všichni členové týmu mají podobné permise, jako majitel ostrova.
Kouzelník na spawnu, který odstraňuje z věcí kouzla - hráč tak může získat kouzelné knihy z věcí.
Dospělý admin tým s pěti lety zkušeností a značnou dávkou tolerance.
Svobodný chat bez omezení - s výjimkou vulgarit, spamu, trollingu a nevyžádané reklamy.
Obchodník na spawnu, který vykupuje veteš z mob trapky za cobble.
Upravené obchody vesničanů, které se podobají starším verzím - smaragdy u nás nejsou jen bezcenným krámem.
Dynmapa včetně hranic ostrovů a jmen majitelů - v nových verzích MC není podporovaná - my ji máme.
Automatické skácení celého stromu na jedno seknutí - S možností vypnutí kácení příkazem /tc
Trvale odemčené obchody u vesničanů - není třeba vesničana neustále odblokovávat zbytečnými obchody.
Rozšíření inventáře pomocí příkazu /bp - díky batohu hráč unese 3x tolik věcí.
Výtahové cedulky - podstatně rychlejší způsob, než lezení po žebříku.
Spojování melounů do kostek, příkazem /blockup
Informace o vesnici příkazem /vi
Volný obchod, žádný shop, diadoly, VIP, nebo minihry.
Místo toho máme obchody mezi hráči, obchody s vlastními vesničany, obchodníka na spawnu a samoobsluhu na /is warp portal.

CO NOVÉHO NA SERVERU, ANEB SERVEROVÝ ZPRAVODAJ.
13.01.2023, jakoby server přešel přes bludný kámen. Více než měsíc neustálých technických problémů a boje o nejzákladnější přežití, místo snahy o zvýšení návštěvnosti, na kterou už byl dobrý náběh.

NOVOROČNÍ KATASTROFY - ČTVRTÁ ZÁVADA
Očekával jsem, že po přesunu na hosting Hostify, už bude všechno v pořádku. Server jel bez potíží, návštěvnost rostla, všechno bylo na dobré cestě, ale pak zničehonic začal server neustále padat, s chybou ticking entity. Spadnul klidně i pětkrát denně. Každý den. Zvláštní bylo, že procesor se vyloženě flákal, jel na 30%, ale server měl 15 TPS, byl v červených číslech a neustále vyhazoval errory a padal. A to i když na něm bylo třeba jen 10 hráčů. Měl jsem podezření na ukládání záloh na hostify, protože server obvykle spadnul právě při tom. Testovali jsme až se z nás kouřilo, abychom přišli na závadu. Padaly i návrhy na úplný wipe. Na pár dní jsem dokonce zrušil i naši editovanou ekonomiku, protože skoro všechny pády, se týkaly vesničanů - nepomohlo. Psal jsem i na hostify, jestli by neuměli poradit co s problémem. Ale nic jsem si od toho nesliboval. Jak by mohli znát řešení, když server neznají jako my. Ovšem zázrak se stal a z hostify jsem dostal odpověď. Podle všeho si někdo prohlédl logy a zjistil, že v configu Paperu je zapnuté hledání treasures u cartographers. Ovšem na skyblocku, ve vyklizeném světě, jaksi není co hledat. A na tom server padal. Jak k tomu došlo? Ve snaze zbavit se všeho, co mělo něco společného s fakahedou a co by mohlo púsobit náhodné mazání regionů, jsem resetoval do defaultu i config paperu. A nechal jsem ho tak. Jenže defaultně je hledání pokladů, u mapičáků zapnuté. Ano, za ty pády jsem mohl já osobně. Ještě štěstí, že jsem majitel, za tohle bych se jinak musel vyhodit z admin týmu. Takže se omlouvám našemu hostingu za podezřívání. I když stále trvají výhrady k neexistenci funkcí, které jsem na fakahedě měl za samozřejmost. Například přesun záloh mezi servery, které na hostify prostě není. Musím opět poděkovat za pomoc, testování a podporu celému admin týmu, jmenovitě Aricius, Kaykka_ a Jaja54321.
domanskyblock

NOVOROČNÍ KATASTROFY - PÁTÁ ZÁVADA
Jistý hráč mi napsal, že má zničený ostrov. To se občas stává, obvykle když si hráč pozve na ostrov "dobré" kámoše, co mají rádi "pranky." Povolení na ostrov je na vlastní riziko, nejde to trestat, ale na přání hráče jsem aspoň hledal viníky. A převelice jsem se podivil, protože ostrov zničil.... můj vlastní admin tým. No, ano, čtete dobře. Nevycházel jsem z údivu, protože tohle se u nás ještě nestalo, za celých 6,5 roku provozu. Je to smutné, když majitel ani neví, co se na serveru děje. A k dovršení všeho, dostal onen hráč se zničeným ostrovem, navíc perma ban. Žádal po mě vysvětlení, které jsem neznal. Jak jsem později pochopil, jednalo se o nějaký spor ze skutečného života, který přerostl až do hry. V tomto směru mi nezbývá, než uznat, že zničení ostrova bylo hodně přes čáru, ale na druhou stranu se musím zastat i svého admin týmu. Ono nikdy nedělá dobrotu, když se hráč s někým z admin týmu zná v osobním životě a navíc se nesnášejí. Členové admin týmu jsou do značné míry terč, který je první na ráně. Ale dokud je to v rovině anonymity, je to snesitelné. Pokud to přeroste do osobního života, pak se to musí nějak řešit. Kdyby mi na server například začal chodit jistý J.Z. z bývalého pracoviště, kterého bych s chutí zabil, kdyby mi někdo zaručil beztrestnost, taky by dostal perma, i když by tady nic neporušil. Není dobré míchat dohromady soukromý život a server. Já sám s tím mám takovou malou zkušenost, že tu kdysi byl hráč, který naznačoval, že mě zná v soukromém životě a tak trošku vyhrožoval a vydíral. A bylo to nepříjemné, i když mě samozřejmě nikdy neviděl, jen zkoušel sociální hack. Kdyby mě takový člověk skutečně znal a třeba i věděl kde bydlím, dostal by nejspíš preventivně ban. V tom admin tým chápu, že chce oddělit server a osobní život. Pokud admin týmu svěřím hráče a jejich práci, musím jim věřit. Pokud admin tým něco provede, musím věřit, že měli ten nejlepší úmysl, i když mě postaví před hotovou věc, s nulovými informacemi.
domanskyblock

A nyní, pojďme na web update.

Kaykka, tady vzniká nějaký nový biom.
domanskyblock

jaro, celkový pohled
domanskyblock

LachtanSaurus LachtanSaurus
domanskyblock domanskyblock
LachtanSaurus LachtanSaurus
domanskyblock domanskyblock
Mare9047 Mare9047
domanskyblock domanskyblock
Mare9047 Mare9047
domanskyblock domanskyblock
WildTamara WildTamara
domanskyblock domanskyblock
Mamcuka Mamcuka
domanskyblock domanskyblock
radakola radakola
domanskyblock domanskyblock
FakeDemage irachh
domanskyblock domanskyblock
T3T_Sunka_Pro Pangame
domanskyblock domanskyblock
TroubleTrollTv mirwa_na
domanskyblock domanskyblock
ANDREW_2117 Hr0uda
domanskyblock domanskyblock

leden - január

Od přechodu z 1.12.2 na nejnovější verze před dvěma lety, se server musel potýkat s hromadou bugů a problémů. Nicméně, server aspoň relativně fungoval a běžel. Víte jak je to přísloví. Člověk může být s něčím nespokojený, ale jen co zjistí, že může být i podstatně hůř. A pak si říká, co mě vlastně předtím vadilo.

domanskyblock

13.01.2023
NOVOROČNÍ KATASTROFY - PRVNÍ ZÁVADA
V sobotu 14.01.2023, asi ve 20:50 mi napsala hráčka Diomeza, že se ocitla na úplně cizím ostrově, který nestavěla. Občas se to stává a má to obvykle dva důvody. Když hráč opravdu dlouho nebyl, ostrov se smaže a na jeho místě se objeví ostrov cizí. Server si ovšem pamatuje poslední polohu hráče a když se třeba po roce znovu objeví, tak se ocitne na úplně cizím ostrově. Portoval jsem se na místo, ale hned mi došlo, že tohle jednoduché řešení mít nebude a nastává možnost číslo dvě - mnohem horší. Něco se porouchalo. Ostrov hráčky se objevil uprostřed cizího ostrova, který jsem dobře znal a který je na serveru dlouhé roky. Začal jsem zjišťovat co se děje a viděl jsem, že je zle. Nové ostrovy se vytvářely až na několikátý pokus, až po sérii errorů. Ostrovy nových hráčů se objevovaly uprostřed cizích starších ostrovů. Server neznal hráče, kterým ty ostrovy patřily a na dynmapě se jevily jako opuštěné území. Obrovský problém.

[11:55:23] [Server thread/INFO]: XZZ,0 issued server command: /is
[11:55:23] [Server thread/ERROR]: [BentoBox] Could not find a free spot for islands! Is this world empty?
[11:55:23] [Server thread/ERROR]: [BentoBox] Blocks around center locations: 20 max 20
[11:55:23] [Server thread/ERROR]: [BentoBox] Known islands: 30 max unlimited.
[11:55:23] [Server thread/ERROR]: [BentoBox] Failed to make island - no unoccupied spot found.
[11:55:23] [Server thread/ERROR]: [BentoBox] If the world was imported, try multiple times until all unowned islands are known.
[11:55:23] [Server thread/ERROR]: [BentoBox] Could not create island for player. commands.island.create.cannot-create-island


Server jakoby se úplně zbláznil. Závada byla mimořádně zákeřná, z mého pohledu všechno fungovalo, ale stavba nových ostrovů ze schematu ničila staré ostrovy a dokud mi to hráči vyloženě nenapsali co se děje, nic jsem netušil. Zrovna byla sobota večer a na serveru 15 lidí. S těžkým srdcem jsem se rozhodl, že nahraju zálohu. Bohužel jsem udělal tu zásadní chybu, že jsem v časovém stresu poškozený server neuložil a nestáhnul jsem si ani logy. Ono upřímně, asi bych ho stejně neukládal, protože na hostingu jsou jen dvě zálohy a obě jsou zabrané. Předchozí záloha byla dvě hodiny stará, ale i ty dvě hodiny způsobily spoustu nářků, že se ztrácí progres. Nicméně ani nahrání zálohy nepomohlo a server dál vykazoval stejný problém. Protože se tímto provozem server dál poškozoval - a tak to nemohlo jít, nezbylo nic jiného, než server úplně zastavit a hledat, kde je chyba.

Hledal jsem problém v logách, které mi zbyly. Vypadá to, že fakaheda se polepšila a alespoň část logů už zálohuje - dřív se do záloh neuložil ani jeden. Našel jsem tam error, který by odkazoval na problém s nastavením bskyblocku, takže zpočátku jsem se zaměřil na bskyblock a porovnával nastavení configů. Což byla slepá ulička, protože jak jsem později zjistil, poškodily se i databáze jiných pluginů. Prohlídkou logů jsem zjistil, kdy se objevil error poprvé. Bylo to v poledne toho dne, takže místo dvou hodin ztráty, asi 9 hodin. Nahrál jsem tedy na test server zálohu, která byla uložena před výskytem erroru. Jenže, i tahle záloha měla stejný problém. Ostrov nešel vytvořit, vyhodil error a po několika pokusech se sice vytvořil, ale uprostřed cizího ostrova, který jakoby se ztratil z databáze. Server dál neznal hráče, na dynmapě hromada ostrovů neměla majitele. Porucha se tedy musela vyskytnout už dříve a zálohy serveru se postupně přemazávaly poškozenými. Tak to je radost.

Jestli jsem se něčeho opravdu obával, pak plíživé závady, kdy se server postupně, pomaloučku kazí a ostrov za ostrovem ztrácí majitele, poškozuje se a než na to admin tým konečně přijde, už nejde nic zachránit. S touhle perspektivou jsem nahrával zálohu za zálohou a doufal v nějakou funkční. Moje černá můra se naštěstí nepotvrdila, našel jsem funkční zálohu, takže to nevypadalo na plíživou záhubu, ale na okamžité náhlé selhání. Ovšem ta záloha byla 30 hodin stará. Stáhnul jsem si nefunkční zálohu serveru, extrahoval data s regiony, seřadil podle posledního data změny a z nefunkční zálohy překopíroval regiony do 30 hodin staré funkční zálohy na serveru, přitom zatrhnul "přepsat pouze pokud se liší velikost." Sice jsem s tím překopíroval i ostrovy poničené novými ostrůvky, ale ty snad ještě opravím, tolik nových hráčů v pátek a sobotu zase nebylo. Pořád ještě lepší, než řešit progres za 30 hodin.

Hledal jsem něco v logách v rozmezí 4 hodin, mezi 14:30 a 18:30, mezi uložením funkční a nefunkční zálohy. Zjistil jsem, že v logu je v čase 17:27 obří error, který se dlouho opakoval. Server následně přestal odpovídat, přetížil se, kicknul všechny hráče včetně mě. Upřímně, všiml jsem si že mě to kicklo, ale to se mi stává a nepřikládal jsem tomu pozornost. To byla pravděpodobně ta chvíle, kdy se server z nějakých důvodů poškodil a ztratil část dat. Teoreticky všechno dál fungovalo, ale databáze hráčů byly poškozeny, část ostrovů ztratila majitele, bskyblock začal blbnout, server neznal hráče a kolotoč zkázy začal.

Error se týkal vcelku běžné věci, takzvané ticking entity. Občas se nějaká entita bugne tak, že začne přetěžovat server a ten sletí. Stává se to velmi vzácně, spočítal bych na prstech, kolikrát se to stalo. Ale ještě nikdy se nestalo, aby se server přetížil tak, že se poškodí i samotná data.To je v podstatě rovno zázraku. V logu byl samozřejmě důvod pádu, typ entity i místo kde k problému došlo. Kdyby to někoho zajímalo, byl to delfín. Ani hráč ani admin, za tohle nemůže. Nedá se to opravit, nedá se tomu předejít, nedá se vyvěštit, kdy k tomu dojde zase. Jediné co se dá dělat je, mít hráče kteří problém včas nahlásí, aby se zase nestalo, že se musí nahrávat několik dní stará záloha.

domanskyblock banner


21.01.2023
DRUHÁ ZÁVADA
Po šesti dnech provozu, kdy jsem věřil, že je server opraven a zbytek škod doopravím pomocí WE, za mnou přišel hráč Santa58 , že nemá ostrov. Zpočátku jsem tomu nepřikládal větší význam. Jeden ostrov snadno opravíme, žádný problém. Jenže. I místo vedle jeho ostrova bylo prázdné. A další a další. Celá řada ostrovů, až na výjimky, byla pryč. Kamkoli jsem se portoval, tam sice sem-tam něco zbylo, ale desítky, možná stovky ostrovů, byly prostě pryč. Po portu na místo, jen entity, padající do voidu, jinak ani kostka. Některé ostrovy byly přepůleny podél hranic regionů. Regiony se prostě ztratily. I biom byl v daném místě resetován do základu.

Zpočátku jsem si myslel, že jsem sekundární závadu způsobil já sám, tím, že jsem nahrál do zálohy data z poškozeného serveru. Dobrá, nevadí. Samozřejmě jsem je zálohoval a jejich názvy snadno najdu a vrátím tam zpátky ty dobré. Ale - čísla regionů co se ztratily, neseděla k číslům těch regionů, co jsem nahrával. Ze serveru se ztratily regiony úplně jiné! Nic nedávalo smysl. Pak jsem si konečně všiml velikosti záloh. Zálohy serveru se zmenšovaly. Zpočátku docela pomalu, ale pak stále rychleji. Velikost záloh se během 6 dnů provozu, zmenšila z 6,18 GB na pouhých 3,5 GB! Byla to JINÁ závada, než ta první, ale mnohem zákeřnější. Jakoby server něco vyžíralo zevnitř.

Byl jsem nucen server zastavit a hledat příčinu. Nemohl jsem pustit hráče na server, kde se náhodně a samovolně ztrácely stovky regionů za den a nikdo neví proč. Nasadil jsem whitelist a spolu s celým admin týmem hledal příčinu. Ani nejzkušenější admini a programátoři, se s něčím takovým ještě nesetkali. Kdybych byl paranoidní, tak si začnu myslet, že to maže někdo na hostingu. I zaměstnanci jsou jen lidi a můžou mít různé názory. Náš dobrý známý _NEZNAMY_, nám bleskově sepsal plugin na hlídání regionů a snažili jsme se závadu uměle vyvolat. Nahráli jsme ještě starší zálohu, které by podle nás měla být už v pořádku. Šel jsem na to metodou Sherlocka Holmese a řekl si, který plugin by dokázal smazat region? Měl jsem podezření na náš generátor světa, který bylo nutné použít, aby plugin bskyblock dokázal pracovat s našimi mapami. Ty byly založeny už v roce 2016 a postupně byly převedeny z 1.8.8 na 1.12.2, pak přes mezipřevod na 1.13.2. na 1.16.5, pak na 1.17.1 a nakonec na 1.19.2. Nicméně, regionfixer, který fakaheda nabízí v ceně, nenašel na našich mapách jedinou chybičku. Nikdy ani jediný vypadnutý chunk, ani jedna bugnutá kostka. Updatoval jsem všechny pluginy včetně generátoru světa a spustil server. Zpočátku se nic nedělo, takže jsem s úlevou vypnul whitelist a pustil na něj hráče. Lítal jsem zkušebně po serveru hodiny a hodiny a nedělo se nic.

domanskyblock

22.01.2023
TŘETÍ ZÁVADA
Jenže, sotva se na serveru objevilo více hráčů - plugin vyhodil první smazaný region. A druhý. A další tři. A dalších pět. Začalo to zase. Už potřetí. Ale pozor, nemazaly se ty samé regiony, jakože jsou nějak poškozené. Mazaly se úplně náhodně, bez jasného řádu, bez jakéhokoli vzoru. Mazaly se staré i nové, velké i malé, ať už na ně hráči chodili, nebo ne, ať už byly kolem spawnu, nebo na kraji mapy. Bez ladu a skladu. Při několika pokusech, kdy jsme vyvolávali závadu stejným postupem, porty na stejné ostrovy, se s výjimkou jednoho, mazaly vždy jiné regiony. Nic nedávalo smysl. Například region, který vydržel na úplně poškozeném serveru při první závadě, se smazal při závadě třetí. Proč. Server byl opět zastaven a se dvěma ochotnými techniky, i s naším technikem Aricius a dalšími členy admin týmu, kterým velice děkuji, jsme testovali až se z nás kouřilo. Ve více lidech se dařilo závadu vyvolat celkem snadno. Adminku Jaja54321 napadlo, vyzkoušet zálohu na testovacím serveru, aby se vyloučil podíl hostingu. Závada se vyskytovala na OBOU našich fakaheda serverech, z jakékoli zálohy z onoho pátku 13. Přitom jeden server běžel na AMD a druhý na Intelu, tedy na úplně odlišném hardware. Myslel jsem, že bychom mohli mít backdoor nebo java virus v nějakém pluginu. Prošel jsem jejich velikosti a srovnal s originály, které jsem nově stáhnul. Všechno bylo v pohodě. Odstraňoval jsem postupně všechny pluginy, až tam nezůstal žádný. Resetoval jsem dokonce i fakahedaminequery, to je hlídací plugin hostingu. Závada se vyskytovala, i když byly všechny pluginy odstraněny a to včetně bskyblocku a zbyly jen čisté mapy. Zkoušeli jsme nasadit 1.19.3, zkoušeli jsme místo Paperu Purpur i Spigot - stále stejný problém.

domanskyblock

26.01.2023
PŘESUN NA HOSTIFY
Bylo nám jasné, že pokud se závada objevila na obou serverech na fakahedě, určitě to nebude hostingem. Ale přece jen, chtěl jsem na 100% vyloučit tuhle možnost. Takže jsme díky naší admince Jaja54321 mohli pořídit server na hostify. Přenos 15 gigabajt dat přes FTP celkem trvá. Na žádném hostingu jsem nenašel funkci, která by umožňovala nahrát na server zabalenou zálohu a rozbalit ji přímo na místě. Takže nezbylo, než se obrnit trpělivostí a celý den nahrávat soubor po souboru. Po nahrání dat jsem spustil server, chvíli jsme testovali a najisto čekali, že závada se projeví, jako vždy předtím. Ale překvapivě, nic se nestalo. Všechno bylo v pořádku. Server běžel v testovacím režimu týden a děkuji věrným hráčům i odborníkům třetích stran, Kaykka_, 441, Dastr0n_, _NEZNAMY_, BluebirchCZ, lOlkOmOx, DageSK, bondini22, Pulmankar, Sepisak, radislavos, Orbitman_, mirwa_na, irachh, FakeDemage, Jarda, WrestlingBoy, Shevcheeck a dalším, kteří dělali co mohli, aby nám pomohli s testováním a udrželi server při životě. A počtvrté jsem vracel inventáře, levely, opravoval ostrovy a vracel challenges.

Hosting Hostify má skutečně skvělý hardware a za stejnou cenu poskytuje podstatně více výkonu. Ale někde se nižší cena za vyšší výkon projevit musela, takže Hostify zatím nemá funkce, které jsem měl na fakahedě za samozřejmost. Nemá například zatím možnost přesunu záloh mezi dvěma servery, což je pro mě nutnost, abych nemusel testováním obtěžovat hráče na hlavním serveru. Zálohy, které na fakahedě trvají měsíc, se na hostify mažou už po třech dnech!!!. Dvě zálohy uložené adminem, se na fakahedě ukládají natrvalo, na hostify jen týden. Systém záloh mě opravdu moc nepotěšil. Klidně bych se smířil s ukládáním záloh třeba jen dvakrát, nebo i jednou denně, kdyby se zálohy zachovávaly déle. Pokud by se na serveru něco pokazilo, stejně jako na fakahedě a my to zjistili po déle než třech dnech, budou všechny zálohy poškozené a není šance to opravit. To není všechno. Při pokusu o stažení zálohy k sobě, což čas od času dělám, se všechno zastavilo, nešlo se dostat do administrace, kicklo to hráče, dokonce se poškodily nějaké entity a server 4x spadl. Stahování na fakahedě je vždycky oddělené a tohle mě na hostify nepříjemně překvapilo, opravdu bych nečekal, že stažení zálohy je až takový problém. To ani nepíšu o tom, že se z hostify stahuje server v nekomprimované podobě a je cca 2,5x větší, než na faka.

Občas pro stromy nevidí člověk les, takže jsem zjevně zapomněl poděkovat i věrným členům admin týmu. Tak nějak jsem si myslel, že jejich pomoc je samozřejmost, když mají pocty a pravomoci. Zjevně to byla chyba, takže děkuji všem členům admin týmu, kteří nám výrazně pomohli s testováním, jmenovitě: Domchichi a miun123.
domanskyblock

Skyblock server DomanSKYblock verze 1.19.2
IP adresa: mc.domanskyblock.fun
Discord: discord.io/domanskyblock
hostify
Dynmapa: http://parrot.hostify.cz:39402/

Ale nyní, pojďme se kouknout, co se i přes trojitou katastrofu, čtyřnásobné nahrávání zálohy a dvoutýdenní uzavření serveru, urodilo nového.

Pinky Kaykka_
domanskyblock domanskyblock
radislavos radislavos
domanskyblock domanskyblock
radislavos radislavos
domanskyblock domanskyblock
TheKoudiS TheKoudiS
domanskyblock domanskyblock
Smitkis4029 irachh
domanskyblock domanskyblock
Dastr0n_ FakeDemage
domanskyblock domanskyblock
Redex_21_pro drdek
domanskyblock domanskyblock
Shevcheeck eexomi
domanskyblock domanskyblock
Jarda _xxve3
domanskyblock domanskyblock
Verca Orbitman_
domanskyblock domanskyblock
_AmaThe_ Svejdy
domanskyblock domanskyblock
Mafkooooooo YelluXa
domanskyblock domanskyblock

minecraft-server-list.cz